Még ​egy nap 29 csillagozás

Mitch Albom: Még egy nap

Mitch Albom új könyvében bátran végére jár a vágyaknak és a csodáknak is, és feltétlenül hisz a szeretet erejében.
Egyszerű, érzelmes és mélyen igaz ez a modern amerikai mese.

A Még egy nap mosolyt csal az ember arcára, és ábrándozásra serkenti.
De az is lehet, hogy a könnyeinkkel küzdünk olvasása közben.
Leginkább azonban megerősítheti a szeretet erejébe vetett hitünket.

Ha lenne rá esélyed, hogy egyszer, egyetlenegyszer visszamenj az időben, és helyrehozz valamit, amit elrontottál az életedben, megtennéd-e?
S ha megtetted, el tudnád-e viselni a következményeit?

Eredeti megjelenés éve: 2006

Könyvfakasztó, Budapest, 2008
194 oldal · ISBN: 9789638777027 · Fordította: Szentmiklósi Tamás

bozs>!
Mitch Albom: Még egy nap

Végig azon gondolkoztam szeretnék e „még egy napot” azokkal akiket elveszítettem.
Most arra jutottam nem, mert ismét felszakadnak a hegek, varratok.
Szeretlek Titeket, nagyon hiányoztok!

Garofano>!
Mitch Albom: Még egy nap

Már az első mondatok után az volt a benyomásom, hogy amit olvasok, az túlságosan is filmszerű. Később rájöttem, hogy ez többek között az elcsépelt, már sokszor „látott” jelenteknek és a közhelyes szövegezésnek köszönhető. Az Idő Ura elolvasása után csalódás volt, annak ellenére, hogy a téma és a túlvilággal való kapcsolat ábrázolása érdekes, az édesanya, Posey Benetto figurája pedig kimondottan szerethető. További „fekete pont” jár azért, mert úgy érzem megvezettek azzal, hogy valósnak állították be a történetet, pedig Chick Benetto és Pepperville Beach sem létezik (bár lehet, hogy ezt senki sem mondta, csak én voltam meggyőződve az ellenkezőjéről).

Könyvfakasztó, Budapest, 2008
194 oldal · ISBN: 9789638777027 · Fordította: Szentmiklósi Tamás
Mitch Albom: Még egy nap

Lehet, hogy én nagyon elfogult vagyok Albommal, de nekem ez a könyve is tetszett és adott némi gondolkodnivalót.

Szigno P>!
Mitch Albom: Még egy nap

A könyv arról a sokak által megélt érzésről szól, hogy bárcsak még egy pillanat, perc, nap adódna, amit egy már elvesztett szerettünkkel eltölthetünk. Ilyenkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy az a nap más, jobb lenne, mint az addigiak, hiszen lehetőség adódna arra, hogy bocsánatot kérjünk a megbántottól, vagy bocsánatot nyerjenek tőlünk a sérelmeinkért. Ez a könyv nem ilyen napról szól. Egy teljesen átlagos napról, ami mégis lehetőséget ad a szereplőnek arra, hogy jobban megértse az édesanyját és ezáltal a saját érzését is.

pipacs181>!
Mitch Albom: Még egy nap

Különösebben nem fogott meg, biztos nem fogom újra olvasni.
Hát igen, még egy napot eltölteni valakivel, akivel már nem lehet. Ez talán mindenkinek vonzó. Mikor már nem lehet elmesélni vagy megkérdezni dolgokat, akkor érezzük, hogy mennyi minden kimaradt ebből a kapcsolatból, mennyi mindent másképp lehetett volna csinálni. Vagy épp milyen önző módon viselkedjünk, pedig ha tudtuk volna…

Mitch Albom: Még egy nap

Elkezdődött, és én tudtam, hogy ez a történet az én kis szentimentális lelkemnek éppen megfelelő lesz! Nem így lett. A túlzott anyakomplexus áradt belőle, felöltöztetve egy kis amerikai pátosszal! Nagyon érzelgősre akarta fogni a figurát Mitch Albom, én úgy érzem sokat markolt, keveset fogott!

Niki_>!
Mitch Albom: Még egy nap

Egy délután elolvastam a könyvet, teljesen magával sodort.
Igazából egy kis semmiség, amire épít, az tán az olvasó érzelmei, saját életéből merített emlékek, tapasztalatok és persze egy olyan téma, ami nagyon sok embert érdekel: milyen lenne, ha kapnál még 1 napot egy elhunyt szeretteddel? Mit mondanál neki? Mit tennél?
Végig az olvasása során azt éreztem, hogy gyerekként olyan hűtlenek tudunk lenni. … Aztán mikor felnövünk és a helyére kerülnek a kockák, akkor meg már lehet, hogy túl késő. :o(

Tercia>!
Mitch Albom: Még egy nap

Elmulasztott dolgok, megfelelni akarás, szeretet, bűntudat. Mi volna, ha…

Fél éjszakás kaland volt, tetszett. Nekem nem különösebben amerikai.
És igen, arról szól, amit mindnyájan tudunk, de sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni.
Ja, a humorérzékemmel baj lehet. Nekem nem csalt mosolyt.

Bencuska>!
Mitch Albom: Még egy nap

Könyvtári könyv,amit olvastam,de beszerzem a saját könyvtáramba is.

tataijucc>!

A család attól család, hogy kitartasz mellette.

182. oldal - Mindenre fény derül

Kapcsolódó szócikkek: család
esőember>!

„Ha a mennyországnak már nincs szüksége a nagyira, szeretnénk őt visszakapni, köszönöm szépen.” A lányom írta ezt a vendégkönyvbe anyám temetésekor.

Kapcsolódó szócikkek: temetés · vendégkönyv
Jesper_Olsen>!

A következőkre fogsz rájönni a házassággal kapcsolatban: közösen kell tennetek azért, hogy a házasságotok jó legyen. És három dolgot kell szeretnetek:
1) egymást,
2) a gyerekeiteket (Feltéve, hogy akartok gyerekeket! Finom kis célzás, ugye?),
3) a házasságotokat.

Kapcsolódó szócikkek: házasság
esőember>!

Az egyetemen egyszer, egy nyelvtanórán a „divorce” (válni) szó eredetét vizsgáltuk. Én mindig azt hittem, hogy a „divide” (megosztani) szóból származik, valójában azonban a „divertere” szóból, amely angolul annyit tesz: elterelni ("to divert").
És ez így is van. Minden válás elterel, eltérít mindattól, amit tudni vélsz, mindattól, amit kívánni vélsz, s mindezek tetejébe belerángat ostoba vitákba arról, hogy az anyád visel-e csípőszorítót, vagy hogy érdemes-e újra férjhez mennie.

Kapcsolódó szócikkek: válás
Jesper_Olsen>!

A fák egész nap Istent nézik a magasban.

Jesper_Olsen>!

Egyszer megismerkedtem egy hegymászóval, és megkérdeztem tőle, melyik nehezebb, a felfelé vagy a lefelé menet. Azt válaszolta, kétségkívül a leereszkedés, mert amikor felfelé mászol, annyira összpontosítasz a csúcs elérésére, hogy nemigen hibázol.
– A leereszkedés viszont ellenkezik az emberi természettel – mondta. – Legalább annyira kell vigyáznod magadra, mint felfelé menet.

Jesper_Olsen>!

Akit a szívedbe zártál, az sohasem tűnik el igazán. Vissza tud térni, akár a legvalószínűtlenebb pillanatokban is.

Jesper_Olsen>!

Nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy legyenek emberek a közelünkben. És be kell őket bocsátani a szívünkbe.

virrasztó>!

– Mama, de hiszen te meghaltál! – csúszott ki a számon.
Széllökés fújt széjjel egy levélkupacot.
– Te egyes dolgoknak túlzott jelentőséget tulajdonítasz – felelte anyám.

Jesper_Olsen>!

És egy nap, melyet azzal tölthetsz el, aki szeretsz, mindent megváltoztathat.