Még ​egy nap 20 csillagozás

Mitch Albom: Még egy nap

Mitch Albom új könyvében bátran végére jár a vágyaknak és a csodáknak is, és feltétlenül hisz a szeretet erejében.
Egyszerű, érzelmes és mélyen igaz ez a modern amerikai mese.

A Még egy nap mosolyt csal az ember arcára, és ábrándozásra serkenti.
De az is lehet, hogy a könnyeinkkel küzdünk olvasása közben.
Leginkább azonban megerősítheti a szeretet erejébe vetett hitünket.

Ha lenne rá esélyed, hogy egyszer, egyetlenegyszer visszamenj az időben, és helyrehozz valamit, amit elrontottál az életedben, megtennéd-e?
S ha megtetted, el tudnád-e viselni a következményeit?

Eredeti mű: Mitch Albom: For One More Day

Eredeti megjelenés éve: 2006

Könyvfakasztó, Budapest, 2008
194 oldal · ISBN: 9789638777027 · Fordította: Szentmiklósi Tamás

Garofano P
Mitch Albom: Még egy nap

Már az első mondatok után az volt a benyomásom, hogy amit olvasok, az túlságosan is filmszerű. Később rájöttem, hogy ez többek között az elcsépelt, már sokszor „látott” jelenteknek és a közhelyes szövegezésnek köszönhető. Az Idő Ura elolvasása után csalódás volt, annak ellenére, hogy a téma és a túlvilággal való kapcsolat ábrázolása érdekes, az édesanya, Posey Benetto figurája pedig kimondottan szerethető. További „fekete pont” jár azért, mert úgy érzem megvezettek azzal, hogy valósnak állították be a történetet, pedig Chick Benetto és Pepperville Beach sem létezik (bár lehet, hogy ezt senki sem mondta, csak én voltam meggyőződve az ellenkezőjéről).

Könyvfakasztó, Budapest, 2008
194 oldal · ISBN: 9789638777027 · Fordította: Szentmiklósi Tamás
pikkupilvi
Mitch Albom: Még egy nap

Őszintén remélem, hogy a nagyra értékelt Albomnak ennél csak jobb írásai vannak. Nekem túl amerikaias- felszínes, megidealizált, cukormázzal leöntött. Kár, mert amúgy a mondanivalója megszívlelendő.

jazmin
Mitch Albom: Még egy nap

felejthető. az ötlet ugyan még jó is lenne, de a kivitelezése felszínes, a megfogalmazás közhelyes és egyszerű, és ez szörnyen sokat ront a könyvön. szerintem. még csak nem is volt megható vagy megmosolyogtató. persze elgondolkodni a kérdésen nagyon is érdemes – mennyire (és mikor) vagyunk „jó” gyerekei a szüleinknek, mit lehetne másként csinálnunk … esetleg mindez múltidőben.
tehát nem az alapsztorival van bajom, sokkal inkább annak megvalósításával.

Mitch Albom: Még egy nap

Lehet, hogy én nagyon elfogult vagyok Albommal, de nekem ez a könyve is tetszett és adott némi gondolkodnivalót.

Mitch Albom: Még egy nap

Elkezdődött, és én tudtam, hogy ez a történet az én kis szentimentális lelkemnek éppen megfelelő lesz! Nem így lett. A túlzott anyakomplexus áradt belőle, felöltöztetve egy kis amerikai pátosszal! Nagyon érzelgősre akarta fogni a figurát Mitch Albom, én úgy érzem sokat markolt, keveset fogott!

Niki_
Mitch Albom: Még egy nap

Egy délután elolvastam a könyvet, teljesen magával sodort.
Igazából egy kis semmiség, amire épít, az tán az olvasó érzelmei, saját életéből merített emlékek, tapasztalatok és persze egy olyan téma, ami nagyon sok embert érdekel: milyen lenne, ha kapnál még 1 napot egy elhunyt szeretteddel? Mit mondanál neki? Mit tennél?
Végig az olvasása során azt éreztem, hogy gyerekként olyan hűtlenek tudunk lenni. … Aztán mikor felnövünk és a helyére kerülnek a kockák, akkor meg már lehet, hogy túl késő. :o(

Tercia
Mitch Albom: Még egy nap

Elmulasztott dolgok, megfelelni akarás, szeretet, bűntudat. Mi volna, ha…

Fél éjszakás kaland volt, tetszett. Nekem nem különösebben amerikai.
És igen, arról szól, amit mindnyájan tudunk, de sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni.
Ja, a humorérzékemmel baj lehet. Nekem nem csalt mosolyt.

Bencuska
Mitch Albom: Még egy nap

Könyvtári könyv,amit olvastam,de beszerzem a saját könyvtáramba is.

tataijucc P

A család attól család, hogy kitartasz mellette.

182. oldal - Mindenre fény derül

Kapcsolódó szócikkek: család
esőember

Az egyetemen egyszer, egy nyelvtanórán a „divorce” (válni) szó eredetét vizsgáltuk. Én mindig azt hittem, hogy a „divide” (megosztani) szóból származik, valójában azonban a „divertere” szóból, amely angolul annyit tesz: elterelni ("to divert").
És ez így is van. Minden válás elterel, eltérít mindattól, amit tudni vélsz, mindattól, amit kívánni vélsz, s mindezek tetejébe belerángat ostoba vitákba arról, hogy az anyád visel-e csípőszorítót, vagy hogy érdemes-e újra férjhez mennie.

Kapcsolódó szócikkek: válás
Jesper_Olsen

A következőkre fogsz rájönni a házassággal kapcsolatban: közösen kell tennetek azért, hogy a házasságotok jó legyen. És három dolgot kell szeretnetek:
1) egymást,
2) a gyerekeiteket (Feltéve, hogy akartok gyerekeket! Finom kis célzás, ugye?),
3) a házasságotokat.

Kapcsolódó szócikkek: házasság
Jesper_Olsen

Egyszer megismerkedtem egy hegymászóval, és megkérdeztem tőle, melyik nehezebb, a felfelé vagy a lefelé menet. Azt válaszolta, kétségkívül a leereszkedés, mert amikor felfelé mászol, annyira összpontosítasz a csúcs elérésére, hogy nemigen hibázol.
– A leereszkedés viszont ellenkezik az emberi természettel – mondta. – Legalább annyira kell vigyáznod magadra, mint felfelé menet.

Jesper_Olsen

Nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy legyenek emberek a közelünkben. És be kell őket bocsátani a szívünkbe.

virrasztó

– Mama, de hiszen te meghaltál! – csúszott ki a számon.
Széllökés fújt széjjel egy levélkupacot.
– Te egyes dolgoknak túlzott jelentőséget tulajdonítasz – felelte anyám.

Jesper_Olsen

A fák egész nap Istent nézik a magasban.

esőember

„Ha a mennyországnak már nincs szüksége a nagyira, szeretnénk őt visszakapni, köszönöm szépen.” A lányom írta ezt a vendégkönyvbe anyám temetésekor.

Kapcsolódó szócikkek: temetés
virrasztó

Mintha azt hinnék, hogy van valahol egy határ, és ha azt sosem léped túl, meg sem fordul a fejedben, hogy leugorj egy épület tetejéről, vagy lenyelj egy marék altatót. De ha túllépsz a határon, megeshet. Az emberek azt hiszik, hogy én átléptem, és fölteszik magukban a kérdést:
– Velem is előfordulhat, hogy olyan közel kerülök hozzá?
Csakhogy az igazság az, hogy nincs semmiféle határ. Csak a saját életünk, amelyet vagy elfuserálunk, vagy nem, s valaki, aki talán megment.
Vagy az a valaki sem létezik.

Jesper_Olsen

Ha egy elhunyt hozzátartozód, akit szeretsz, megjelenik előtted, nem a szíved ellenkezik, hanem csak az agyad.