Csak ​egy kis hit kell 25 csillagozás

Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Különös ​kéréssel fordul a könyv szerzőjéhez gyerekkora hitoktatója: felkéri, hogy a temetésén majd ő búcsúztassa el. A vallását nem gyakorló férfi nem érti ugyan, miért pont rá esett a választás, de igent mond a kérésre azzal a feltétellel, hogy néhányszor felkeresheti Lewis rabbit, hiszen alig ismeri őt. Albomot mélyen megérinti a nyolcvanéves férfi derűje, bölcsessége és megingathatatlan hite, és kísérője lesz búcsújának a földi világtól. Ez idő tájt lesz élete része egy egészen más sorsú lelkész is. Az ereje teljében lévő, fekete férfi bűnöző múltját hátrahagyva vált egy hajléktalanokból álló keresztyén gyülekezet lelki vezetőjévé, oltalmazójává. E két, magukat Istennek és a közösségüknek szánó ember életét és működését követhetjük nyomon Mitch Albom megindító könyvében. „Isten énekel, mi vele dúdolunk, a dallamok száma végtelen, de mind egyetlen dalban olvad össze az ember csodaszép dallamában.” – írja a szerző nyolcéves vándorútja tanulságaként, mely végül visszavezeti őt… (tovább)

Eredeti mű: Mitch Albom: Have a Little Faith

Eredeti megjelenés éve: 2009

Animus, Budapest, 2010
258 oldal · ISBN: 9789639884946 · Fordította: Sárközy Elga

Rea P
Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Az élet írja a legszebb történeteket. És jólesik néha ilyen megtörtént eseményekről olvasni. Erőt ad, feltölt.

Kokusztigris
Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Nem tartom magam vallásosnak, de a könyv akkor is megérintett. Emberi és őszinte.

anni_olvas
Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Ha útmutatás kell, ha remény kell, ha el vagyunk veszve…

Jesper_Olsen
Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Elgondolkodtat. Az egyes felvetett témákban (házasság, öregség, jó és rossz, KÖZÖSSÉG, stb.) magamba nézésre ösztönöz. Lehet, hogy meg is változtat?

Ilonceeka
Mitch Albom: Csak egy kis hit kell

Szerettem olvasni. Voltak olyan részek, amelyeket újra és újra elolvastam, mert nem csak a felszínt kapargatják: helyet kértek a gondolataimban.

Kokusztigris

Semmi sem jár vissza kísérteni annyiszor, mint a ki nem mondott szavak.

tataijucc P

A Rebbe aztán elmesélt egy történetet. Egy férfi a feleségét temette. A sírnál a Rebbe mellett állt, és csak úgy csorogtak a könnyei.
– Szerettem őt… – suttogta.
A Rebbe bólintott.
– Úgy értem… igazán szerettem…
A férfi teljesen összetört.
– És… és egyszer majdnem meg is mondtam neki.
A Rebbe szomorúan nézett rám.
– Semmi sem jár vissza kísérteni annyiszor, mint a ki nem mondott szavak.

Egyszeregy

…azzal nem tagadod meg saját vallásod igazságát, ha elfogadod, hogy mások más valamiben hisznek.

tataijucc P

… ami gyorsan nő nagyra, azt sokszor könnyebb elpusztítani, mint ami ráérősen fejlődik.

tataijucc P

Ádám elrejtőzött az édenkertben. Mózes a fivére mögé próbált bújni. Jónás hajóra szállt, és egy cethal nyelte el.
Az ember szeret elfutni Isten elől.

tataijucc P

… az „elkötelezettség” szó manapság elvesztette az értékét. Én elég öreg vagyok, hogy emlékezzem még arra, amikor ez a kifejezés valami pozitív dolgot jelentett. Az elkötelezett ember olyasvalaki volt, akit csodálni lehetett. A hűségéért, az állhatatosságáért. Ma az elkötelezettség olyasmi, amit kerülni igyekszünk. Eszünkben sincs lekötni magunkat. Mellesleg ugyanígy vagyunk a hittel is. Nem akarunk beleragadni az örökös templomjárásba, részt venni minden szertartáson, betartani az összes szabályt. Nem akarjuk elkötelezni magunkat Istennek. Persze, hozzá fordulunk, ha szükségünk van rá, ha nem megy rendben minden. De valódi elkötelezettség? Ahhoz állóképességre volna szükség… Hitben és házasságban egyaránt.

tataijucc P

Gyerekkoromban biztos voltam benne, hogy más vallású lányt nem veszek feleségül.
Felnőtt koromban aztán mégiscsak megtettem.
[…]
Bár a vallásunk különbözik, az élet meghozta a szeretetteli megoldást. Együtt járunk el egymás vallási szertartásaira, és noha bizonyos imáknál hol egyikünk, hol másikunk hallgat, az áment mindig együtt mondjuk ki.

tataijucc P

(…) a hit elválaszthatatlan a cselekvéstől. Az embert a cselekedetei határozzák meg, nem a hite milyensége.

Kapcsolódó szócikkek: hit
tataijucc P

Az ember szeret megfutamodni Isten elől.
Én meg éppen az ellenkező irányba haladtam.