Annie ​mennyországa (Öten a mennyországban 2.) 1 csillagozás

Mitch Albom: Annie mennyországa

Annie még kislány, amikor baleset éri egy vidámparkban. Itt találkozik először Eddie-vel, a karbantartóval, aki mindent elkövet, hogy megmentse a lány életét. Találkozásuk mindössze egyetlen pillanat. Eddie meghal, Annie viszont…
Mitch Albom Öten a mennyországban című bestsellerének várva várt folytatásában az immár felnőtt Annie-vel utazhatunk egy különös helyre, amely akár a mennyország is lehet. Útja során öt felejthetetlen találkozás várja, öt olyan személy, akik alakították az életét. Ahogy egyre több részletre derül fény a lány múltjából, az apró mozaikokból lassan kirajzolódik valódi története.
Vajon mi történt a szörnyű gyermekkori baleset után? Mit keres Annie a nászéjszakáján egy hőlégballonban? És vajon a sors mindent elrendez, vagy épp ellenkezőleg, összekuszálja a szálakat?
Mitch Albom megrázó, ugyanakkor felemelő regénye újra emlékezetünkbe vési, hogy nincsenek véletlenek.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Animus, Budapest, 2020
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246313 · Fordította: Babits Péter
Animus, Budapest, 2019
208 oldal · ISBN: 9789633246320 · Fordította: Babits Péter

Mitch Albom: Annie mennyországa

„Nincsenek senkik és nincsenek hibák sem. ”
Ott folytatódik a történet ahol az előző véget ért. Főhősünk immáron Annie. Aki az előző részben szerencsésen megmenekült. Szerencsésen? Annie olyan mint mi vagyunk , a legtöbb ember. „ Mert a sebeinkre jobban odafigyelünk, mint a gyógyulásunkra. …Pontosan fel tudjuk idézni azt a napot, amikor megsérültünk, de ki emlékszik arra , hogy mikor tűnt el a seb? ”
Annie is jelentéktelennek és senkinek érzi magát, aki nem ért el semmit az életében és úgy érzi hibát, hibára halmoz. Valljuk be, mi is pontosan így érzünk.
Érdemes Annie-vel tartani, hogy egy más szemszőgből is lássátok a világunkat. „ a földön csak azt látjuk, mi történik. A miért sokkal macerásabb.”

NikoLetti P

Visszaadtam az életet, amit elvettem. Így működik a megváltás. Mindaz a rossz amit teszünk, végül lehetőséget ad arra, hogy jót tegyünk.

NikoLetti P

Csak akkor lesz benned békesség, ha önmagaddal is meg tudsz békélni.

NikoLetti P

Ha tudnánk hányszor vált ilyen hirtelen irányt az életünk! Mint amikor az átpörgött ceruzahegy egyszerre radírrá változik.

NikoLetti P

– És mi az igazság ? – kérdezett rá Annie.
– Hogy senki nem magányos, akire valakinek szüksége van. – Az idős hölgy pedig elmosolyodott. – A világ tele van szükséggel.

NikoLetti P

Mert a sebeinkre jobban odafigyelünk , mint a gyógyulásunkra – felelte Lorainne.
– Pontosan fel tudjuk idézni a napot, amikor megsérültünk, de ki emlékszik arra , amikor eltűnt a seb?

NikoLetti P

A földön csak azt látjuk mi történik. A miért sokkal macerásabb.

NikoLetti P

A szerelem akkor jön, amikor a legkevésbé várjuk. Amikor a legnagyobb szükségünk van rá. Amikor készen állunk befogadni, vagy nem tudjuk tovább tagadni.

NikoLetti P

A veszteség ősi, mint maga az élet. Mégsem tudjuk elfogadni, hiába fejlődünk.

NikoLetti P

– Ez az én mennyországom – mosolygott Kleó is.
– Nézni a hazatérő embereket? – kérdezte Annie.
– Átérezni az örömüket. Van valami mennyei abban, ahogy a lelkek egyesülnek.
– De hát ilyesmi mindennap történik…
Kleó oldalra billentette a fejét.
– Ki mondta, hogy a hétköznapi dolgok nem lehetnek mennyeiek?