A ​nyugatmagyarországi felkelés 0 csillagozás

Missuray-Krúg Lajos: A nyugatmagyarországi felkelés Missuray-Krúg Lajos: A nyugatmagyarországi felkelés

1920. ​június 4-én Magyarországra kényszerítették azt a békediktátumot, amellyel megfosztották területe kétharmadától, és kisebbségi sorba taszították a magyarság egyharmadát.

Az ekkor meghúzott határokat azonban egy évvel később némileg sikerült módosítani. Mindez néhány, mindenre elszánt hazafi és az őket követő több száz bajtársuk elszántságának köszönhető. A nyugat-magyarországi felkelésről 1945 után a „marxista történetírás” mélyen hallgatott. A „Rongyos Gárda” harcairól szóló könyveket indexre tették, a fellelhető példányok nagy többségét megsemmisítették. Missuray-Krúg Lajos 1938-ban kiadott munkája is erre a sorsra jutott, pedig az egyik legfontosabb forrása az akkori eseményeknek. A most újra megjelent könyv bemutatja azt a küzdelmet, amelyet az önkéntes szabadcsapatok folytattak az osztrák megszállók ellen. Megismerhetjük a rövid életű „Lajtabánság” létrehozásának körülményeit.

A szerző a szemtanú hitelességével, olvasmányos módon ábrázolja a harcokat.… (tovább)

300 oldal

Zsiga Tibor: Burgenland, vagy Nyugat-Magyarország? / Burgenland, oder Westungarn?
Balázs Apor: Láthatatlan tündöklés
Ungváry Krisztián: Magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban, 1941–1944
Gasparovich László: A rettegés ötven napja
Dobó Attila: A trianoni békediktátum
Révész Tamás: Nem akartak katonát látni?
Gömbös Gyula: Egy magyar vezérkari tiszt bíráló feljegyzései a forradalomról és ellenforradalomról
Fekete Ferenc: A vitézi rend története
Pintér István – ifj. Pintér István: A Románia elleni háború 1917-től a bukaresti békéig
Pintér István – ifj. Pintér István: Szerbia és Montenegró legyőzése és Albánia elfoglalása 1915-16-ban