Miskei Béla (szerk.) · Májay Péter (szerk.)

Gyakorló ​kérdések az elméleti KRESZ-vizsgához 3 csillagozás

Miskei Béla – Májay Péter (szerk.): Gyakorló kérdések az elméleti KRESZ-vizsgához

12 próbavizsga a megújult B kategóriás hatósági KRESZ-vizsgára való felkészüléshez.

Kkatja>!

Hasznos kis segítség a vizsgára készülőknek, bár már az elején okozott egy lassan múló traumát egy rosszul jelölt válasz az 1/41 feladatnál, de a többi az jónak bizonyult. Először végigcsináltam a sorokat, aztán megnéztem tematikusan (1/41; 2/41; 3/41) is a kérdéseket, mert, így egyben lehetett látni egy-egy kérdéskör teljes palettáját (már ahol nem volt tele ismétléssel a 12 feladatsor).
Szóval jó ez, de akinek nincsen felesleges 2490.-ja rá, az tökéletesen begyakorolhatja a szakoe.hu-n is a kérdés-válaszokat! :)

zsanihorvath_>!

Tekintve, hogy pár hete megváltozott a szakoe.hu-n lévő gyakorlási módszer, és a korábbiakkal ellentétben most akárhány tesztet kezd el az ember, mindig ugyanabból a kb. 60 kérdésből válogatja ki az aktuális 55-öt… így nagyon nagy szükségem volt valamilyen tesztes könyvre.

Vannak azért hibái.. Pl. rengetegszer ismétlődnek a kérdések; 1-1 kérdés a 12 feladatsorból mondjuk 7-8-ban tuti előfordul, és nem is más megfogalmazásban, hanem teljesen ugyanúgy. Téves válaszokat is találtam, nem sokat, de két-hármat tuti, amikre több, általam megkérdezett ember se azt válaszolná, amit a könyv mond, valamint én is máshogy tanultam a KRESZ-tanfolyamon, mint ahogy a könyv szerint helyes lenne. Az a válaszlehetőség pedig, miszerint „Lakott területen belül lehetőleg, lakott területen kívül pedig mindig az úttest menetirány szerinti bal szélén.” Többször is (=minden alkalommal) így volt feltüntetve, értelmetlenül, a „jobb oldalon” szavak teljes kihagyásával. A legalább 30 előfordulás közül egyszer se vették ezt észre a szerkesztők??

Na szóval nem tökéletes egyáltalán. De tekintve, hogy mostmár sajnos nem lehet a felkészülést elintézni a szakoén lévő pár órányi tesztelgetéssel (amire egyébként dühös vagyok, mert jó rendszer volt…….. :( ) így szerintem létszükséglet egy ilyen könyv vásárlása. Akár magában, akár a sima KRESZ tankönyv mellé (mert szerintem az önmagában nem elég).