A ​kínai orvoslás kézikönyve 5 csillagozás

Az ősi gyógyítás modern útmutatója
Misha Ruth Cohen: A kínai orvoslás kézikönyve

A kínai orvoslás a világ egyik legősibb gyógyászati irányzata, melynek hatékony megoldásai a modern tudományos kutatások alapján a mai világban is maximálisan megállják a helyüket.
Dr. Misha Ruth Cohen a kínai orvoslás nemzetközi szinten elismert doktora, oktatója és előadója, aki ebben a remekbe szabott kötetben közérthetően magyarázza el számos kínai gyógyászati módszer alapjait. Ezek közé tartoznak a következők:
o Akupunktúra
o Csi-kung
o Gyógynövény-terápia
o Étrendterápia
o Táplálkozás
o Az energiaegyensúly fenntartása

A kínai orvoslás kézikönyve az ezoterikus információkat kézzelfogható tudássá gyúrja, így ez a hasznos kézikönyv nagy segítséget nyújt majd a test, az elme és a szellem egészségének megőrzésében.

Scolar, Budapest, 2022
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635095438 · Fordította: Nyuli Kinga

Misha Ruth Cohen: A kínai orvoslás kézikönyve

Misha Ruth Cohen: A kínai orvoslás kézikönyve Az ősi gyógyítás modern útmutatója

Néhány évvel ezelőtt megpróbáltam kivizsgáltatni néhány furcsaságot a magyar állami egészségügyben, és minden egyes alkalommal rendkívül csalódottan távoztam. A tüneteim egyértelműen bizonyos betegségekre utalnak, de az ultrahangos, CT-s, MR-es meg vérvételes diagnózisok egyik feltételezésemet sem igazolták. A tünetek a mai napig fennállnak, és a kórházban egyik alkalommal sem tudtak magyarázatot adni rá, mi okozhatja őket. Miért van például az, hogy aurás tünetű migrénes fejfájásom van időnként, ami során összeomlik a látásom és órákon át kínoz a fejfájás, holott a koponya CT és az MR egyértelműen azt állítja, hogy nincs aurás migrénem? Miért fáj erősen a menstruáció, ha nincs endometriózisom, sem PCOS-em? Rengetegszer jártam úgy, hogy az orvos csak vonogatta a vállát a kérdéseimre, majd utamra bocsátott egy vényre felírt pirulával és azzal a jó tanáccsal, hogy ne menjek vissza.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy a nyugati orvoslás nem képes valódi megoldásokkal szolgálni azokra a betegségekre és tünetekre, amelyek nem mutathatók úgy ki, mint egy bokatörés. Meghallgatnak, hümmögnek egy kicsit, majd inkább csak felírnak receptre egy doboz bogyót, ami egy darabig elnyomja a problémáidat, vagy nem. Milyen lehetőségem van tehát, ha nem válik be ez a módszer? Hát, a másik irányba fordulni!

A keleti orvoslásról kettő dolgot tudtam előzetesen. Az egyik, hogy nem különálló egységként kezeli a szerveket, mint a nyugati metódus, hanem egy nagy egész részeként, és ha valami elromlik, annak az okát az egész testben keresi. A másik, hogy a különböző gyógynövényeket a mai napig aktívan használja gyógyításra. Mindezt Misha Ruth Cohen könyve is alátámasztja, illetve némiképp kifejti.
Sajnos A kínai orvoslás tudománya nem megy bele olyan részletességgel a témába, mint reméltem, de arra, hogy belekóstoljunk ebbe a felfogásba, egészen tökéletes. Néhol igen száraz, ezért valószínűleg az az ember képes bármi, életmódjavítással kapcsolatos konkrétumot magával vinni ebből a könyvből, aki konkrét problémára keres választ, de nem haszontalan dolog anélkül is végigolvasni. Szépen körüljárja a kínai orvoslás módszereit és alkalmazási javaslatait, teret adva arra, hogy ami jobban érdekel, annak mélyebben utánanézz magadtól.

Mit viszek magammal ebből a könyvből? Igyekszem ezután utánanézni a gyógynövények hatásának, illetve gyakrabban fogyasztani őket megelőzési, illetve kezelési célzattal. Felderítem az akupresszúrás pontokat, valamint később, komolyabb tünetek esetén elgondolkozom az akupunktúrás kezelésen. És úgy összességében több kontentet fogyasztok a jövőben ebben a témában a közösségi médián, hogy ez a gondolkodásmód a mindennapjaim részét képezze.

Read4Change>!
Misha Ruth Cohen: A kínai orvoslás kézikönyve

Rendkívül hasznos és hiánypótló könyv! Ideje, hogy mindenki megismerje a kínai orvoslás évezredek óta jelen lévő alapelveit, tanításait. Szemben a nyugati orvoslással, ahol a fókusz leginkább a gyógyszeres kezeléseken van, a kínai orvoslás számtalan eszközt és megoldást nyújt diszharmóniáinkra, ugyanis itt az emberi egyensúly, a test-szellem-lélek egyensúlya áll a középpontban.

A könyvben olvashatunk a táplálkozásról, mely szintén sok nyugati nézetet romba dönt…
Továbbá gyógynövényekről, akupunktúra és moxaterápiáról, testmozgásról, meditációról, masszázsról és más manuálterápiákról.

Rendkívül összetett, ugyanakkor nem megy bele mélységekbe, de arra pont tökéletes, hogy elindítson az úton. Átfogó képet nyújt, ami elengedhetetlen önmagunk és a betegségek megértéséhez.

Rengeteg hasznos gondolattal gazdagodtam és jópár tévhitet átértékeltem magamban általa.

Hiánypótló könyv!! Ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni.
Mindenkinek ajánlom, kivétel nélkül, hiszen egyre több a beteg ember, a megoldást, a gyógymódot azonban, mégsem találja senki.
Akkor most elmondom: vedd kézbe saját gyógyulásod folyamatát! Kezdd ezzel a könyvvel.

Sadie>!

Nem juthatunk el a teljességhez, ha nem mi kalauzoljuk el oda saját magunkat.

Sadie>!

Amikor a csiről beszélünk, mindig a kínai elnevezését használjuk, ugyanis a szó által kifejezett fogalomnak nincsen pontos fordítása. Leginkább akkor érthetjük meg a csi mibenlétét, ha olyan energiaként gondolunk rá, amely anyagi és spirituális entitásokat hoz létre és tölt meg élettel.

Sadie>!

A meditáció egyik célja, hogy le tudjunk kapcsolódni aggodalmainkról. Ha nehéz napunk volt a munkahelyünkön, összevesztünk a párunkkal, vagy anyagi problémák nyomasztanak minket, akkor minden egyes kilégzés lehetőséget nyújt arra, hogy kieresszük magunkból a felgyülemlett feszültség egy kis darabját.