Pletykák ​a másik oldalról (Princess Ai 4.) 30 csillagozás

Misaho Kujiradou – Courtney Love – D. J. Milky: Princess Ai 4. – Pletykák a másik oldalról

Ki merne ócska pletykákat, rosszindulatú híreszteléseket és szemenszedett hazugságokat közölni a nemzetközileg elismert rockdíváról, Ai hercegnőről? Mi igen! Ai szókimondó, botrányos, vitatott híresség (ráadásul szárnya van!), így nem különösebben meglepő, hogy hihetetlen történeteket mesélnek ró¬la azok, akik imádják, utálják vagy imádják utálni. Ebben a kötetben Misaho Kujiradou és számos tehetséges alkotó tizenkét vadonatúj áltörténetet mutat be nektek, amelyek teljesen más képet festenek Ai hercegnőről és barátairól, mint amilyet eddig ismertünk!

Eredeti megjelenés éve: 2008

Fumax, Budapest, 2008
180 oldal · ISBN: 9789639861046 · Fordította: Szeredás Lőrinc · Illusztrálta: Kujiradou Misaho, Yazawa Ai

nettikeee P>!

Hátizé…
Nem először volt a kezemben ez a képregény, de valószínűleg utoljára.
Igen, azért vettem meg, hogy meglegyen a teljes sorozat, de már évekkel ezelőtt is tudtam, hogy ez a pletykagyűjtemény egy kalap f.s. Ez van. Elolvastam, mert miért ne, de lehet, hogy nem kellett volna…

schesztiஐ P>!

Nem, ezt nagyon nem kellett volna „elkövetni”! :) A rajzok némelyike kifejezetten csúnya is, az utolsó sztorit végig sem bírtam olvasni.
A másik oldalról (mangának megfelelően hátulról :)) olvasva viszont egész cuki Kent lakótársának ömlengése. :D

FFG>!

Helyenként egész szép rajzolás, helyenként még ez sem jön össze; néhol humoros sztori, néhol eléggé slampos, és semmilyen… Kicsit többet vártam volna tőle…

Nocharity>!

Túlzás lenne azt mondani, hogy szörnyű volt, de azért intenzíven szenvedtem. Egy „manga” olvasása sem volt még ilyen kínkeserves, már az is csoda, hogy egyáltalán be tudtam fejezni. A történetek háromnegyede az eredeti sztori kigúnyolása, pedig az amerikaiak sem produkáltak sokkal értelmesebb dolgokat, sőt. Ha nem akartak rajzolni hozzá, nem értem, miért fogadták el a felkérést, mindenkinek jobb lett volna, ha nem teszik. A japánok még úgy ahogy rendben voltak, de két jó sztori nem javít ki tizenöt rosszat. Az eredeti sem volt nagy szám, de ez közel értékelhetetlen. Nem sokat vesztettünk volna vele, ha sosem lát napvilágot…

Lahara IP>!

Igazából… igazából csak az tetszett, amit az eredeti rajzoló rajzolt, és volt benne egy nagyon kawaii fejezet is. A többi nem. Ezért is váltam meg tőle.

Mareszkaresz >!

A sorozatot még nem olvastam, de ez kifejezetten tetszett. A rajzolás is jó, és tetszik, hogy több stílust raknak egymás mellé. Kíváncsi lennék az eredeti Princess Ai-ra.

lilla_csanyi>!

A sorozat eddigi fő értéke (számomra) a gyönyörű rajzolása volt, ebben a kötetben azoban a random rajzolók igencsak hullámzó színvonalat nyújtottak…De egyébként a kötet jól reprezentálja az ilyen Blikk szintű újságokban megjelenő cikkek színvonalát. XD

Loyi>!

Első mangám. :) És naná, hogy egy trilógia kiegészítője… ez rám vall. :D Egyébként nagyon tetszett, hogy mindegyik fejezetet más rajzolta, ugyanakkor ezért is vontam le egy csillagot, mert volt egy-kettő ami nekem annyira nem jött be. :)