Princess ​Ai – Az éji hajnal prizmája 1. (Az éji hajnal prizmája 1.) 44 csillagozás

Misaho Kujiradou – Courtney Love – D. J. Milky – Christine Boylen: Princess Ai – Az éji hajnal prizmája 1.

Egy év telt el azóta, hogy Ai hercegnő visszatért a senyvedő, háború sújtotta Ai-Földre, oldalán az időközben szövetségeseivé vált Fúriákkal. Ai sikerre vitte a Második Forradalmat, és Ai-Föld trónjára lépett, jelenleg pedig féltestvérével, a radikális angyalvezérrel, Norával együtt uralkodik.

De nincs minden rendben, ugyanis Ai szenved a magánytól, az elszigeteltségtôl és az uralkodás ránehezedő terhétől. És a Másik Oldalon sem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene. Titokzatos erők azon munkálkodnak, hogy mindkét világot romlásba döntsék.

D. J. Milky, Christine Boylan és Misaho Kujiradou jóvoltából Ai hercegnő egy vadonatúj, nagyszabású trilógia főszerepében tér vissza!

Fumax, Budapest, 2009
190 oldal · ISBN: 9789639861183 · Fordította: Kálovics Dalma

Smurfettereads>!

Ez a rész nagyon tetszett nekem, annyira bírom Ai hercegnőt, és Kentet. :D A rajzok, a grafikák pedig nagyon szépek, még mindig nagyon tetszik nekem, és az írónő stílusa is bejön. :D Tök izgin kezdődik Az éji hajnal prizmája első része, hamar be is szippantott engemet, ahogy neki kezdtem olvasni, és aztán be is fejeztem. :-D Ai egy különleges, és nagyon tehetséges is, aki egy nagyon különleges helyről is származik, Ai-földről, mint azt megtudhattuk a Princess Ai részeiből is.

További értékelésem:
link

Ferger_Jolcsi P>!

Nem tudom, miért van ilyen alacsonyan ennek a kötetnek a százaléka, nekem tetszett. Igaz, hogy az előzménytrilógiát nem olvastam, így elképzelhető, hogy ahhoz képest rosszabb ennek a kötetnek a minősége, de én ebből nem vettem észre semmit. Nagyon kellemes olvasmány volt, főleg úgy, hogy az elején össze volt foglalva az előzmény, így nem éreztem úgy, hogy nem értenék valamit, vagy hogy lemaradtam valamiről. Várom, hogy olvashassam a folytatást.

Aniza I>!

Az előzményt nem olvastam és valószínű, hogy nem is fogom. Kölcsönbe kaptam a könyvet, de nem ez a sorozat lesz az, ami megszeretteti majd velem a képregényeket :/ Az illusztráció nagyon gyatra és nehezen tudtam olvasni is.

Wonnabae>!

Alapvetően nem vagyok nagy manga rajongó. Valahogy nem tudott teljesen megfogni ez a műfaj, de tény, hogy a legtöbb mangánál, úgy ennél is nagyon szép az illusztráció.
A történet előzményeit sajnos nem ismertem és lehet ezért nem volt annyira sokatmondó az élmény nekem… Viszont mégis bennem maradt, hogy vajon mi történhet a folytatásban?

Adri_könyvei>!

A karakterek érdekesek a megalkotott fantasy világ elég ötletes. A történet viszont nagyon lassan haladt. A rajzok nem olyan részletgazdagok, mint a Death note-é de amúgy jók. A történet két világban játszódik az emberek vilagában és Ai földön.

hinodranzer>!

Szerencsére ez a jobban sikerült folytatások közé tartozik. Kicsit talán valóban lassabb, mint az elődje, de teljesen élvezhető. Ai ruhái továbbra is észveszejtőek, Kent aranyos, Takeshi menő, de a fúriákat nem sikerült lenyomnia egyiküknek sem. :D

_KerZs P>!

Mire belejöttem az olvasásába, már vége is lett :( Az előzményeket sem ismertem, de azt szerencsére előtte összefoglalták. A szereplőket pedig könnyen össze tudtam keverni, a fiúknak is lányos az arcuk. Azt hiszem ez nem az én világom.

Smurfettereads>!

Szél jajgat, foszlott vitorláján át látlak… téged, és a tengeren… A holdakon… A csillagokon át kezünk összeér… Jő az eső!

Smurfettereads>!

Ma reggel megint arra keltem, hogy fáj az élet.
Az ébresztőóra kegyetlen, egyre halványabban látlak téged.
Szedegetem emlékeim foszlányait.
Rakosgatom a színesüveg élet megbánásait.

Smurfettereads>!

– Ha megölöd magad azért, hogy életben tartsd azokat az emlékeket, azt kívánom, bárcsak elfelejtenéd, hogy valaha is léteztem!

nettikeee P>!

Bármilyen királyi jelenség, belül mégiscsak egy lány, aki azt akarja, hogy szeressék. Egy szerelmes kislány reszkető szíve dobog benne.

4. fejezet

Smurfettereads>!

– Gondoltam, hogy cirkuszi majomként több hasznot lát majd benned. […] De… hercegnő… mindig öröm látni a tökéletes vonásaidat.

Az éji hajnal prizmája sorozat · Összehasonlítás