Útkeresés (Princess Ai 1.) 68 csillagozás

Misaho Kujiradou – Courtney Love – D. J. Milky – Christine Boylen: Princess Ai 1. – Útkeresés

A történet hősnője Ai, egy gyönyörű, ifjú lány, egy távoli világ szülötte, aki rejtélyes módon a Föld bolygón, Tokió egyik külvárosában ébred öntudatra. Szakadt ruhában, elesetten, emlékeitől megfosztva indul keresőútjára, hogy megtudja, ki ő valójában, mit keres a Föld bolygón, és mi a titka egyetlen tulajdonának, a szív alakú dobozkának. Furcsa, ám halványan ismerős érzés érinti meg, amikor találkozik Kenttel, egy fiatal fiúval, aki felajánlja segítségét. Amint emlékei szép lassan kezdenek visszatérni, arra is ráébred, hogy otthon, Ai-földön, a zene és az ének volt mindene. Gyönyörű hangjára itt a Földön is sokan felfigyelnek…

Fumax, Budapest, 2006
194 oldal · ISBN: 9630608774 · Fordította: Szeredás Lőrinc · Illusztrálta: Kujiradou Misaho, Yazawa Ai

Smurfettereads>!

Hű, ez volt az első mangám, amit még júniusban kaptam kölcsön @Ferger_Jolcsi-tól, és tetszett, habár először nem nagyon igazodtam ki rajta, mert szokatlan is volt, de tetszett. :D Nagyon bírom Ai karakterét, sztori is rendben volt, a rajzok is baromira jók. :D Kíváncsi vagyok a második részre, hogy folytatódik Ai története, és milyen kalandokba keveredik ez a különleges lány. :D Meg arra is, felbukkan-e még Kent a sztoriban, nagyon szimpi a karaktere. :D Szóval, nekem ez is tetszett, érdekes egy sztori, és csak ajánlani tudom mindenkinek. Gyorsan lehet vele haladni, bár kezdőként kicsit döcögősen indult, de aztán belerázódtam . :D

link

schesztiஐ>!

Amikor a mangákat böngésztem, igyekeztem mindenféle sorozatból feltenni a kívánságlistámra, és @dRennek köszönhetően ezt a sorozatot meg is szereztem. :))
Szeretem az ilyen kis fantasy-ket, ahol a történet két helyszínen zajlik, és persze végül valahogy mindig úgy alakul, hogy mindkét földet meg kell menteni. ;D
Eddig nem éreztem egy-egy olvasás után, hogy az anime változatra is mérhetetlenül kíváncsi lennék, de ez most épp egy olyan történet, amit persze „hallani” is jó lenne. :)) A rajzok némelyike álomszép, és bár nagyon ki van vetkőzve magából, én bírom Ai öltözködési stílusát is. :)

Lilla_Miko>!

Nekem egy kicsit kesze-kusza az egész. Bár a rajzok nagyon tetszenek, de maga a történet és a karakterek nem az igaziak. Ai ruhái egyediek és kihívóak, habár az ember néha el se tudja dönteni, hogy ezt most miért kellett? Minden kutyafuttában történik, pedig nem lenne rossz jobban kibontva. Átlagos történet spoiler szép rajzokkal.

dorkabuba>!

Egészen véletlenül találtam, és egyébként nem sok fantasy-t fogyasztok (a keleti világból sem). Nem is ragadott olyan nagyon magával, de pláne úgy, hogy ez egy rövid sorozat, érdekel, hogy mi lesz még ebből.
    Ai hercegnő egy másik világból jött spoiler A személyisége mondjuk kicsit irritáló, de elég tipikus mangákat-animéket tekintve.
    Kicsit kusza, egészen valószerűtlen. De a japánokat ismerve ebből még ki lehet hozni legalább egy félig epic fantasy-t. Én mindenesetre drukkolok

SteamGirl>!

Mindig magával ragadó és mindig imádnivaló. Hihetetlenül imádom, ahogy Aiban keveredik az esetlenség és a magas fokú nőiesség. El kell olvasni és bele kell szeretni. Újra és újra.

Heniko_Sakka IP>!

Nagy kedvencem volt a sorozat, bár ez is ugye fantasy, amivel általában szoktak gondjaim lenni. De ez a sztori teljesen rendben volt. A grafika remek, a történt érdekes, és klassz volt, hogy a zenét is bele tudták szőni a történetbe. A mai napig megvan minden kötet.

BacchanteBlues P>!

Úgy érzem, túl sokat vállalt magára az alkotó-brigád.
Az epikus történet nagyon lassan indul be, aztán a kis terjedelem miatt nincs más választása, mint hogy egyszerre zúdítsa az olvasókra a konfliktusok megoldását, amik így túl elhamarkodottnak tűnnek. Ha egy ember tudomást szerez egy számára ismeretlen világ megrázó történelméről, általában időbe telik, mire feldolgozza az eseményeket. A szereplők mégis úgy fogadják be a fantasy-elemeket, mintha azok természetes részét képeznék az életüknek, és emiatt jócskán veszít a világ a hitelességéből. A karakterek jelleme amúgy sem haladja meg az egy-két dimenziót, de legalább akadnak néhányan, akik képesek egy röpke jellemfejlődésre… a két LMBTQ karakter viszont csak vicces elemként szolgál, ráadásul a humoros jelenetek sokszor nagyon erőltetettek.

Az egyetlen igazán pozitív dolog (a főszereplő ötletes ruháin kívül) a trilógia végkifejlete: Keserű, mégis happy end, ahol a heves érzelmek nem akadályozzák a szereplőket a szükséges döntések meghozatalában.

hinodranzer>!

Egyszer régen már olvastam, akkor annyira nem tetszett, de most hogy újra elővettem, sokkal jobban élveztem. Egy kicsit még mindig hirtelennek érzem a történések alakulását -nem vagyok híve a szerelem első látásra, és egy hét alatt megváltom a világot is helyzeteknek- de valahogy a rajzolás annyira különlegessé tette számomra a „világát”, hogy nem tudtam nem élvezni.

Forever kedvenc!

Úgy emlékszem, annak idején ezzel a könyvvel lettem manga fan. Megtaláltam a könyvtárban, elolvastam, tetszett, majd a második részét is… De a harmadik rész nem volt sehol. Kétségbeesetten kerestem, meg akartam szerezni, de sehol nem találtam. Aztán a negyedik rész sikerült beszereznem, kicsit akadozott a történet, de imádtam.

Most, hogy karácsonyra megkaptam, nagyonnagyonnagyon örültem neki!!! Első dolgom volt nekiülni, és maratonozni.
Még mindig imádom! Nagyon szépen, aprólékosan van megrajzolva, Ai stílusa mindig is lenyűgözött, sokat merítettem belőle saját részre. A vagányság, a hevesség, és a végtelen szeretet, mint a neve is sugallja, csak úgy árad a lányból.
IMÁDOM!!!!

lilla_csanyi>!

Ez volt az egyik első manga, ami megjelent magyarul, úgyhogy MUSZÁJ volt beszereznem…A történet nem egy nagy durranás, de a rajzolása a mai napig lenyűgöz. ^^

nettikeee P>!

Szörnyű ez a magány, és szörnyen ismerős, hogy rengetegen vesznek körül, mégis állandó a magány.

1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: magány
Smurfettereads>!

– Megvagy! És most velem jössz!
– Aúú!
[…]
– Most már az enyém vagy!
– Sosem voltam senki tulajdona! És a tiéd végképp nem is leszek!

nettikeee P>!

Az égből pottyantál az életembe… mint egy angyal! … és most csak úgy el akarsz repülni tőlem?

4. fejezet

Princess Ai sorozat · Összehasonlítás