Fogadó ​a Négy Macskához 18 csillagozás

Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

„Jó lenne, ha velem is annyit törődnél, mint a betűiddel! Éhes vagyok és bolhás!"
(Maó, kandúr, 6 éves érintett)
„Ha már úgyis annyian vagytok, nem jutna hely nálatok még nekem is?"
(Anonymus, kandúr, hathetes, Árokparti sétány, rögtön a fa tetején)
„Gyűlölöm ezt a nőt."
(V. Sz., 39 éves, hat éve egyedülálló)
„Imádom ezt a nőt."
(V. Sz., 39 éves, hat éve egyedülálló)
„Pedig gyerekkorodban még olyan normális kislánynak tűntél!"
(Mami)
Jó lenne megtudnom egyszer, hogy melyik életedet gondolod komolyan.
(Papi)
„Boldoggá tennél, ha kivágnád belőle az összes olyan részt, amelyben kicsi és lüke vagyok. Tehát az egészet." (Nagylány, 13 éves)
„De a mama tényleg a legszebb királylány a világon!" (Kismanó, 9 éves)

Ciceró, Budapest, 2010
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635397037 · Illusztrálta: Buzay István

Szirmocska>!
Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

Többet vártam. Félreértés ne essék, nem volt ez rossz, néhol jól is szórakoztam rajta, csak szerettem volna jobban szeretni ezt a könyvet. A macskákkal semmi gond nem volt, és a tipikus cicás élethelyzetekkel sem. Viszont az írónő stílusa irritált. Nekem túl harsány és túl nagyon meg akarom mondani a tutit és mindig roppant frappáns vagyok íze volt. És ez rettentően elnyomta az igazán jó részeket. Egy kicsit több visszafogottság jobban esett volna. Ezért hiába írja, hogy szélesre tárja élete ajtaját, hadd fújja át a szél, nem tudtam hinni neki. Nem tudtam azonosulni, átérezni. Képtelen voltam örülni és szomorkodni, amikor pedig azt várta volna el. Talán túlzás hatásvadásznak bélyegezni, de nekem egy kicsit olyan volt. Ha már ilyen családos, állatos, életképes történet, akkor inkább Gasperini. Ezerszer is.
De azért a cicákért egyszer elolvasható volt. :)

Doria09>!
Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

Volt egy-két olyan rész vagy megfogalmazás, ami nem tetszett, illetve az írónő szülei, ahogy ír róluk, az alapján nagyon unszimpatikus emberek… Ezeket leszámítva aranyos történet, néhol vidám, néhol szomorú, de hát maga az élet is ilyen :)

Lornka>!
Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

Aranyos, szerethető történet egy családról, melynek tagjai nemcsak szeretik az állatokat, hanem jó néhányat tartanak is. De vigyázat, semmi meggondolatlanság!Ugyanis ez is olyan könyv, melynek a végén óhatatlan vágyat fogunk érezni arra , hogy beszerezzünk egy vagy egy újabb állatkát mi magunk is. :)

Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

Nagyon kedves történetek, jópofa stílus, és igen, bátran adnám gyerekek kezébe is. (Ezt csak azért emelem ki, mert néha elgondolkodom a gyerekkönyvtárból kivett könyveken – ez is onnét van –, hogy adott esetben vajon hogy kerültek oda, és miért… )

Viki77>!
Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

Ebben a témában – szerintem – az egyik legjobb könyv, amit magyar írótól olvastam.

sünmalac>!
Mirtse Zsuzsa: Fogadó a Négy Macskához

kedves történetek egy család életéből, ahol a cicák a főszereplők, végül egy kölyök kutya is-és feje tetejére áll a világ. néhol már túl volt lihegve az anya „sorsa”, de azért sok vidám percet szerzett.

psn>!

A családalapítás a malacoknál élvezetes és hatékony dolog, nyilván ők is úgy vélik, hogy esős időben két dolgot érdemes csinálni – a másik a bridzselés.

psn>!

Ha azt gondolják, hogy a macskáknak nincs határozott, kiforrott ízlése, hát tévednek. Az rögtön feltűnt, hogy a lila virágot imádják – szétszedni. Sötét összeesküvéssel törtek minden egyes krókusz életére. Módszeresen szétfocizták a szirmokat, és délutánra csak az árva bibék éktelenkedtek a szárakon, jelezve, hogy a tavasz, ha kicsit hideg is van még, megérkezett.

Kapcsolódó szócikkek: krókusz · macska
catamica>!

Mert macskát (és kedvest) birtokolni jó. Ha nem is történik közöttünk éppen semmi, nem dögönyözzük minden pillanatban az ölünkben, akkor is olyan bizsergetően jó érzés rájuk nézni, szemünket pihentetni rajtuk. Csak figyelni, ahogy vannak nekünk. Ahogy örülnek az életnek.

Viki77>!

eeszter>!

Ő pedig hangosan szavalja, hogy miért is logikus az márciusban, hogy még mindig esik a hó. (És ezt teszi velem január óta! Tényleg csoda, hogy még él. Hihetetlenül alkalmazkodóképes vagyok!) Ilyenkor repkednek a Mátyások, Dorottyák és egyéb fagyhalált okozó nevek a levegőben.

psn>!

Normálisan akartam élni. Kicsi, szűk, kedves, normális életet. Reggel felkelni, este lefeküdni – és nem fordítva.

eeszter>!

Van, aki a reggeli kávéskanalának méretéhez ragaszkodik (mert csak az a jó, mert az mással nem pótolható!), van, aki mindig megszámolgatja a narancs gerezdjeit kifacsarás előtt, és persze van, akinek minden mindegy, ez a szokása.

eeszter>!

– Nem akarok több macskát! – szóltam oda vacak, hideg hangon (ami nem is az enyém!), mert tényleg úgy hittem, darabszámra megvan mindenünk.

eeszter>!

A kertet időnként észreveszem, időnként nem. Ősztől tavaszig leginkább nem, mert akkor korán sötétedik, s így amire hazaérek, mindig csak egy fekete kockát nézegethetek.

Doria09>!

Ha pedig az ember kellő macskaszeretettel is be van oltva, akkor az minden macskára kiterjed.