Ez ​New York 11 csillagozás

Miroslav Šašek: Ez New York

Amerika legizgalmasabb városa: New York. Ki vásárolta meg Manhattan szigetét 24 dollár értékű háztartási eszközért az őslakosoktól? Akárki is volt, biztosan ő csinálta az amerikai történelem legnagyobb üzletét. A „legnagyobb” szó azóta rajta is ragadt New Yorkon: itt vannak a legnagyobb autók, a legnagyobb közlekedési dugók és a legmagasabb épületek.
Nézz le képzeletben a városra a Szabadság-szobor fejéből, csodáld meg a Times Square fényreklámjait, etesd meg a Central Park mókusait, vagy böngészd a kínai negyed különös írásjeleit! Az Ez New York útikönyv elkalauzol a világváros leghangulatosabb helyszíneire, és rajzai talán a fotóknál is hitelesebben idézik New York hangulatát.

Móra, Budapest, 2011
64 oldal · ISBN: 9789631189810 · Fordította: Vándor Judit · Illusztrálta: Miroslav Šašek

Zita_Kucsora>!
Miroslav Šašek: Ez New York

Az interneten keresztül rendelt mű igencsak meglepett, hiszen egy jóval kisebb kiadványra számítottam, de egy nagyalakú képeskönyvet vehettem kézbe.
A könyv a kedvenc városom, New York legfőbb jellegzetességeit mutatja be.
A könyv remek alapot nyújt ahhoz, hogy további ismeretek nyomába eredjen az olvasó. Volt több dolog, ami számomra is meglepő volt, de sok ismerős momentummal is találkoztam.
Örülök, hogy a gyermekeim ilyen formában ismerkedhetnek meg ezzel az izgalmas várossal.
Biztos beszerzem a szerző hasonló műveit, ha Londonba vagy Párizsba vezet az utam.

Zita_Kucsora>!

A föld alatti teret sűrűn behálózzák a metróvonalak. Két irányba tartanak, északra és délre, de néhány vonal keresztbe is közlekedik.