Égig ​érő fák 5 csillagozás

Mirnics Zsuzsa: Égig érő fák

Regényéről ezt mondja Mirnics Zsuzsa: „A kamaszlányok cseppet sem könnyű sorsát vittem papírra. Vallani próbáltam mindarról, ami engem tizennégy éves korom után formált. Igaz, én nem voltam Lóci, engem nem zártak be négyszobás, portalan, illatos világba. Középiskolás koromban albérletben laktam, magam kerestem meg a rávalót, és sokszor lemondtam a vacsoráról egy-egy színházjegyért. Diákkorom néhány alakját és a mai fiatalok problémáit próbáltam regényemben eggyé kovácsolni. Nekem is volt egy Tóth Évim, egy Sipos tanárnőm, egy Laci bácsim, s a felnőtté válás viharos éveiben ugyanazok az érzések kísértek végig, amelyek a mai tizennégy-tizenhét éves lányokat: barátság, mások csodálata, olykor kínzó elbizonytalanodás, lázadás a képmutatás ellen, útkeresés, szerelem. Ezt a világot építettem Kardoss Lóci története köré.”

Forum, Újvidék, 1971
152 oldal · Illusztrálta: Faragó Aranka

jellemproba
Mirnics Zsuzsa: Égig érő fák

A könyv elolvasása után én is szerettem volna egy hórihorgas Tamást. Beülni Sipos tanárnő órájára, krumplit pucolni Rózsiéknál. A könyv végére megértettem, lehet én is ugyanúgy elvertem volna azt a kutyát.

sassenach
Mirnics Zsuzsa: Égig érő fák

Érdekes, nem szokványos ifjúsági regény. Nagyon magával ragadó hangulata van. Gyönyörű a borító és a benne szereplő illusztrációk ; öröm volt lapozgatni.

jellemproba

Lassan magadhoz tértél. Rám néztél … S én jól tudtam a leckét: bocsánatot kell kérnem, tanulnivalómra kell hivatkoznom, és be kell mennem a szobámba.