Játékszerek (Fehér Gallér 2.) 31 csillagozás

Mira Sabo: Játékszerek

Erőteljes, szenvedélyes, valós és végtelenül dühítő. Egy lelket perzselő bestseller, neked! Mira Sabo kinyit előtted egy ajtót. Lépj be! A Fehér gallér-sorozat folytatásában a már jól ismert, elitista milliárdos Tamássy család belső működését boncolgatja tovább, kérlelhetetlen szókimondással. A befolyásos és felkészült, ugyanakkor súlyosan terhelt férfi szereplők drága és gyönyörű játékszerei, kiváltságok és előjogok, továbbá mindennek az ára a múltban és a jelenben. Az érzéki és durva jelenetekben egyaránt bővelkedő történet pőrére vetkőzteti a múltat. Felbukkannak a kilencvenes évek leszámolásai a rendszerváltás utáni Magyarország lehetőségektől hemzsegő, tűpontosan ábrázolt miliőjében. Mélyen gyökerező titkok, egy perfekcionista családfő és a fájdalmas, begyógyulni nem képes sebek. A gazdagságban gondtalannak tűnő gyermeksorsok és egy férfi, embert próbáló életútja.

„Hatalom, pénz, befolyás, minden más csak porhintés.”
Tamássy Ábris Tibor

Magánkiadás, Magyarország, 2020

Tamássy Áron · Tamássy Zsolt

Mariann_ P>!
Mira Sabo: Játékszerek

A könyv hozza a jól bevált megszokott színvonalat.
Mindenük megvan :
„ Mindkét Tamássy fiú egy miami villában feküdt a medencearton, a gazdag fiatalok luxuséletét élve, zsebükben egy-egy svájci diplomával, európai múlttal, folyékony angol-, német-, magyar-és francianyelv tudással, elismert zsidóként, mögöttük a biztonságot nyújtó Tamássy- vagyonnal.”
Ebben a miliőben élni kiváltság, a nők játékszerek.
Olvasni élmény, élni benne sosem szeretnék.
Valószínűnek tartom, hogy ezt a kötetet azok olvassák, akik a sorozat többi részén már túl vannak. Nekik /nekem így már nem furcsa ez a stílus, az indulatok, a kedélyjavítók, az alárendeltség és még sorolhatnám…
A vége alapján bármikor folytatható.
Egy élmény volt, elvitt egy más világba, de jó volt visszazökkenni a jelenbe.

Ács_Milán>!
Mira Sabo: Játékszerek

Az alaptörténetet már ismertem a Birtoklás-trilógiából, de ennek ellenére a sorozat ezen része jobban tetszett, mint az első rész.
Azok a részek is sokkal jobban le tudták kötni a figyelmem, melyek a Tamássy fivérek fiatalkori életét mutatták be.
Szófia és Áron kapcsolatáról eddig is azt gondoltam, hogy egy nem éppen egészséges és normális házastársi kapcsolat, most pedig, hogy Áron fejébe is beleláthattam, csak még jobban megerősítést nyert nálam ez a gondolatom.
Ez a rész talán azért is tetszett jobban, mint az Előjog, mert sokkal kevesebb olyan párbeszéd volt benne, amit Áron folytatott magában a másik énjével.
Összességében kikapcsolódásra teljesen alkalmasnak találtam ezt a részt, melyhez az is hozzájárult, hogy gyorsan és könnyen olvasható volt.

pinkprincessreads>!
Mira Sabo: Játékszerek

Vajon tényleg csak te irányítod az életed?

Pár héttel ezelőtt már volt szerencsém elolvasni a Fehér Gallér sorozat első kötetét és őszintén óriási boldogságként ért, hogy a második kötetet is megkaphattam az írónőtől, amit ezúton is nagyon szépen köszönök. Viszont nyugi, ettől függetlenül elmondom róla az valós véleményem kertelés nélkül.
Először is tudnunk kell, hogy ez a történet is két szálon fut, egy a jelenben Áron szemszögéből és egy másik az Áron gyermekkorában az író szemszögéből. Tudom ez kicsit bonyolultan hangzik első hallásra, de mindjárt kifejtem részletesen és te is rájössz, hogy miért is olyan jó ez a formátum.
Áront és Szófiát egy igen nehéz életszakaszban hagytuk hátra a sorozat első kötetében, viszont ami a második kötetben várt rám, arra nem voltam felkészülve. Ha olvastad az első részt, akkor tudhatod, hogy a karakterek igen erős jellemmel rendelkeznek és amit a fejükbe vesznek, attól nem tágítanak. Na igen, pont ez okoz annyi problémát és fejfájást is nekik egyaránt. Őszintén én imádom a köztük dúló harcokat, mert amellett, hogy teli voltak daccal és hatalom utáni mérhetetlen vággyal, az érzelmekben sem fukarkodik. Ha ez még nem lenne elég, egy olyan szörnyű sorscsapással is szembe kell nézniük, amit az ellenségednek sem kívánnál. Vajon képesek lesznek kiállni a próbát vagy elvéreznek benne?
Már korábban utaltam arra, hogy Áronnak igen összetett személyisége van, ami bőven visszavezethető a gyermekkorára. Oly annyira fontos része ez a történetnek, hogyha nem ismered a múltját, akkor megvan rá az esély, hogy végig utálni fogod őt. Na de mégis mi történt múltban? Először is a szüleire térnék ki, akik igaz, hogy kívülről makulátlan házasságban élnek, viszont nem egy csontvázat rejtegetnek a szekrényben. Aztán ott van a mérhetetlen pénzmennyiség, ami tudat alatt akár negatívan is befolyásolhatja egy gyermek viselkedését. Jó, 10 évesként Disneylandet nem vehette meg, mondjuk csak azért, mert az apja nem engedte neki. Viccet félretéve, már fiatalon is megtanulta, hogy pénzzel és hatalommal minden és mindenki megvehtővé válik. Végül pedig ott vannak a lányok, akik melyik kamasz fiú életét nem lennének képesek felforgatni. De vajon Áronnal mi történt, ami miatt ennyire kisiklott a személyisége?
Az írónő a könyve elején kitér arra, hogy a ’90-es években történt részek fikciós elemek, viszont ha most körbetekintünk a jelen életünkön, akkor láthatjuk, hogy több igazság van benne, mint egy történelem könyvben.
A sorozat ezen kötetét is a picit edzettebb olvasóknak ajánlom, mert néhol képes igazán darabokra tépni a történet, viszont általa egy olyan életbe lelhetsz betekintést, amire tudom, hogy titkon te is vágysz. Szóval csak annyit tudok tanácsolni, hogy olvasásra fel.

Tennék még egy kis megjegyzést, az pedig a könyv fizikai megvalósulása. Tudom, furcsán hangzik, de nagyon jó a papír állaga, amire nyomtatták a könyvet és emellett olyan szép, igényes dobozban érkezett, hogy leesett az állam tőle.

Mira Sabo: Játékszerek

Mira Sabo nem hazudtolta meg magát! Ismét egy olyat alkotott, amely azt bizonyítja, hogy létezik az, hogy valaki egyre jobb lesz valamiben. Érezni a sorok között a sok kutatómunkát és a hitelességet. Ha valaki megkérdezi, hogy miért szeretem Mira könyveit, azt szoktam mondani, hogy azért mert sajátos, felülmúlhatatlan stílusban, magas színvonalon ír és a könyveit átöleli az igényesség és a kifinomultság, illetve egy olyan miliő, ami magához láncol és nem ereszt el.

Bár én nem tudom szakmai szemmel értékelni Mira Sabo munkásságát, de egy átlagemberként élő és olvasni szerető emberként igen, és kijelenthetem, hogy Mira Sabonak tehetsége van az íráshoz! Könyvről könyvre egyre jobbat alkot! ❤

KÖSZÖNÖM NEKED, HOGY ISMÉT MEGAJÁNDÉKOZTÁL AZZAL, HOGY HAMARABB ENYÉM LEHETETT EZ A TÖRTÉNET!

Játékszerek … találó cím.
Én valahogy így is éreztem magam olvasás közben. A Tamássy család játékszere voltam, és higgyétek el, mindvégig élveztem.
Szerintem én vagyok az, aki a legjobban várta, hogy még többet megtudjunk e előkelő családról. Sosem titkoltam, hogy minden aljasságuk és gonoszságuk ellenére a szívem csücskei. Nagyon is. ❤

Azt hitted minden tudsz már róluk? Tévedsz!
Ismerős az, amikor azt mondják, hogy mind a két fél véleményét meg kell hallgatnunk, igaz? Ennél a történetnél ez nagyon helyénvaló gondolat, hiszen Áron szemszögéből megismerve a cselekményeket más értelmet nyer minden.

Nagyon boldog voltam, hogy Áron és Szofi kapcsolata mellett az idősebb Tamássy életéről is még többet megtudhattunk. Imádtam az akkori korról olvasni, jó volt belecsöppeni egy olyan – nekem Keresztapás – világba. Bár az Előszóban szó esik arról, hogy nem kell mindent elhinnünk az adott korról, de én mégis elhiszem. Remélem nem baj.

Drága Áron!
Az alábbit Szofinak mondtad: „Rossz vagyok, Szófia. Tudnod kell, hogy maga vagyok a romlottság, de azt akarom, hogy így is szeress.” Nekem ezt mondanod sem kell, Áron! Én így is szeretlek! Már régen a szívembe zártalak. Bár sokszor gyűlöllek és megvetlek, mégis hozzád húz a szívem. Köszönöm ezt neked. ❤

Zsolt!
Nem tudom mit is mondhatnék neked! Bármit mondanék, te azt a magad javára fordítanád és nyertesként jönnél ki belőle. Nem vagy a szívem csücske, de mégis kedvellek. Ki érti ezt?
Jut eszembe! Mi van most Szofival és Áronnal??? Nem hiszem el Mira Sabo, hogy megint itt hagytál minket a bizonytalanságban. Rájöttem, te élvezed, hogy kínozhatod az olvasóidat. Hogy én ezt mennyire imádom!
A folytatást akarom! Most! Azonnal! ❤❤❤

Beszterczei_Erika>!
Mira Sabo: Játékszerek

Nagyon nem akartam, hogy vége legyen. Nem akarok tőlük elszakadni. Már hetek óta velük vagyok. És Áron bármilyen is, a szívembe fészkelte magát.
Az 5. könyv az írónőtől, a Tamássy családról. Ez az írása is nagyon emésztős lett számomra, ugyan úgy, mint az első (Amíg kinyílik a szemünk). Amit a fiúk művelnek, csak kapkodtam a fejem. Ht az öreg Abris Tiboron teljesen el voltam hűlve, de a feleségén is. A kis Annát nagyon sajnálom.
Múlt és jelen találkozása a könyvben, melyet az írónő párhuzamosan vezet, az érdeklődés a könyv elejétől a végéig fenmarad, bár nálam minden könyve ilyen.
Fájdalom, viszály, szenvedély, harc, szerelem……
Az írónő nagyon jól ír, a kidolgozott és fordulatokban gazdag fejezetek olvastatják magukat az olvasóval.
Az év legjobb könyvei lettek nálam az írónő írásai. Bátran ajánlom mindenkinek ezt a nem szokványos szerelmi történetet.
Köszönöm @Mira_Sabo , hogy rád találtam, hogy olvashatlak és, hogy a Hírhedt Fehér Galléros banda tagja lehetek. ♥

pufivipi>!
Mira Sabo: Játékszerek

Gyűlöletet és a szeretetet egy hajszál választja el. Én is így vagyok ezzel a könyvvel, amit szerettem, de a szereplőket egyáltalán nem.
Talán az újdonság varázsa miatt, de a Birtoklás trilógia nekem jobban bejött (kedvencem is lett). Én már nem ragoztam volna túl, persze időnként megértettem néhány dolgot a másik szemszögből is, de megelégedtem annyival is. Ezek a Tamássy gazdag ficsúrok brutál dühítőek, kiverik a biztosítékot a viselkedésükkel. Messzire menekülnék előlük, Szófi női mivoltát is teljesen eltiporták.
Ezek ellenére is azt mondom Mira Sabo csak így tovább! :)

Laura_Bakos P>!

Hamarosan felkerül a bővebb véleményem … *--*

barbesz93>!
Mira Sabo: Játékszerek

Egy éjszaka alatt kiolvastam a könyvet, talán azért, mert vitt magával a történet. Most is több szálon futott, régi és mostani időkben járva. Tetszett a ’90-es évek itthoni ábrázolása. És mint tudjuk volt néhány leszámolás azokban az években. Kíváncsivá tett ki lehet ez a család, akiről végül is szól a könyv, ha nem is 100%-ban igaz minden, ami le van írva. Abberrált, hímsoviniszta, mocskos banda. Talán ezek a szavak jutnak eszembe, ha szépen akarom kifejezni magam. Vitt a könyv, de mikor befejeztem, eszembe jutott, hogy nincs ennyi pénzem, soha nem is lesz, de nyugodtan alszom, senki nem vegzál, aláz meg, használ a kisded játékaihoz. Louis Vuitton, Prada, BVLGARI, köszönöm, inkább megvagyok nélkülük…

ZCsilla>!

Szerintem a normális fogalmát a többség határozza meg, én egyszerűen csak nem tartozom a többséghez. Ennyi.

Kapcsolódó szócikkek: Tamássy Áron
ZCsilla>!

Fontos, hogy te tudj mindenkiről mindent, de rólad ne tudjanak csak annyit, amennyit feltétlenül szükséges.

ZCsilla>!

A fiúk elég hamar megtanulták, hogy semminek nincs következménye, csak ez a nagy játszótér van, ahol oly sok érdekes lehetőség adódik. Miért is ne próbálhatnának ki minél többet?

ZCsilla>!

Igeeen, témánál vagyunk. A te állítólagos alvilági kapcsolataid. Az talán rendben van? Játszod itt a keresztapát, mint abban a maffiafilmben. De ha ez igaz, hogy ilyen messzire ér el a kezed, akkor mi nyugodtan grasszálhatunk Pesten, hiszen ki merne hozzánk nyúlni, nem igaz? A nagy és erős Tamássy papa úgy is megoldja.

ZCsilla>!

Különös az emberi lélek, olyan képeket kap elő egy alsó fiókból, amiket nem tudunk elég mélyre ásni.

Szofi Édesapja
– A dresscode alkalmi.
– A micsoda, micsoda?
– Az öltözék. Estélyi ruhát és öltönyt kell majd húzni, uram.
– Miért, mit gondoltál, farmernadrágban megyek oda?"

Fehér Gallér sorozat · Összehasonlítás