Final ​Girls 2 csillagozás

Mira Grant: Final Girls

What ​if you could fix the worst parts of yourself by confronting your worst fears?

Dr. Jennifer Webb has invented proprietary virtual reality technology that purports to heal psychological wounds by running clients through scenarios straight out of horror movies and nightmares. In a carefully controlled environment, with a medical cocktail running through their veins, sisters might develop a bond they’ve been missing their whole lives—while running from the bogeyman through a simulated forest. But…can real change come so easily?

Esther Hoffman doubts it. Esther has spent her entire journalism career debunking pseudoscience, after phony regression therapy ruined her father’s life. She’s determined to unearth the truth about Dr. Webb’s budding company. Dr. Webb’s willing to let her, of course, for reasons of her own. What better advertisement could she get than that of a convinced skeptic? But Esther’s not the only one curious about how this technology works. Enter… (tovább)

Subterranean, Burton, Michigan, 2017
112 oldal · ASIN: B01N2BFS9F

littlelinda>!
Mira Grant: Final Girls

Imádtam a történet alapötletét: egy gondosan előkészített szimulációban az ember szembenézhet a legnagyobb félelmeivel, vagy kijavíthatja egy korábbi hibáját – persze nem a múlt megváltoztatásával, csak a saját vagy egy másik ember viselkedésének megváltoztatásával. A történet eleje bemutatja hogyan működik Dr. Webb találmánya, nem csak tudományos magyarázattal, hanem egy testvérpár példáján keresztül is: a testvérek sosem álltak közel egymáshoz, a szüleik bánásmódja pedig csak még inkább eltaszította őket egymástól, azonban egy szimulált horror filmben kialakult a törődés és a szeretet egymás iránt, így amikor felébredtek, valóban úgy érezték, mindig is szerették egymást. A történet főszereplője, Esther, nem hisz ebben a terápiában, így végül úgy dönt, kipróbálja – azonban egy ismeretlen idegen felülírja az ártalmatlan ijesztgetést horrorisztikus vérontásra. Nagyon szeretem az írónő stílusát, mert a narrátor többféle hangszemben mesél: sokszor áttöri a negyedik falat, és oktató jelleggel mutat be szituációkat; máskor egy-egy megjegyzés után társadalmi elmélkedésbe bonyolódik, de sose túl sokáig; és van, amikor abszolút objektívan gore jelenteket ír le. Nagyon érdekes volt, ahogy a történet második fele egyszerre játszódott a jelenben (a laborban, ahol a páciensek a kapszulákban fekve szimulációkat éltek át) és a (Esther esetében) múltbéli szimulációban. Az egyetlen fura számomra a vége volt, nem ehhez vagyok szokva Granttől, de az érzés, amit átad, már inkább ismerős: az életszerű bizonytalanság a jövővel kapcsolatban.