A ​világ felfedezése rajzos regényekben 11 csillagozás

Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Egy lélekvesztőben Gibraltárig: Odüsszeusz nekivág az Atlanti-óceánnak.
Kalandozás Keletre Nagy Sándor nyomában, aki Bukephalosz hátán seregeivel átkel az Eufráteszen, a Tigrisen, az Elbrusz hegységen…
Drakkarok a hattyúk útján!
Vörös Erik fölfedezi Grönlandot.
Egy itáliai a Nagy Kán udvarában: Marco Polo Tangerből Pekingbe Timbuktun és Mekkán keresztül Ibn Battuta 12 ezer kilométeres útja…
…a világ felfedezése rajzos regényekben!

Eredeti cím: La découverte du Monde

Interpress / Larousse, Budapest, 1988
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637222456 · Fordította: Timár György · Illusztrálta: Enric Sió, Carlo Marcello

Képopera P
Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Négy csillag, mert csak az Odüsszeusz és Nagy Sándor sztorik tetszettek benne, Ibn Battuta pedig egy kicsit még. Meghatározó gyerekkori olvasmány, egy gimis történelemversenyen is simán fel tudtam használni a belőle származó ismeretemet Odüsszeusz utazásáról.

Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Kiváló, nagyon kifinomult rajzok vannak benne! Gyerekkoromban láttam először, később rájöttem, hogy óriási hatással volt rám, ezért meg kellett vennem újra a könyvet. Számunkra bizonyára nem nagyon ismertek a rajzolók, Enric Sió (spanyol) és Raffaele Carlo Marcello (olasz), de ahogy nézem, hazájukban nagy népszerűségnek örvendtek – főleg a ’70-es ’80-as években.

cs_szabosandor I
Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Ha húsz alkalommal nem olvastam végig, akkor egyszer se. Meg persze kirajzoltam belőle a rohamozó elefántokat és papírból megépítettem belőle a görög hadihajókat.

Baki P

Ma a világ magányos körülvitorlázása sem ad képet az embernek a két-háromezer év előtti hajózás veszedelmeiről.