A ​világ felfedezése rajzos regényekben 16 csillagozás

Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Egy lélekvesztőben Gibraltárig: Odüsszeusz nekivág az Atlanti-óceánnak.
Kalandozás Keletre Nagy Sándor nyomában, aki Bukephalosz hátán seregeivel átkel az Eufráteszen, a Tigrisen, az Elbrusz hegységen…
Drakkarok a hattyúk útján!
Vörös Erik fölfedezi Grönlandot.
Egy itáliai a Nagy Kán udvarában: Marco Polo Tangerből Pekingbe Timbuktun és Mekkán keresztül Ibn Battuta 12 ezer kilométeres útja…
…a világ felfedezése rajzos regényekben!

Eredeti cím: La découverte du Monde

Interpress / Larousse, Budapest, 1988
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637222456 · Fordította: Timár György · Illusztrálta: Enric Sió, Carlo Marcello

Képopera P>!
Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Négy csillag, mert csak az Odüsszeusz és Nagy Sándor sztorik tetszettek benne, Ibn Battuta pedig egy kicsit még. Meghatározó gyerekkori olvasmány, egy gimis történelemversenyen is simán fel tudtam használni a belőle származó ismeretemet Odüsszeusz utazásáról.

Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Kiváló, nagyon kifinomult rajzok vannak benne! Gyerekkoromban láttam először, később rájöttem, hogy óriási hatással volt rám, ezért meg kellett vennem újra a könyvet. Számunkra bizonyára nem nagyon ismertek a rajzolók, Enric Sió (spanyol) és Raffaele Carlo Marcello (olasz), de ahogy nézem, hazájukban nagy népszerűségnek örvendtek – főleg a ’70-es ’80-as években.

koan12>!
Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

A világ felfedezését tárja elénk a képregény. Nagy felfedezőkről, utazókról olvashatunk, Odüsszeusztól Ibn Battutáig, Nagy Sándortól a vikingekig, akik bejárták a Földet.
Odüsszeusz története fogott meg a legjobban, ezt ajánlani tudom mindenkinek. Akár házi olvasmányként is el tudom képzelni, hiszen sokkal érthetőbb, tömörebb, mint az Odüsszeia.
A vikingek közismerten jó hajósok voltak, így nem meglepő, hogy nagyon sok helyet bejártak az északi féltekén. Vörös Erik még az amerikai kontinensen is járt, pedig ekkor még nem is tudtak a létezéséről. Ő fedezte fel Grönlandot.
Marco Polo és Ibn Battuta a „fiatalabb” utazók közé tartozott. Mindketten kelet felé vették az irányt, bebarangolták az ázsiai kontinenst, ahol több, mint 20 évet töltöttek el.
Nagyon tetszettek a rajzok, érdemes mindet jól szemügyre venni.

cs_szabosandor I>!
Mino Milani – Pierre Castex: A világ felfedezése rajzos regényekben

Ha húsz alkalommal nem olvastam végig, akkor egyszer se. Meg persze kirajzoltam belőle a rohamozó elefántokat és papírból megépítettem belőle a görög hadihajókat.

Baki P>!

Ma a világ magányos körülvitorlázása sem ad képet az embernek a két-háromezer év előtti hajózás veszedelmeiről.