Agnes 5 csillagozás

Minna Canth: Agnes

„Annyira ​összezavarta a gondolataimat, hogy először alig bírtam magamhoz térni. Azokat az igazságokat, amelyeket eddig olyan biztosnak tartottam, hogy eszembe sem jutott volna kételkedni bennük, ő teljes nyugalommal vagy eltörölte, vagy kifordítva elém tette. És bár tudtam, hogy nincs igaza, mégsem tudtam azonnal tisztázni a dolgot, hogy megcáfoljam az állításait. Ez bosszantott és zavarba hozott.”

Agnes és Liisi gyerekkori barátnők, akik nagyon különböző utakat választottak: Agnes nagyvilági, szabad és társasági életet él. Liisi feleség és anya.Amikor Agnes évek után visszatér Kuopióba, a város – és Liisi élete – felbolydul.

Minna Canth Agnes című novellája egy modern megközelítés a barátságról, a nők különböző szerepeiről és a társadalomban elfoglalt helyükről. Canth olyan témákról írt, amelyek ma is aktuálisak.Március 19. Finnországban az egyenjogúság napja, mely egyben Minna Canthnak – a női egyenjogúság harcosának – is emléket állít. 1844 március 19.én… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1892

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A finn irodalom gyöngyszemei

PublishDrive, 2021
66 oldal · ISBN: 6610000301720 · Fordította: Antal Adrien

Bomarie >!
Minna Canth: Agnes

„Akkor rózsaszínű volt az élet, a jövő úgy ragyogott előttem, mint a fényes nap. Fogalmam sem volt arról, hogy egyszer elhagyatottan, boldogtalanul fogok a munkámra nézni.”

Mindössze 66 oldal, de hogy mennyi érzelem fér el ezen a néhány oldalon!
Liisi és Agnes története ez, akik egy kis finn városkában cseperednek fel.
A középiskolás Liisi minden tekintetben felnéz Agnesre: csodálja külsejét, gyönyörű arcát, beszédes, értelemtől csillogó különleges szemét, erkölcsös, józan viselkedését.
Néhány év múlva Agnes már nem él Kuopióban, Liisinek pedig férje és három gyermeke van.
Aztán egy városi ünnepségen megszólítja valaki és Liisi meglepetésére, Agnes tért vissza gyermekkora helyszínére, aki igencsak megváltozott.
Ez a találkozás nem csak a városka életét, de Liisi lelkivilágát is mélyen felkavarja. Eddigi nyugodt, sekély mederben folyó érzelmi életét olyan mélységes érzések váltják fel, amelyekről eddig sejtelme sem volt, hogy létezhetnek. Kishitűség, féltékenység, düh, bosszú, szeretet, vívódások… 66 oldalnyi utazás az érzelmek tengerén. Olyan érzések között, amik bizony a ma élő nők lelkét is megtépázzák.