A ​Barackvirág Pavilon titka 26 csillagozás

Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Egy fiatal lány kálváriája a kommunizmus előtti Kína titokzatos és misztikus világában, amikor a prostituáltak még gyönyörű, elegáns és magasan képzett, kulturált nők voltak. Ő lesz Kína leggazdagabb, legbefolyásosabb és legünnepeltebb kurtizánja, ám mégsem adja fel igazi céljait, még ha súlyos árat is kell fizetnie érte… A történetet maga a 98 éves, 1992-ben Amerikába emigrált Mingmei meséli el.

Trivium, Budapest, 2010
484 oldal · ISBN: 9789639711679 · Fordította: Leyrer Ginda

Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Egy gésa emlékiratai Kínából. Valós, igaz történet alapján.

Duduci
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Az biztos, hogy aki elolvassa ezt a könyvet, az betekintést nyer egy kicsit a kínai kultúrába, a keleti emberek természetébe. Nekem tetszett, ahogy meg van írva. Roppant jól szórakoztam amikor a szeretkezést, az együttlétet szimbólumokkal, metaforákkal megtűzdelve írták le , ebből még a férjemnek is idéztem, nagyokat kacagtunk rajta. Nos, hiába az tuti kelet, de főleg Kína egy olyan más világ, ami tőlem személy szerint nagyon távol áll. Érdekes , jó kis könyv, voltak uncsi részek, de az összhatás nekem tetszett!

kockásfülű
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Vegyes érzelmekkel csuktam be a könyvet végül. Olvastatta magát, bár nem mindig volt olyan cselekménydús. Kicsit felszínesnek éreztem, de magába az ázsiai kultúrába ad egy kis betekintést, hangulatos.

Barbikönyvek
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Imádtam, már többször is elolvastam és még mindig lebilincselőnek tartom :) Akik szeretnék tudni, hogy milyen szép, ugyanakkor borzalmas a kurtizánok élete, akkor azok feltétlenül olvassák el :)

Demóna
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Nagyon jó könyv, bár a szökés résztől kicsit belaposodott. Ezért kap csak 4 csillagot.

Zsófia_Lutor
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

Különleges hangulatú könyv, amikor olvassa az ember, igazán oda tudja magát képzelni Kínába, látja a szeme előtt az író által remekül leírt tájakat, embereket. Már olvastam gésákról, de mindig újra meglep a gondolkodásuk az életvitelük. Szerintem az teszi ezt a könyvet igazán különlegessé, hogy egy „volt” gésa szájából halhatjuk saját történetét… Ami mégis olyan meseszerű…

Dora_Holdosi
Mingmei Yip: A Barackvirág Pavilon titka

A végére már nagyon elegem lett az aranykapukból és a jade botokból…

robinson P

– Jade, ha érdeklődsz a kínai kultúra iránt, akkor tudnod kell, hogy a nyilvánosházra a kínai nyelvben több mint negyven szó van – tűzhely, a gyengédség faluja, brokádkapu, a szél és a hold birodalma…

robinson P

– Xiang Xiang, a te vérednek pecsétje ezen a fehér gyolcson azt fogja bizonyítani, hogy én vagyok az első férfi, aki felhasítja a te dinnyédet.

robinson P

– Mi az a Barackvirág Pavilon?
– Afféle könyvtár…
Körbenéztem, de egyetlen könyvet sem láttam, nemhogy könyvespolcokat.

robinson P

Xiang Xiang, ne panaszkodj folyton, inkább tanulj meg hálásnak lenni.

robinson P

– Te szerencsének nevezed ezt? – Igazgyöngy gúnyosan elmosolyodott. – Ha szerencsések lennénk mi lányok itt ebben a bordélyban, akkor mind hercegnők lennénk, és nem prostituáltak.

robinson P

Egy héttel később, öt nappal az én „nagy napom” előtt, Igazgyöngy behívott a szobájába, hogy néhány tanáccsal lásson el az utolsó pillanatokban, mielőtt még a felhők és eső táncára kerülne sor.