A ​kaméleon árnyéka 31 csillagozás

Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Bárki, ​aki csak egy pillantást vet Charles Acland hadnagy szétroncsolt arcára, rögtön megérti, hogy sérülése maradandó nyomokat hagyott a lelkében is.
Nem sokkal azután, hogy kijön a kórházból és megpróbál új életét kezdeni, a környéken egy idős embert majdnem halálra vernek.
Acland menekülni kényszerül, mert Londonban egy sorozatgyilkos szedi áldozatait, és katonai múltja, sérülésének utóhatásai, illetve az, hogy néha órákig nem tudja hol van és mi történik vele, gyanússá teszik a rendőrség számára.
Vajon fejsérülése annyira megváltoztatta a szimpatikus katonát, hogy gyilkos lett belőle? S elegendő-e a leszbikus súlyemelő, a különc orvos segítsége?

„Sűrű szövésű lélektan thriller a műfaj mesterétől! A cím rejtőzködésre és alakváltásra utal, és valóban: ebben a történetben nincsenek egyszerű válaszok és ingyen kapott megoldások.”
Waterstones Books Quanterly

„Walters ismét nagyot alkotott. A szereplők és a viselkedésük annyira hiteles, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Athenaeum, Budapest, 2010
400 oldal · ISBN: 9789632930718 · Fordította: Berta Ádám
Athenaeum, Budapest, 2010
400 oldal · ISBN: 9789632931012 · Fordította: Berta Ádám

szilva81>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Csodálkozom, miért csak 74%-os ez a könyv, nekem nagyon tetszett. Érdekes személyiségeket alkotott meg az írónő, igaz mindenki egy kicsit fura, de pont ez teszi izgalmassá a karaktereket, habár a szívemhez egyikük sem nőtt. A pszichiátriai és rendőrségi jelentések színesítik a tartalmat, az ötletes fordulatok pedig a cselekmény szálát kuszálják, bogozzák. Én meglepődtem, hogy ki a gyilkos, hisz mindenki valamiért gyanús volt, mindenkinek volt takargatnivaló a múltjában és épp ezért mindenki vagy elhallgatott valamit vagy szimplán hazudott.
Szívesen olvasnék még az írónőtől a későbbiekben.

gab001>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

A többi értékeléssel ellentétben nekem kifejezetten tetszett a könyv, a főszereplőt pedig érdekesnek tartottam. Nem olvasok túl sok krimit vagy thrillert, így nem voltak igazán elvárásaim. Vagyis inkább többet kaptam, mint vártam volna. Az írónő az előítéletekre alapozva építi fel a történetet és be kell ismernem, hogy nálam ez bejött, mert nem jöttem rá a gyilkos kilétére. Bár lehet, hogy az az ok, hogy nem tudtam értelmes indokot kieszelni. A könyv végére megértettem, hogy eshettem ebbe a hibába; egyszerűen nem láttam a fától az erdőt. Az írónő stílusa olvasmányos volt és élvezhető, ráadásul a történetet feldobták a bevágott újságcikkek, orvosi jelentések és rendőri feljegyzések. Biztos, hogy fogok még tőle olvasni.

Zita_Eliza_Nėmeth>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Elismerem, hogy nem volt rossz ez a könyv, és a lezárása szerintem nagyon aranyos volt, nem találtam ki az olvasása közben, hogy ki a tettes ami szintén jó pont (nem mintha olyan zseni lennék aki mindig kitalálja…). Viszont az nem tetszett, hogy a főszereplőnek milyen negatív viselkedése van az regény folyamán (még ha ez a végén meg is lesz magyarázva) és, hogy a címnek csak csekély köze van a műhöz, a borítónak pedig még annyi sem. Tovább a cselekmény is lehetett volna pörgősebb. Ezeket leszámítva viszont egyszer megérte elolvasni.

Ildikó_Kenéz>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Kifejezetten jó könyv volt.A végéig tartogatta a gyilkos személyét,bár mindenki gyanús lett egy idő után.
A személyiségek megformálása is egyedi,végre nem a sablon.
Ajánlom.

Video>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Izgalmas könyv volt, bár kitalálható volt a gyilkos személye, de azért tartogatott néha meglepetéseket. Tetszik a szerző stílusa, vélhetően fogok még olvasni tőle.

Beja>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Végre. No, nem a könyv miatt, hanem magam miatt;)
Az egy dolog, hogy olyan dolgok felett elsiklottam, hogy egy nő írta a könyvet:D Nem, nem számít, csak borító alapján döntök (mondjuk ezt az Athenaeumtól nyertem:D), és meglepett;)
A másik, ami egy picit bosszantott, hogy kb. az 50 oldalnál kitaláltam a gyilkost. Most ezt kenhetjük arra, hogy okos vagyok(!sic), vagy épp az írónőre, hogy nem épp jól kavarta a szálakat. Amúgy olvasmányos egy darab, néhol jól megkeverve, de a gyilkos kilétét így sem tudta elkendőzni. Igazság szerint maradt 30 oldalam a fürdés után, és mivel nem hagyott nyugodni, átrágtam magam rajta. Láz rulez!:D

Maria_Petrovszki>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Egy izgalmas karakter vitte a vállán a cselekményt, kikapcsolódásra egész jó, nyomokban pici Jungot és a mérgező szülőket tartalmaz :)

Natasha>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

unszimpatikus a főszereplő – sajnálatot valahogy nem tudott kiváltani belőlem az agresszív viselkedése – az igazi izgalmat csak a dialógusokból, újságcikkekből és rendőri jelentésekből tudjuk meg, a regény egésze a krimik (vagy thrillerek? tök mindegy, a könyv igazából a közelben sincs a meghatározásukhoz képest) töltelékszövegéből áll – azaz, kit gyanúsítanak, miért gyanúsítják (szegény csávót szinte semmi miatt zargatják állandóan), kivel áll kapcsolatban, vajon mi lehet a bizonyítékokkal, satöbbi.
egyedül a nagypofájú, izomagyú pasasnak kinéző jackson lehelt valami életet a regénybe, de a vége felé ő is elpicsásodott.
bővebben lent, a linkeknél.

Kazuko>!
Minette Walters: A kaméleon árnyéka

Nem volt rossz, de például a Zavart elmék című könyv, jobban tetszett az írónőtől. Néhol már kifejezetten frusztrált Acland konoksága, viszon…. Jackonst kifejezetten kedveltem. És valóban, a szerző eléggé erőltette, hogy azt gondoljuk a hadnagy a tettes, de egyértelmű már az első laptól kezdve, hogy nem ő az.

Chillingó>!

– Ha véletlenszerű eseményeknek jelentőséget akar tulajdonítani, akkor valószínűleg sikerrel fog járni.

Chillingó>!

Mindenki számára más lehetőségek nyitottak ugyanabban a pillanatban, úgyhogy két különböző ember számára sosem fogja ugyanazt jelenteni egyazon esemény.

agisajt>!

Ez a különbség a nemek között, haver. A legtöbb pasi feltartott kézzel tűri, hogy kicsit megkínozzák, a nő viszont egyszerűen nem nyugszik, amig a pasi belét is ki nem ontja.

BoneB P>!

De addig is teszek neked egy szívességet, és nem hagyom, hogy feldobja a pacskert, különben gyilkosság vádjával fognak kihallgatni.

Szollosi_Bernadett I>!

– A sors fintora, hogy mindenki tudja, milyen fontos az első benyomás, mert mindenki az alapján ítél… azt viszont senki nem veszi szívesen, ha pusztán a külseje alapján ítélik meg.

Szollosi_Bernadett I>!

– A férfiak nem valami bonyolultak, Ms. Morley – mosolygott a pszichiáter.- Többségünk könnyű életre vágyik, és ha valaki jót kínál, nem utasítjuk vissza.

Szollosi_Bernadett I>!

–, mert sosem fogtad fel, mi a különbség a valós és a valótlan dolgok között. Ez most valós – sújtott öklével a tenyerébe –, ha csak egy lépést is közelítesz, vagy megint drágámozni kezdesz, baszki… letépem a fejed.

Szollosi_Bernadett I>!

Akinek nincsenek barátai, az a peremre szorul… és magányossá válik.

Szollosi_Bernadett I>!

-Elrohanni mindenki tud, Charles- manapság ez kifejezetten divatos-, de visszakéredzkedni, ahhoz kell csak igazi bátorság.