Minecraft ​Family: A Minecraft fogságában (Egy kocka naplója 1.) 18 csillagozás

Rendkívüli Minecraft-kaland.

Wimpy Steve jól benne van a slamasztikában. Beszippantotta a Minecraft világa, ráadásul eddig még csak nem is ismerte a játékot! Most az egész világa kockákból áll, és semminek nincs benne értelme. Már nem a győzelem a tét, csak szeretne életben maradni! Számos balfogása és kalandja közben Steve különös dolgokat tapasztal:

• Lézerszeme van.
• A barlangokban jobb, ha kerüli a denevéreket.
• A bevégzőt többféleképpen is fel lehet bosszantani.
• Az életben maradáshoz szükséges képességek közül szinte csak a légzést sajátította el.

Hősünknek sebesen kell tanulnia,
ha életben akar maradni
a Minecraft fogságában.

Éld át a kalandjait!

Eredeti cím: Trapped in Minecraft!

88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999165 · Fordította: Kampfer Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2022
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999165 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999165 · Fordította: Kamper Gergely

BBetti86>!
Minecraft Family: A Minecraft fogságában

Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb élmény annak, aki a Minecraft játékot is ismeri. Még biztosabb lettem ebben, amikor a kötet végén elolvastam az ajánlásokat is. Mivel én eddig csak a nevét hallottam, meg tudtam, hogy kockákból építkeznek benne, legfeljebb ízelítőt kaptam abból, mi az a Minecraft.

A történet különben könnyen követhető, és nagyon lineáris. Steve egy teljesen átlagos kisiskolás, aki azt hazudja, hogy nagyon jó Minecraft játékos. Így gyorstalpalón kell megtanulnia játszani, amit egy könyvtárban talált könyv alapján akar megtenni. De nem tippekre lel, hanem bekerül a játékba.
És innen jön az, amihez szerintem kellene az erőismeret. Steve mindenféle lénnyel és szörnnyel találkozik, és próbálja kitalálni, hogy maradjon életben. Ahogy a világ működik körötte, akikkel találkozik – ha tudnám, kik és mik ezek, biztosan mókás lenne a fiú reakciója. De mivel magam is kb. annyit tudtam róluk előzetesen, mint Steve, inkább rácsodálkoztam én is csak, hogy milyen lények vannak ott.
Vagyis, nekem simán kimaradt, ami vicces lehetne.

Pedig nagyon érzem a tematikában, hogy ez az, amin nevetni kellene. Hogy mikre bukkan, mit kellene csinálnia, és mihez kezd helyette. Biztosan az is játékszabály, hogy a nyersanyagok miképpen és mivé alakíthatók, illetve a különféle dolgok, amiket talál, azokhoz is biztosan van szabály. Még én is éreztem, hogy jó párszor a szabályok szerint mást kellene csinálnia, mint amivel próbálkozott. Aki meg ezeket tudja, annak a játéknak nagyon nem megfelelő viselkedés vicces.

Nagyon érezni benne az Egy ropi naplója sorozat hatását. Teljesen annak a logikája szerint építkezik, még az illusztrációk is megvannak benne, nagyon hasonló stílusban. Gyerekbarát az egész felépítése. A rövid, cselekményben gazdag fejezetek. Steve stílusa, amiben bőven akadnak képes kifejezések, szleng és olyan popkulturális utalások, mint a Harry Potter pókjai.

Jó ötlet az is, hogy Steve milyen gyerek. Vagy inkább úgy írom, hogy Steve nagyon gyerek. Megvannak az anyjával szembeni kis lázadásai, ahogy szórakozni szeret, az édességet és nem a zöldséget, meg hasonlók. Nem ő a környék rossz gyereke, de nem is a jófiú. El van találva, hogy kicsit szerencsétlen, de normális kölyök, akinek könnyen a helyébe lehet képzelni magunkat. Mondjuk, ha játékban kellene elveszni, én biztosan nem ezt választanám. De, ahogy írtam is, nekem eddig ez kimaradt az életemből.

Egynek elment, de azért nem tervezem folytatni. Túlságosan az a benyomásom, hogy ehhez ismerni kellene a játékot is, én meg nem tervezem ezt pótolni.

Coffee I>!
Minecraft Family: A Minecraft fogságában

Elég bugyuta kis könyv, és nem, nem azért, mert nem ismerem a Minecraft világát, hanem mert nagyon felületes, tartalma nincs túl sok, érzések sem nagyon vannak benne és megoldás sincs a végén.
Persze egy megrögzött rajongónak biztos ezt is élvezet olvasni – én csak előolvastam, ahogy a lányaim minden olvasmányát előolvasom.
Írnám, hogy én nem adnék ki erre pénzt, de azt hiszem, mégis én voltam, aki megvette.

Kristóf2014>!
Minecraft Family: A Minecraft fogságában

Nagyon jó volt, aljálom Minecraft rajongóknak „behúzok a fának” című rész tetszett a legjobban.

Könyvmolyképző KU>!

Mozgolódást hallottam odakintről. Amikor kinyitottam az ajtót, hogy megnézzem, mi folyik, nem akartam hinni a szememnek. Azt láttam, hogy SZÖRNYETEGEK üldöznek pár embert, akik a házaikba menekültek előlük. Csak egy gyors pillantást vethettem a világító lila szemű zöld rémségekre, ugyanis azonnal bevágtam az ajtót. Elképzelni nem tudtam, minek lehet világító lila szeme, de annyit biztosan tudtam, hogy semmi jónak.

Könyvmolyképző KU>!

Na mindegy, legalább fényt derítettem ezekre az apró információmorzsákra:
1, A zöld rémisztő kaktuszt valójában creepernek hívják.
2, A zombik elégnek a napfényben. (Felteszem, ez azt jelenti, hogy tényleg nincs lézerszemem.)
3, A nyálkáknak nem szabad behúzni. Futni kell előlük.
4, A nyurga fekete mobot bevégzőnek hívják, és NEM alsógatyás embernek.

Könyvmolyképző KU>!

Beszippantott a Minecraft! És ezt most kivételesen nem úgy értem, hogy teljességgel belefeledkeztem a játékba, hanem úgy, hogy a testem a maga fizikai valójában bekerült a Minecraft játékba.
Muszáj megemlítenem, hogy ez az egész Tuskó Dirk hibájából történt!
De elkezdem inkább az elején…

Egy kocka naplója sorozat · Összehasonlítás