Mindent ​a táplálkozásról 21 csillagozás

Szemléletes ábrák, elképesztő adatok
Mindent a táplálkozásról

A legátfogóbb és leglátványosabb útmutató a táplálkozásról
Létezik tökéletes étrend? Tényleg nyolc pohár vizet kell meginnunk naponta? Pontosan mi a glutén, és miért kerülik sokan?
Mi a tudományos alapja azoknak a felfedezéseknek és tanácsoknak, amelyekkel a média áraszt el bennünket nap mint nap?
Világos, könnyen érthető ábrák és elképesztő adatok. Minden, amit az egészséges táplálkozásról és az élelmiszerekről tudni kell.

Libri, Budapest, 2017
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634333340 · Fordította: Szkokán Boglárka · Illusztrálta: Mike Garland, Phil Gamble, Mark Clifton
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634337003 · Fordította: Szkokán Boglárka

zsof>!

Mindent a táplálkozásról Szemléletes ábrák, elképesztő adatok

Ezt a könyvet tanítani kellene az iskolákban.
Rengeteg dolgot tudtam meg, értettem meg, tanultam meg belőle.

Mindent a táplálkozásról Szemléletes ábrák, elképesztő adatok

Az elmúlt 1-2 évben komolyabban elkezdtem a tudatossággal, és ezzel együtt az egészségesebb táplálkozással foglalkozni. Még mindig úgy érzem, alig tudok valamit mindabból, amit tudni lehet, de ez a könyv sok ismerethez hozzásegített, és megértetett velem dolgokat, segített összefüggéseket átlátni.
Bizonyos témáiba szívesen belemélyednék még jobban, de ezt az ember meg tudja tenni ezer más forrásból. Így ez a kötet hiánytalan a maga módján, a statisztikák, illusztrációk és ábrák pedig még élvezetesebbé teszik az olvasást. Tökéletesen megfelel a céljának, egyetlen dolgot tudok csak mondani, ami nekem nem tetszett benne: a mélyebben tudományos gondolatmenetek okoztak problémákat, szerintem azokat vagy részletesebben kellett volna elmagyarázni, vagy ki kellett volna hagyni belőle. Persze, elképzelhető hogy csak az én agyam nem tudja befogadni a biokémiának még ezt a szintjét sem. :D

Midoriko>!

Mindent a táplálkozásról Szemléletes ábrák, elképesztő adatok

Bár nekem személy szerint sok újat nem mondott, egy két statisztikai adatot leszámítva. De tetszek az amit próbál átadni az élelmiszerekről, táplálkozásról és, hogy ezt mind színes, látványos ábrákkal teszi.

Mária_Hans>!

Mindent a táplálkozásról Szemléletes ábrák, elképesztő adatok

Pár éve elkezdtem foglalkozni a tudatosabb, egészsgesebb táplálkozással. 2020 év vége felé egyre gyakrabban jött szembe velem ez a könyv és nagyon jó értékeléseket kapott. Gondoltam új év, új szemlélet nem árt. Nem bántam meg, hogy megvettem ezt a könyvet. Persze nem az egész könyv új számomra, de volt/voltak benne új információk is. Ezt a könyvet mindekinek tudom ajánlani (az iskolástól egészen az öregebb korosztályig).

Kiskoromban volt nekem a Képes gyermek enciklopédia (Park kiadó) vagy a Képes Usborne Enciklopédia: Fizika-Kémia-Biológia könyvek és ez a táplálkozásos könyv rájuk emlékeztetet. Ezek a könyvek leírják a lényeget mellé ábrákkal szemléltetve. Nekem nagyon tetszik ez a könyv és segít, hogy esetleg mit kéne még változtatnom a tudatosabb, egészségesebb táplálkozás érdekében.

KoŁibri>!

MIÉRT KOROG AZ ÉHES GYOMOR?
Evés után a gyomor izmai összehúzódnak, hogy átjuttassák a táplálékot a bélrendszeren. Üres gyomornál ugyanez történik, de semmi nem tompítja a hangot, ezért halljuk a korgást.

KoŁibri>!

Fontos az emlékezet szerepe, mert például a rövid távú emlékezetkiesésben szenvedők röviddel evés után ismét nekiállhatnak enni.

Dilaida>!

Az elmúlt években a zsírnak olyan rossz volt a sajtója, hogy széles körben elterjedtek az ételek alacsony zsírtartalmú változatai: joghurtok, készételek, salátaöntetek. Ezekben azonban általában a szokásosnál több a cukor, hogy pótolja az elveszett ízt.

137. oldal, Zsírok és olajok

Dilaida>!

Testünknek kifinomult módszerei vannak a legtöbb nemkívánatos anyag eltávolítására. Így aztán kétséges, hogy a méregtelenítés fogalmának van-e értelme. A meghatározó orvosi álláspont szerint a detox csak kevéssel több, mint marketingmítosz, pénz- és időpocsékolás.

203. oldal, Méregtelenítés

Kapcsolódó szócikkek: méregtelenítés
KoŁibri>!

Az alapvető tápanyagok mellett vannak olyanok is, amelyek igen hasznosak, bár nem feltétlenül szükségesek a testnek. Ilyenek a zöldségekben és gyümölcsökben fellelhető fitovegyületek, és bizonyos halakban meglévő zsírsavak.

Dilaida>!

Egy izzó széndarab 40-szer annyi hőenergiát ad le, mint egy ugyanakkora terület a sütő falában.

60. oldal, Főzés

Dilaida>!

A belekben lakó 100 billió baktérium épp tízszer annyi, mint a test összes sejtje.

87. oldal, Joghurt és élő kultúrák

Dilaida>!

A leginkább dicsőített szuperételek között vannak e címre érdemes versenyzők – például az avokádó és a mandula –, de gyanúsak és kevésbé bizonyítottak is, mint a goji bogyó vagy a chia mag.

108. oldal, Szuperételek