The ​Nightmare Affair – A Rémálom-ügy (Akkordél Akadémia 1.) 203 csillagozás

Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Behunytam ​a szemem, beszívtam a levegőt, és az ujjaimat a homlokára tettem.

A tizenhat éves Porka Evergím késő éjjel betör egy házba, de nem azért, mintha bűnöző volna. Nem: Porka egy Rémálom.
Szó szerint.

Nem elég baj, hogy ő az egyetlen Rémálom az Akkordél Akadémián, a mágusfélék bentlakásos iskolájában, és kénytelen hírhedt anyja árnyékában élni, de mikor betör Eli Bookerék házába, még minden sokkal bonyolultabbá válik. Eli nagyon jóképű, ezért a mellkására ülni és az álmaiba hatolni már nem is lehetne kínosabb.
Pedig az lesz.

Eli egy gyilkosságról álmodik. A helyszín az Akkordél.
És végül az álom valóra válik. Porkának most már követnie kell a nyomokat – részint Eli álmain belül, részint odakint –, hogy megállítsa a gyilkost, mielőtt további embereket ölne meg. És mielőtt az illető rájönne, miben sántikál Porka, és kiválasztaná soron következő áldozatául…

„Az Akkordél Akadémián egyszerre csodás és furcsa a Rémálmok, szirének,… (tovább)

Eredeti mű: Mindee Arnett: The Nightmare Affair

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992982 · Fordította: Mesterházy Mónika

Elijah Booker (Eli) · Párka Evergím (Porka) · Szeléna Rivers · Paul Kirkwood · Moira Nimue-Evergím · Betánia Grey · Katarina Marcel · Lady Elaine · Lance Rathbone · Miss Norton · Mr. Alpepper · Mr. Velő · Ms. Vadkanóc

Szücsi
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Ez szuper volt. Ha az ember egyszer a kezébe veszi nemigazán tudja letenni. Nem is annyira az izgalom miatt, inkább az hogy nagyon szórakoztató volt és könnyen olvastatta magát.
Nagyon szeretem a fantasy könyveket, a krimiket még inkább és az hogy a 2 kedvenc műfajom keveredett ebben a mágikus világban nagyon bejött. a rémálom szál is tetszett, szerintem igazán ötletes volt.
Nem egy világot megváltó regény, de szerintem annak aki egy kellemes kis kikapcsolódásra vágyik egy nehéz nap után, annak tökéletes lesz. A történet nem túl bonyolúlt, a szereplők könnyen megkedvelhetőek, és ha ez még nem lenne elég, az egész meg van spékelve egy kis humorral is.
Tényleg nagyon jó volt, kezdjétek el bátran, én pedig megyek is és elkezdem a folytatást ;)

Naiva P
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Elsősorban a rémálom történet miatt vettem kezembe ezt a könyvet. Olvastam már hasonlót, de ez egészen más volt. Ha egy könyvet nagyon gyorsan ki szeretnél olvasni, akkor ez kiváló választás, mert nagyon szórakoztató. Észre se veszed és már a könyv felénél tartasz. Porka narrációja vicces, de sokszor soknak éreztem, amikor a legizgalmasabb jelenetek mellé is poénkodni próbált. Mindenesetre jót tett a történetnek az ő vicces és pimasz személyisége. A mellékszereplők is jók voltak. Jaj, azok a magyarra fordított nevek. A hősnő anyja volt az egyik legérdekesebb karakter. A szerelmi szál sajnos nagyon halovány, de bízom benne, hogy lesz az erősebb is. A legjobban az átgondolt rémálom világ felépítés tetszett, mitológia lényekkel kiegészítve. Illetve az, hogy végig homály fedte a sorozatgyilkos személyét. Ráadásként a történet végi fordulat is alaposan meglepett, mert őszintén nem számítottam rá. Semmi rendkívüli nem volt ebben a történetben, viszont annál jobban kikapcsolt, szórakoztatott.

ViveEe P
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Nekem ez most nagyon bejött. Könnyed, gyorsan lehet vele haladni, nekem bejöttek a szereplők, és nagyon érdekelt a nyomozás, és gyakorlatilag minden, amit erről a világról tudni lehet.
Sok minden van itt sok helyről. De konkrétan Rémálmokkal, mint lényekkel, még nem találkoztam. Szerintem százszor jobb ez a könyv, mint a Silber.
Nem értem miért bírom jobban a krimis elemeket ilyen könyvben, mint simán, de tény, hogy nagyon élveztem, és könnyebben megbocsátom a bénázásokat, hibákat egy tini brigádnak.
És jaj, de tinik. Civakodások, szívatások, ki ha én nem karakterek, hierarchia stb.. de őszintén, én nagyot nevettem, amikor Porka megszivatta Lance-t.
Porka lázadó és kötekedő énje is nagyon tini, szerintem anyukák ezt olvasva lehet a hajukat tépik, de én még ezt is bírtam benne, meg az anyjával való viszonya miatt is megértem, hogy nem hallgatott rá.
A gyilkosságokkal kapcsolatban nem volt minden meglepő. Az egyik delikvens, ahogy visszatérően feltűnt, azonnal tudtam, hogy benne van. De végülis a fő tettesre sem lehet nehéz ezáltal rájönni, de nekem mégsem jutott eszembe.
Tetszik ez a világ, a maga osztályozási rendszerével, a Rémálmokkal. Sokat szeretnék még megtudni.
Én tuti folytatom a sorozatot, és ajánlom ezt a könyvet. :)

Navi
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Tipikus tiniboszis könyv, rengeteg klisével, az összes csavar kitalálható, mégis valahogy olvastatta magát, vártam, mit miért tesznek. Porka szerethető hősnő, az a minden lében két kanál, de nem rosszindulató, nem gonosz. Eli még kiforratlan a szememben, sok van benne, de ebben a könyvben még nem hozta felszínre. Szeléne érdekes fénypontja a könyvnek a maga lázadó természetével. Porka anyja is tartogat még meglepetéseket szerintem. Azért kíváncsi vagyok, mi lesz ezek után :)
A nevek, valahogy nem tudom őket hova rakni …

Nikiii1023
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Még be sem fejeztem a könyvet de máris kedvencnek jelöltem.
Már az első fejezetben beleszerettem és aztán le se bírtam tenni. Nagyon lebilincselő, izgalmas (igen tényleg voltak benne eléggé klisés jelenetek de ennek ellenére engem 100%-an lekötött) és különleges. Most először találkoztam olyan regénnyel ahol a főszereplő egy rémálom de nálam telitalálat volt. A kedvenc karakterem egyértelműen Porka. A fiúk közül nekem Paul volt a szimpatikusabb. Igazából Elivel se volt bajom de hát na a szívnek nem lehet parancsolni :D Mindee Arnett írásstílusa is tetszett nem volt benne semmi eget rengető de nagyon vicces és olvasmányos.
Hálás vagyok az írónőnek, hogy belecsöppenhettem ebbe a fantasztikus világba.♥

Amalthya P
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Amióta rákaptam a fantasyra, mindenféle lényekről olvastam már, legalábbis azt hittem. Most pedig itt ez a lány, Porka: egy Rémálom, aki az ártatlan alvó emberek álmából nyeri az erejét. A könyv rögtön egy ilyen álomfalással indít, ami ráadásul elég balul sül el. Ez önmagában már meghozta a kedvemet az olvasáshoz, és ahogy haladtam előre, annál jobban tetszett.
Porka egy nagyon szerethető karakter, okos, bátor, talpraesett, és nagyon jó a humora. Elit is kedveltem, mert könnyen beilleszkedett egy olyan világba, amelynek nemrég még a létezéséről sem tudott, na meg azért, mert a kezdeti nehézségek után szívét-lelkét beleteszi a nyomozásba. Ketten remek párost alkotnak, kár, hogy Katarina és Paul ott vannak, hogy rontsák a levegőt.
A rejtély egészen a könyv végéig rejtély marad, és egy nagy csattanó borzolja a kedélyeket a regény csúcspontján. Naná, hogy én is sorra vettem a gyanúsítottjaimat, próbáltam közelebb jutni a megoldáshoz, de még csak a közelében sem jártam, hagytam magam félrevezetni.
Hibaként nem tudok semmit felróni a könyvnek, nem mintha akarnék persze. A humor, a cselekmény, a varázslények hierarchiája, az Akarat, az álomjárás mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy A Rémálom-ügy egy élvezetes és egyedi könyv legyen. Nagyon-nagyon ajánlom olvasásra, főleg azoknak, akik szeretik a Hex Hallt és/vagy a Silbert.

reka0216
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Nagy elvárásaim voltak a könyv felé.Az eleje nagyon tetszett ,maga a világ ,amit megalkotott az író.Aztán ,ahogy haladtunk a történettel kezdett kevésbé tetszeni.Porka eleinte nagyon szimpatikus volt ,de utána már nem volt az ,sőt valahol fogtam a fejem ,hogy milyen döntéseket hozott.Eli sem volt egy egyedi karakter Szeléna-val és Paul-lal együtt.Ráadásul a nevek is nagyon érdekesek voltak pl.: Velő.A vége egész jóra sikerült,de nekem nagyon boldog vége lett ,ahhoz képest,hogy még van folytatás.Nagyon kíváncsi leszek a következő kötetre.

Eviii P
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

És én még ezt meg akartam venni…
Ti ajánlottátok, annak ellenére, hogy kijelentettem, nem szeretem a Silber trilógiát.
Ennél még Ardati Lili: Gyöngyvér és Lidércvár c. könyv is jobb volt, pedig arról szólt, hogyan szereznek wifit a suliba a mutáns gyerekek.

Nem folytatom… Az álom téma miatt kezdtem el, de semmit nem tudtam meg róla. Ennek egyszerűen nem volt világa. Hangulata. Annyira semmilyen volt, hogy néha szívesebben olvasgattam volna WattPadon, fantasy témában.

Szereplők: nullaaa *
Történet: minusz kettő *
Fordulat: minusz öt *
Fogalmazás: kettő *

Nem tudom, mit szoktak még csillagozni, de nekem így ennyi. Azt is figyelembe vettem, hogy értékeltem a többi ilyesmi könyvemet… Ez kettő csillag, bár igazából minusz valamennyi kéne legyen… Lehet nem VP könyvek között kéne keressek komolyabb könyveket. Elég gáz, ha már az ötödik fejezetben tudod, ki(k) a gyilkos(ok), minden szereplőnek tudod előre minden lépését (ráadásul mindegyiket utálod), és olvasás közben azon gondolkodsz, ma vagy holnap porszívozz, esetleg most, vagy egy fejezettel később hagyd félbe..

Ha álmos témában keresgéltek, inkább olvassátok a Silber izét.. Vagy bármi mást.

abstractelf P
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Jóféle könyv volt ez, vicces, szórakoztató, ideális nyári olvasmány. Illetve az egyik legklisésebb regény, amit mostanában (vagy inkább valaha) olvastam.
A teljesség igénye nélkül íme néhány példa:
Pasi1: szexi fekete hajú, kék szemű, népszerű és első igazi bunkó (de… tudjátok mi következik)
Pasi2: szőke hajú és hat kocka befigyel. Amúgy szuper kedves.
Szerelmi háromszög – alap, kérlek.
A legjobb barátnő, aki gyönyörű és szeretnivaló.
A főellenség (iskolai szinten), aki szintén gyönyörű, de gonosz. Mellékállásban szirén, úgyhogy az írónő a megfelelő tulajdonságokat párosította hozzá.
A főhősnő kívülálló, és természetesen különlegesebbnél különlegesebb.
Kínos helyzetek.
Álarcos bál.
És természetesen minden fordulat alapvetőleg klisés és emiatt kiszámítható is.
Nem semmi, hogy mégis ennyire bejött nekem. Valamit tud az írónő…

Alexa18
Mindee Arnett: The Nightmare Affair – A Rémálom-ügy

Mikor nekiálltam ennek a könyvnek nem gondoltam volna,hogy ennyire magába fog szippantani. Imádtam miden egyes oldalát és a szereplők többségét. Habár Pault már a kezdetektől utáltam és spoiler. Porka spoiler. Na mindegy, nagyon tetszik a világ amit az író létrehozott, a humor és a történetvezetés. Biztosan el fogom olvasni a következő részeket is, amelyek ebben az egyedi világban játszódnak! :)

Könyvmolyképző KU

Elijah Booker a legszexibb srác volt a régi gimimben, de talán az Ohio-beli Csirkeryben is. Másodikos volt, mint én, a haja fekete, a szeme meg búzakék. Magas, az arca olyan jóképű, hogy még az öregasszonyok is ájuldoztak, mikor meglátták. Természetesen minden lány bukott rá. Az sem zavarta őket, hogy kissé botrányhős, vakmerő srác hírében állt. A tekintetem a mellkasa bal oldalán lévő tetovált skorpióra esett. Már hallottam, hogy van egy ilyen tetkója, de a bizonyítékát csak most láttam. Hol szerezhette?
Erővel elfordítottam a szemem, tisztában voltam vele, milyen gyorsan ver a szívem. Hát igen, egyszer-kétszer én is szőttem róla hiábavaló ábrándot, (…)

Kapcsolódó szócikkek: Elijah Booker (Eli) · Párka Evergím (Porka)
vgabi SP

A betörés egyáltalán nem ment olyan könnyen, mint a filmekben.

Kapcsolódó szócikkek: Párka Evergím (Porka)
m_zsofia103

– Ha valaki a társadalmi ranglétra tetején van, az felér az egyetemes születési előjoggal, vagy mi van?
Szeléna felhúzta a száját.
– Azt hiszem, központi regisztráció kell hozzá. Az egyel-szart-pont-kom-on.

Kapcsolódó szócikkek: Párka Evergím (Porka) · Szeléna Rivers
Cheril

– És te itt laksz, vagy mi? – kérdeztem.
– Aha. Van egy ágyam a könyvtárosok szobájában. Megengedik, hogy régi újságokkal takarózzak, és könyveket tegyek a fejem alá.

Kapcsolódó szócikkek: Párka Evergím (Porka) · Paul Kirkwood
Naiva P

Nem direkt csinálom. A szám néha függetleníti magát az agyamtól.

Balu_

– Tényleg itt fogsz ülni? – kérdezte Eli.
– Jobban szeretnéd, ha fejbe vágnálak egy palacsintasütővel?

Kapcsolódó szócikkek: Elijah Booker (Eli) · Párka Evergím (Porka)
Balu_

A jó és a rossz nem olyan jól körülhatárolható fogalmak, mint ahogy a legendák el akarják hitetni.

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Velő

Akkordél Akadémia sorozat · Összehasonlítás