Nyomozás ​a boncasztalon 11 csillagozás

Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Dr. Milton Helpernt gyakorta így emlegetik: „a leghíresebb halottkém, aki azóta született, hogy e szakma a 12. században kialakult”. Helpern fél évszázaddal ezelőtt állt az Igazságügyi Orvosszakértői Intézet szolgálatába, ahol az utolsó húsz évben, mint igazságügyi fő orvosszakértő dolgozott. Jelentős szerepet játszott abban, hogy az igazságügyi patológia tudománya kialakuljon, és, mint az orvostudomány egyik szakága, teljes elismerést nyerjen. Dr. Helpern több száz szakmai dolgozat szerzője, megírta az igazságügyi patológia klasszikussá vált tankönyvét, és szerte az országban, sőt az egész világon konzultáns szakértőként aktívan vett részt számos ügy kivizsgálásában. 1977. áprilisában hunyt el.
Dr. Bernard Knight, aki nagyra becsült patológus szakorvos, számos regény és dokumentumírás szerzője. Az igazságügyi orvostudomány előadója a velszi Orvostudományi Egyetemen, s egyben nemzetközi szaktekintély a csontvázmaradványok életkorának meghatározásában.

Gondolat, Budapest, 1987
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632818547 · Fordította: Nagy András Béla

ladybird12>!
Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Nem vagyok rajongója az orvosos dolgoknak, főleg a műtétek és boncolásoknak egyáltalán nem vagyok a híve, de a krimiknek már nagy rajongója vagyok, így a könyvben már egyáltalán nem zavart a számtalan boncolásos sztori, mivel inkább a nyomozáson volt a hangsúly, ezért a könyv azonnal lekötött. Az is tetszett, hogy nem egyszerűen és hivatalosan lettek leírva az esetek, hanem olyan mindegyik ügy kapott egy kis kerek történetet.

SteelCurtain>!
Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Azzal mindig is tisztában voltam, hogy a zseniális nyomozó többnyire még egy falusi biciklilopási ügyet sem lenne képes felderíteni ha munkáját nem támogatja névtelen, sokat talpaló és sokat kérdező közrendőrök hada, illetve számtalan szakértő. E könyv szerzője az utóbbiak egyik illusztris képviselője. Felvetődik ugyan a kérdés, hogy milyen fokú morbiditás szükségeltetik ahhoz, hogy valaki ne csak elolvassa, de ráadásul öt csillaggal jutalmazza is egy boncolóorvos egyfajta szakmai önéletrajzát, de aki hasonló morbiditással rendelkezik, az bátran keresse a feleletet a könyvben.

Szianett>!
Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Hihetetlenül lebilincselő könyv, ami egy új szemszögből mutatja be a kriminológiát. Nem a konkrét boncolásokat taglalja, inkább azt a fontos nyomozási szakaszt, amin lényegében minden eldől. Nagyon lélekbeszúróan, döbbenetesen jó.

orsicsiga>!
Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Remek szakember által írt olvasmányos, élvezetes könyv! Sokat tanultam erről a szakmáról az érdekes esetleírásokon keresztül. Az külön tetszett, hogy több szemszögből is bemutaott egy-egy esetet, hangsúlyozva, hogy milyen fontos (lenne) a pártatlanság. Néha a való élet szövevényesebb eseteket kreál, mint egy fikciós krimi. Ajánlom minden érdeklődőnek!

Lish P>!
Milton Helpern – Bernard Knight: Nyomozás a boncasztalon

Nagyon érdekes könyv volt, tetszett! :) Amúgy is szeretem az ilyen igazságügyi orvosszakértőkről szóló dolgokat, legyen az könyv, sorozat, film, bármi :) Vannak benne nagyon érdekes igaz történetek, szó van róla, hogy ez az egész rendszer hogyan jött létre, mit csinálnak és hogy csinálják a dolgukat ezek az orvosszakértők. :) Aki esetleg ismeri és szeret Dr. G.-t, annak garantálom, hogy ez is tetszeni fog! :D

_ada>!

„Kezdjük az elején”, idézem A mi erdőnk alján című művet Dylan Thomastól (akit egyébként szintén én boncoltam).

166. oldal; 10. fejezet - A Crimmins-ügy

ÁrnyékVirág>!

A jégcsákány a New York-i halálesetek statisztikájában egész jelentős helyet foglal el. Ebben a múzeumban is megtekinthető egy olyan tárgy, amely olyan ember halála után került oda, akiről az orvosok azt mondták, szívszélhűdés következtében halt meg.

Kapcsolódó szócikkek: New York
ÁrnyékVirág>!

A hűtőszekrényből kiáramló szén-monoxid fokozatosan elkábította az asszonyt, hányást és hasmenést okozott. Még kitántoroghatott a fürdőszobába, ott azonban összeesett, s mivel a kezében levő üvegkancsó összetört, csúnyán megvágta magát, és erősen vérzett. Utolsó erejével még ágyba vonszolta magát, és meghalt. Olyan volt az egész, mint egy görög tragédia, ha valaki ellenőrizte volna, hogy járt-e kinn a hűtőgépszerelő, vagy ha valaki idejében betoppan, megmenthette volna az életét – mindez azonban nem így esett, s ezért következett be a tragédia.