A ​futás csodálatos világa 8 csillagozás

Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Sport, Budapest, 1990

RKAti P>!
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Tényleg kézikönyv. Kezdőknek szerintem nagy segítség! (de nem értek a futáshoz )

Enzo314>!
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Ez egy 28 éve megjelent könyv és ha most adnák ki, bizony ráférne egy alapos átfésülés.
Nem vagyok szakértő, de azt gondolom, hogy szigorúan a futásról, futással kapcsolatos sérülésekről írt rész rendben van; erre garancia mind a szerző személye, mind az, hogy a futás 30/300/3000 éve is futás volt, de több dolog, pl. – ironikus módon – a kullancs kiszedésével kapcsolatos információ azóta gyökeresen megváltozott.
A könyv stílusa nekem picit alsó tagozatos tanító nénis, (nem kritika, csak észrevétel) és rettenetesen alapos, ami nagyon hasznos, de az olvasmányosságnak nem mindig kedvez.
Olyan könyv ez, amit egyszer végigolvas vagy átlapoz az ember, utána felteszi a polcra és időnként annál a témánál felcsapja, amiben éppen elmélyülni szeretne.

csakiistvan>!
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

A már olvatsam kicsit erős, mert ez pont egy oylan könyv amit mindig elő kell venni, olvasgatni. Kezdő, és haladó futóknak is ajánlom

selfmadehell>!

Iskolai tananyag, hogy már az ősember is futott a napi húsadagja után – néha előle.