A ​futás csodálatos világa 7 csillagozás

Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Sport, Budapest, 1990

RKAti P
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Tényleg kézikönyv. Kezdőknek szerintem nagy segítség! (de nem értek a futáshoz )

Enzo314
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

Ez egy 28 éve megjelent könyv és ha most adnák ki, bizony ráférne egy alapos átfésülés.
Nem vagyok szakértő, de azt gondolom, hogy szigorúan a futásról, futással kapcsolatos sérülésekről írt rész rendben van; erre garancia mind a szerző személye, mind az, hogy a futás 30/300/3000 éve is futás volt, de több dolog, pl. – ironikus módon – a kullancs kiszedésével kapcsolatos információ azóta gyökeresen megváltozott.
A könyv stílusa nekem picit alsó tagozatos tanító nénis, (nem kritika, csak észrevétel) és rettenetesen alapos, ami nagyon hasznos, de az olvasmányosságnak nem mindig kedvez.
Olyan könyv ez, amit egyszer végigolvas vagy átlapoz az ember, utána felteszi a polcra és időnként annál a témánál felcsapja, amiben éppen elmélyülni szeretne.

csakb
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

„Ez a könyv szeretné, ha lapoznák azok, akik
– évtizedek óta, vagy csak pár hete futnak,
– nem futnak, de még ma elkezdik,
– »sosem fogok futni!« – kiáltással először lecsapják az ajándékba nem véletlenül kapott könyvet.
Ez a könyv nem akarja halálra rémíteni, rossz lelkiismeretét felébreszteni, örömtelen és aszkéta életmódra felszólítani. Nem kíván bogyó- és müzlievő, kalóriát számláló, kilométereket faló, örökmozgó, tökéletes »egészségszobrot faragni«, hanem megszállott, »őrült«, szenvedélyes futókat szeretne nevelni, akik persze nem rabszolgái lesznek a futásnak.”

Így kezdődik az előszó, és a szerzők maximálisan teljesítik ígéreteiket. Nagyon hasznos és jó könyv, kezdő és haladó szinten egyaránt. Biztos, hogy sokszor fogom még haszonnal forgatni.

csakiistvan
Miltényi Márta – Monspart Sarolta: A futás csodálatos világa

A már olvatsam kicsit erős, mert ez pont egy oylan könyv amit mindig elő kell venni, olvasgatni. Kezdő, és haladó futóknak is ajánlom