Hogyan ​érveljünk röviden és hatásosan 10 csillagozás

Milo O. Frank: Hogyan érveljünk röviden és hatásosan Milo O. Frank: Hogyan érveljünk röviden és hatásosan

A könyv bemutatja, hogyan érvelhetünk átütő sikerrel mindössze fél perc vagy még ennél is rövidebb idő alatt. Megtanít rá,

– hogyan kell a célra összpontosítanunk,
– hogyan ébreszthetjük fel és tarthatjuk fenn a másik érdeklődését,
– hogyan találhatjuk meg az utat a másik érdekeihez,

és mindezek ismeretében hogyan fogalmazzuk meg harminc másodperces üzenetünket.

Milo O. Frank a hatékony kommunikáció ismert amerikai szakértője. Ügynökként neves színészeket képviselt, volt a CBS Televíziós Társaság szereposztási részlegének vezetője. Az MGM stúdiónál, és mint a Cinerama gyártásért felelős elnökhelyettese szövegkönyveket írt és filmeket rendezett. Nagy tapasztalatú szakemberként sok éve tart kommunikációs tréningeket üzletembereknek és politikusoknak.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kulcs Könyvek Bagolyvár · Kommunikáció Bagolyvár

Bagolyvár, Budapest, 1998
108 oldal · ISBN: 9639071587 · Fordította: Doubravszky Sándor
Bagolyvár, Budapest, 1994

dontpanic IP>!
Milo O. Frank: Hogyan érveljünk röviden és hatásosan

A cím félrevezető, legalábbis engem félrevezetett.
Pontosabb cím lenne, hogy „hogyan mondjuk el hatásosan és tömören a mondandónkat, és érjük el, hogy figyeljenek is rá, egy konkrét cél elérése érdekében” (pl. állásinterjú, fizetésemelés kérése). Persze elismerem, ez így nem túl hangzatos. :)

Nekem néha már túl marketingszagú volt, néhány módszer túl hatásvadász és szinte már manipulatív, de egy-két dolgot feljegyeztem belőle, amit még lehet, hogy hasznosítani is fogok hivatalos levelekben. (Tulajdonképpen mindegyiket tudom már, és szerintem mindenki tudja, aki kicsit is gondolkodott már a témán, hogy hogy lehetne ezt jól csinálni, de azért néha nem árt ezeket egyben látni.)

Egy szabad estéből pár órát megért, többet nem szánnék rá.

Milo O. Frank: Hogyan érveljünk röviden és hatásosan

Nekem nagyon tetszett a könyv, itt össze is foglaltam: https://medium.com/@torda7/7-tipp-hogy-hogyan-érveljünk…

Azért tetszett, mert bár több ilyesmi témájú könyvet olvastam már, jó volt egy hétvége alatt ezt a tudást feleleveníteni, kibővíteni, összeszedni.

Turcsány_Torda>!

Meglepő, milyen sok lehetőség marad kiaknázatlanul, mert az egyén célja ködös vagy bizonytalan.

Turcsány_Torda>!

Az első benyomás gyakran a legtartósabb. És ha az első benyomás – rossz benyomás, olyan alkalmat szalasztasz el, ami sosem tér vissza.

Turcsány_Torda>!

Amikor valakivel beszélsz, az első feladatod, hogy felébreszd az érdeklődését, hogy kíváncsivá tedd. A 30 másodperces üzeneted legelején egy horgot kell alkalmaznod, hogy megragadd a figyelmét, hogy elvarázsold, hipnotizáld, hogy arra bírd, arra csábítsd, arra ösztönözd, hogy érdeklődjön, emlékezzen.

MissWenut>!

A szóképek alkalmazása előnyös a napi kommunikációban.

57. oldal (Bagolyvár, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: kommunikáció · szókép
Turcsány_Torda>!

A szavaknak olyan képet kell a hallgatód szeme elé varázsolniuk, amelyre emlékezni fog. Ezeknek olyan szavaknak kell lenniük, amelyeket a hallgatód ért. Olyan szavaknak kell lenniük, amelyek összhangban vannak mind a saját, mind a hallgatód tapasztalataival. És a hallgatód szívéhez kell szólniuk.

Turcsány_Torda>!

A leghatékonyabbak azok az üzenetek, amelyek elérik a hallgatók szívét. Az érzelmek változást idéznek elő. Ha képes vagy hatni a hallgatód érzelmeire, fogékonyabb lesz a szavaidra.

MissWenut>!

Ha képes vagy hatni hallgatód érzelmeire, fogékonyabb lesz a szavaidra.

61. oldal (Bagolyvár, 1994)

Turcsány_Torda>!

Ha mosollyal kezded és mosollyal zárod a 30 mp-es üzenetedet, ez jó benyomást, maradandó benyomást tesz a hallgatódra. […] A szemkontaktus szintén fontos nem verbális üzenetet közvetít.

Turcsány_Torda>!

A szünet az egyik leghatásosabb eszköz, segítségével sok mindent el lehet érni. Nyomatékot kölcsönöz annak, amit mondasz; időt ad, hogy gondolkozz; lehetőséget ad a hallgatódnak, hogy magába igya és rögzítse, amit hallott; alkalmat ada arra is, hogy meglásd, értik-e, amit mondtál.

Turcsány_Torda>!

Ma azok a legjobb szónokok, akik bensőséges kapcsolatot képesek létesíteni a hallgatóságukkal. Természetesek és hihetők. Tudják, hogy ezer emberhez szólni lényegében ugyanaz, mint egyvalakihez. Ugyanazokat az alaptechnikákat kell alkalmazniuk. 1 emberhez szólva könnyebb lesz önmagad maradnod.