Yorkshire ​puding Klub 133 csillagozás

Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Három, ​a negyvenes éveihez közeledő dél-yorkshire-i barátnő egyszerre esik teherbe, miután elzarándokoltak egy ősi termékenységi szoborhoz.

A terhességgel Helen legszebb álma válik valóra, bár cseppet sem rózsás a helyzete. Nemcsak múltjának démonjaival kell megküzdenie, hanem a látszólag tökéletes házassága is épp most jut válságba.

Janey kész katasztrófaként éli meg ezt az állapotot, attól fél, örökre búcsút mondhat a karrierjének. Nem is érti, hogyan történhetett, hiszen férjével, a babavárástól teljesen felvillanyozódott George-dzsal mindig nagyon vigyáztak.

Elizabeth megnyomorított gyermekkora és érzelmi bizonytalansága miatt úgy gondolja, hogy soha nem lenne szabad gyereket vállalnia. Gyötri a kétség, hogy képes lesz-e szeretni a születendő babát.

A Yorkshire puding Klub három, válaszút elé kerülő nő megható és bájos története. Helen ellaposodott házassága újjáéled, Janey elkezd végre hinni önmagában,… (tovább)

Eredeti mű: Milly Johnson: The Yorkshire Pudding Club

Eredeti megjelenés éve: 2007

ISBN: 9789632547039 · Fordította: Gazdag Diana
454 oldal · ISBN: 9789632545943 · Fordította: Gazdag Diana

SteelCurtain
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Mielőtt bárki ízlésem 180 fokos fordulatára gondolna, jelzem, hogy egy kihíváshoz sürgősen szükségem volt olyan könyvre, melynek címe ipszilonnal kezdődik. Ami érdekelt volna, azt jelenleg nem tudtam beszerezni. A maradék háromba beleolvastam és a legkevésbé rossz megoldásnak ez tűnt. A későbbiek igazolták első benyomásomat, miszerint ez a könyv egyszerre indít támadást az agysejtjeim és a rekeszizmom ellen. Előbbieket ezúttal Csekonics báróként kezeltem. Van még belőle bőven! Aztán, lehet, hogy csak szerintem.
Tudom, hogy vendégolvasóként sportszerűtlen dolog értékelni, másrészt viszont dolgozik bennem a kisördög, mert erre soha többé nem nyílik alkalmam. Repüljenek hát a sárga zászlók, mert néhány szót hozzáfűznék ehhez a könyvhöz!
A cselekmény: Ne keressünk benne logikát! Nem azért, mert ez egy női célközönség számára íródott ponyva, hiszen a férfiak számára rendszeresített piff-puffos ponyvákban sincs több, hanem azért, mert a ponyvában a logika éppoly fölösleges és haszontalan, mint kvarcórában a fogaskerék.
Megtudhatjuk továbbá Miss Johnsontól, hogy a nők életük jelentős részét a WC-n töltik, és ha asszonyka félrelép, de nem élvezi a szexet, akkor az tulajdonképpen nem is számít megcsalásnak. Szóra sem érdemes pitiáner ügy.
Ugyanakkor megerősíti eddigi tapasztalataimat, miszerint ha egy nőnek kifejezetten olyan nagy melle van, ami minden férfitekintetet magára vonz, akkor a többi nő szerint ahhoz feltétlenül súlyos jellemhiba is párosul.
A főnökök.
Mr Szemöldök egy nagyjából hiteles karakter karikatúrája.
A többieket majd megtárgyaljuk a népmesék visszatérő figurái között.
A női karakterek közül Apuci pici lánya kissé lehetne ugyan árnyaltabb, de összességében hiteles és rokonszenves. A Főnökasszony is egészen hihető figura, ám esetében rokonszenvről már szó sem lehet. Igaz, nem hatalomvágyból tart rabszolgát, pusztán elfogadja a kínálkozó lehetőséget, de ez nekem mégis visszataszító. A Férfigyűlölő kapja talán a legnagyobb szerepet a könyvben. Sok szempontból hiteles karakter. Gyermekkora miatt érthető miért gyűlöli a férfiakat. Ugyanakkor rendkívül agresszív teremtés, nem riad vissza az erőszak alkalmazásától, az iskolában például rendszeresen veri a többi lányt. A végére odabiggyesztett happy end tökéletesen hamis. Nem telik el három hónap, és azt a szerencsétlen idiótát véres péppé zúzva fogja kiköpni..
Férfiak.
Ebben a könyvben nincsenek férfiak.
Ellenben van egy Büdös Bunkó, egy Infantilis öngyilkos, aki mindenáron a Férfigyűlölő áldozata kíván lenni, valamint egy rabszolga és egy szexuális tárgy kombinációja, az Időkibővítő, aki állandóan túlórázik, otthon elvégzi a férfi és a női háztartási munkát, mellette a szabad idejében(???) bölcsőt farag, majd miután a nap 24 órájából 30-at dolgozott, biovibrátorként teljesíti kötelezettségét. Mindezekért Főnökasszony néha megjutalmazza, és megengedi neki, hogy megnézzen egy meccset. Rejtély, hogy mikor!
Infantilis öngyilkos nem érdemel szánalmat, mert Férfigyűlölő becsületesen próbálta elriasztani, sorozatosan tudtára adta, hogy fel fogja falni, de ha valaki ezt a módját választja az öngyilkosságnak, azzal nincs mit kezdeni.
A három csillagból kettő és fél a szerző humorát illeti.
Nem volt hiábavaló ez az olvasás, mert rávilágít arra, hogy a mai nők egy nem elhanyagolható szegmense milyennek képzel el egy párkapcsolatot, és abban milyen szerepet szán a férfinak. Vagyis ez tulajdonképpen egy disztópia.
Azt azért még mindig feltételezhetjük, hogy a mai lányok is vágynak rá, hogy eljöjjön értük a legkisebb királyfi uralkodói díszben, lóháton.
Ezzel szemben legfeljebb a legkoszosabb géplakatos érkezik, rongyos farmerben, olajtól csillogó buszbérlettel.
Romantika 2015.

Trudiz P
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Három áldott állapotba lépő barátnőt ismerhetünk meg, akik nagyon különböző háttérképekből lépnek elénk. Hihetetlen, de Elizabeth karaktere tetszett leginkább, na nem a teherbeesési stratégiája miatt, és nem is a nyomasztó gyermekkora miatt, de ahogy beolvasott a főnökének, az igen. Néha valóban olyan jó lenne beleüvölteni az agyalós, negatív, okoskodó főnökünknek, illetve munkatársnak, de én nem ilyen vagyok.
George kedves személyiségét is csíptem. Simon végtelenül utálatos figura volt.
Összességében kikapcsoló, humoros olvasmány.

454 oldal · ISBN: 9789632545943 · Fordította: Gazdag Diana
Szédültnapraforgó
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Kedvelem ezeket a chick lit regényeket, olyan igazi bulihangulata van. Vicces, szórakoztató, pedig „csak” három barátnő életébe enged bepillantást, mind az örömüket, mind a bánataikat megismerhetjük és a gyerekvárással kapcsolatos félelmeket, örömet is egyben. Na és a szüléssel kapcsolatos érzéseket. A kedvenceim Elizabeth és John voltak.
Rengeteg poén van benne, amiken hangosan nevettem, érdemes elolvasni :)

Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Igazából nem hittem volna, hogy a könyv tetszeni fog nekem, mert nem ilyen témájú, sem korú emberekről szoktam leginkább olvasni. De aztán megakadtam a kezemben, és gondoltam hát akkor csak elolvasom…

A három barátnő Helen, Janey és Elizabeth elmennek a termékenység szobrához, és ezután pár hónappal mindhárman terhesek lesznek. A fülszöveg alapján nem értettem, hogy lesznek mindhárman ugyanakkor – még így is kicsit olyan meseszerű, hogy egyszerre lettek –, de éppenséggel vicces volt, hogy ráültek egy férfi szobor „micsodájára”.

Én a leginkább Elizabethet szerettem meg, és ha jól emlékszek, sok részt kapott a könyvből. Janey az elején nem volt szimpatikus, aztán a végére az lett. Helennel pont fordítva volt, először kedveltem, utána nem, de a végére ismét. A könyv eleje nehezen indult be, nem is hittem volna, hogy nekem tetszeni fog, de meglepően jó volt. Már amolyan limonádés, egyszer olvasós-fajta módon. És megtanultam, hogy mindig mindenki azt akarja, ami nem lehet az övé.

A férfiakról is szót ejtenék: Simon, Helen férje egy f@sz, bővebben kicsit spoileres lenne, de elég annyit mondani, hogy én már jól tökön rúgtam volna, a csaj helyében. George, Janey férje pedig nagyon kis aranyos volt. Ahogy gondoskodott Janeyről és azon röhögtem nagyot, amikor meglátta a gyereke képét és mondta, hogy tőle örökölte a kicsi, a lábát. :D John, pedig szintén aranyos volt. Szurkoltam nekik.

tonks
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Utálom, ha buta a könyv főszereplője.
És itt 3 főszereplő volt.
És mind a 3 hülye, mint a se….

Szóval ez most nagyon nem jött be, nagyon-nagyon örülök, hogy nem ezt olvastam először az írónőtől.
A befejezés tetszett csak, de csupáncsak azért, mert az első oldalaktól tudtam, hogy mi fog történni.

PuPilla
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Limonádés nőci-sztori, ami helyenként férjeket tartalmaz. :) Kicsit emlékeztetett itt-ott a Szex és New Yorkra. Féltem, hogy az egyszerre vagyunk terhesek juhéé az egész téma, és semmi más nem lesz, csak gyagya párbeszédek a babákról meg a szülésről, de szerencsére ez nem igazolódott be.
Kinsellátazért nem übereli nálam chick-litben, hiányzik a több a humor és a gördülékenység.

Bővebben: http://pupillaolvas.blogspot.hu/2013/08/yorkshire-pudin…

PandaSára P
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Nagyon kedves kis olvasmány, talán egy kicsit nehezen indult, de aztán alig tudtam letenni, úgy szárnyalt a történet és magával ragadott. Tetszettek benne a visszaemlékezős részek, hogy szép lassan mind a három főszereplő múltjáról megtudtunk apró, kis titkokat. Azért elég kiszámítható volt az általános nagy happy end a végére, de még így is nagyon kellemes, üdítő olvasmány volt.

Arabella
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Igazán jól szórakoztam ezen a könyvön. Nők-életek-hétköznapok. Szeretem az ilyen gyorsan olvasható, jó kis könyveket. Az igazat megvallva a borítója miatt hoztam ki a könyvtárból. Olyan érintetlen volt még, szerintem előttem senki nem olvasta. Milly Johnsontól több könyvet is várólistára tettem már, nem is értem miért nem olvastam azóta mást….?!

Ritka_a
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

2 éve csücsül a polcomon, de valahogy sosem vettem rá magam, hogy elolvassam, mindig jött valami „jobb”. Pedig ez a könyv sem rosszabb, mint a többi, én nagyon élveztem. Könnyed kis nyári olvasmány és igazán szórakoztató. Annak ellenére sem untam, hogy nem történt különösebb izgalom, hiszen adja magát a történet és a végkifejlet.
A 3 barátnő nagyon szerethető, különösen Janey volt a kedvencem a férjével George-dzsal együtt. Simon viszont a kezdetektől ellenszenves volt a műmosolyával.

picurka13
Milly Johnson: Yorkshire puding Klub

Nagyon jókor jött ez a történet számomra, ugyanis január 7-én megszületett a kislányom Laura Csenge. :) Vittem magammal a könyvet a kórházba és sajnos elég sok időt töltöttünk bent (11 napot), így volt időm elolvasni.
Jó volt így beleélni magamat a történetbe, hogy én is átéltem a dolgokat már. Sokat nevettem egy két dolgon, néha elszörnyülködtem, főleg Helen férjén, de összességében jó kis kórházba való limonádé volt.

Vivi_

Nem volt szüksége ellenségre, a legnagyobb ellensége önmaga volt.

szakcsgab

– Egész tűrhetően érzem magam, csak a fáradság gyötör – mondta Elizabeth mentolos cukorka után kutatva a táskájában. Odakínálta az őrnek. – Kérsz egyet?
– Még mit nem! – felelte az, és elhárította, mint vámpír a felé nyújtott fokhagymafejet. – Ha mentolra vágyom, elszívok egy Polót, ha meg egy staubra, akkor Embrassyt, köszönöm szépen.
– Ahogy tetszik. Jó, akkor jobb lesz, ha kezdek valamit az arcommal, ha olyan pocsékul festek.
– Van egy szatyrom a recepciós pult mögött. Kivághatok rajta két lyukat a szemednek.

Vivi_

… az erőszakos emberek sosem hagyják futni a gyengébbeket.

Vivi_

Egy falatka élvezet, és zsírpárna lesz a végzeted.

Leonine

– Szóval, milyen? – kérdezte Elizabeth a telefonban, ahogy első hete a „Bütyköld magad”-nál kezdett a végéhez közeledni.
– A munka vagy a baba? – kérdezte Janey.
– A munka.
– És az ultrahang?
– Lenyűgöző.
– George-nak mi a véleménye?
– Lenyűgöző.
– Nem tartotok otthon Szinonimaszótárt?

Vivi_

– Úgy értem miért nem vonszolod a csámpás karikalábad a konyhába, kapcsolod be a vízforralót, és amikor felforrt, dugod fel magadnak, ahova nem süt be a nap?

szakcsgab

– Jelenleg nincs titkárnőm. Aki volt, abba nemrég belebújt a kisördög, és utazásra adta a fejét, most épp koalamedvéket vagy ilyesmiket ment Ausztráliában, én meg az elmúlt hetekben kénytelen voltam próbaidősökkel beérni, a legutóbbi egyenesen használhatatlanak bizonyult. És most Ms. Collier, engedje meg, hogy kategorikusan kijelentsem, régi vágású főnök vagyok: szeretem kétóránként megkapni a kávéadagomat anélkül, hogy valami nőszemély üvöltve lekapna a tíz körmömről és szexistának titulálna, noha ezt már vágták a fejemhez. Elképzelhető, hogy időről időre megkérem, ugorjon be a városba, és szerezzen be nekem bizonyos dolgokat, bár ezt nem foglaljuk bele a munkaköri leírásába. Néha – néha valószínűleg hajcsárként fogom ostorozni, hogy menjen mér el ebédelni, viszont nem próbálom meg behálózni. Ezer éve élek boldog házasságban az én Irene – ommal, s nem vitás, hogy rengeteg hívást kell majd kapcsolnia tőle, mert rendszeresen telefonál, hogy függönyökről csevegjünk.

moniquetm

Janey tudatalatti határidőnaplójában hirtelen kigyúlt a lámpa: már meg kellett volna jönnie a vérzésének, és amikor fellapozta az igazi határidőnaplót, látta, nemhogy lemaradt volna, de hamarosan a következő esedékes.
(…)
Lehet, hogy a nők utálják, ha megjön nekik, de garantáltan még jobban utálják, ha nem jön meg.

Kapcsolódó szócikkek: menstruáció