Nulla ​hulladék (SzóKiMondó Ökomesék 1.) 11 csillagozás

Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

SzóKiMondó Ökomesék mesesorozatunk korunk környezeti problémáit veszi sorra: hulladék, fogyasztás, közlekedés, energia, zöld felületek. Minden kötetben játékosan ismerkedünk a témával és mindig a megoldásokra koncentrálunk. Így a gyerekek emészthető módon szembesülnek a problémával és azonnal megtanulják a megoldásokat is.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

TreeFa World, 2019

csgabi MP
Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

Jó volt. :-) Kicsit óvakodtam tőle, mert ki tudja, mit és hogyan, de jópofa és ügyes, ahogyan a gyerekeknek megpróbálják elmagyarázni, hogyan tehetnek többet a környezetükért. Néha én is azt éreztem, hogy talán szájbarágós, meg egy óvodás nem beszél így, de hát valahogyan meg kellett oldaniuk, hogy a gondolatok, ötletek átjöjjenek, és azokból tovább lehessen lépni a történetben.
Szóval érdemes volt elolvasni. Ötletes kis könyv, és még igazodik a modern követelményekhez is a QR kódokkal. Egy kis interaktív kiadvány.

krlany I+SMP
Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

Először is újrahasznosított papírra nyomták, így nem keveredett önmagával ellentmondásba. Egy kicsit szájbarágós, egy kicsit didaktikus, de valahogy én is így magyaráztam nem régen az ötévesnek. (Engem egy kicsit a régi Közlekedj okosan rajzfilm stílusára emlékeztetett.)
Jópofa, hogy QR kódokkal környezettudatosságról szóló gyerekdalokat lehet hallgatni belőle (nekem a Kukablues meg a Rózsi néni sok a szatyor jött be, de gyanítom a gyerkőcöknél inkább az Alma együttes a befutó), meg két szelektív szemeteses rajzfilmet megnézni. Tetszenek benne a szókártyák és a párosító, összekötős, játékos feladatok is. Felnőtteknek meg weboldalak vannak felsorolva, ahol utána tudnak nézni a hulladékmentes háztartás mikéntjének, vegyszermentes dolgoknak, mosható pelenkáknak, javítóműhelyeknek.
Szóval szerintem nagyon jó az elgondolás, jó, hogy van ilyen könyv… és lesz még négy kötet.

Filippino P
Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

Jó, persze, ilyeneket nem kérdez egy gyerek, mint a könyvben, itt a válaszok a fontosak, de azok nagyon. Tetszenek az ajándék kártyák, a sok játék, amit lehet velük játszani, a dallista a végén. Ötletes, humoros, rendhagyó kis mesekönyv, de emellé a példamutatás a legfontosabb.

szemüveges_süni P
Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

Picit szájbarágós,de sajnos ez az igazság.Pedig annyira szeretem a chipset!:)

Meryl P
Miller-Ferjentsik Viola: Nulla hulladék

Végre egy olyan gyerekkönyv ami értelmesen bemutatja a hulladékgazdálkodást úgy, hogy egy gyerek is megértse. Fontos része a különböző szakszavak megismertetése a történet alatt ami külön tetszett. Pl: újrahasznosítás, komposztálás stb. Mindenképpen hasznos, ha másért nem hogy ezek a szavak könnyen megmagyarázhatóak.
A szókártyák amik kivehetőek és később felhasználhatóak mindenképpen bónusz, akár játékként is.
Aki könyezettudatos gyerkőcöt szeretne nevelni annak mindenképp ajánlom! :)

SzóKiMondó Ökomesék sorozat · Összehasonlítás