A ​Sithek bosszúja (Star Wars 3.) 18 csillagozás

A film képregényváltozata

Adoc-Semic, 2005
96 oldal · ISBN: 9789639233713 · Fordította: Galamb Zoltán · Illusztrálta: Doug Wheatley

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 3
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 3
Érzelmek (ábrázolása): 3
Izgalom: 5

A sorozatokat általában összetartozó egységként kezelem, ezért az értékelésem is rendszerint egyben vonatkozik a könyvsorozat egészére.
Miles Lane igazán kitett magáért. Munkája eredményeként remek képregénysorozat született a Star Wars világából. Nagyszerű olvasmányélményt adott a könyv, nehezen bírtam letenni. Lane jó író, kedvelem a stílusát. A tartalom közepesen kidolgozott, a mondanivaló általában átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából a történet nem igazán meggyőző, a könyv világa – tekintettel annak sci-fi mivoltára – néhol nehezebben átélhető. Lane nem helyezett kellő hangsúlyt a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

pelikanbence>!
Miles Lane: Star Wars – A Sithek bosszúja

Még 2005-ben vettem meg Magamnak csak úgy ! :) Minden hibája ellenére szeretem az Előzménytrilógiát és ebben a szépen megrajzolt (Már-már megfestett.) képregényben Grievous Tábornok volt a kedvencem. :) Kedvencem ez a képregény ! :)

Lanti18>!
Miles Lane: Star Wars – A Sithek bosszúja

A rajzok, hol gyönyörűek, hol a felismerhetetlenségig művésziek. A film fő elemeit tartalmazza a képregény, még ha kissé megvágva is, azonban jó kiegészítője annak, minden rajongó polcán ott a helye.