A ​legjobb barátok 31 csillagozás

Milena Baisch: A legjobb barátok

Amikor Emil, a nyúl bújócskát játszik a barátaival, a hosszú fülei miatt folyton őt találják meg legelőször. Ezért aztán mindig elmegy a kedve a játéktól. Végül eszébe jut valami: a legjobb nyúlrejtek! Annyira zseniális, hogy a többiek nem is találják meg. Rettentően megijednek, és Emilnek is elkezdenek hiányozni a barátai. Mégiscsak a legjobb dolog együtt lenni – mindegy, hogy ki nyer a játékban!

Eredeti cím: Weltbeste Freunde für immer

Eredeti megjelenés éve: 2007

General Press, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434847 · Fordította: Mészáros Csaba Miklós · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl

Gelso>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Hát nem tudom, cuki, csak a másik felét nem igazán értettem… vagy csak felnőttként túlbonyolítottam a dolgot… :-D Az eleje jól indul a vége is jól zárul, csak a közepén nem stimmelt valami…
Igen, az bosszantó, ha olyan jegyeid vannak, amik árulkodóak, de sokszor meg pont jól is tud jönni…
de erre is rá kell jönni a megfelelő időben.
Aranyos kis mese a barátságról, egy jó kis játékról, és a tanulságairól.
Fogadd el olyannak magadat, amilyen vagy – hiszen amikor a barátaid így jól elvannak veled és kedvelnek, akkor minden a legnagyobb rendben van…

tmezo P>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Jaj, de nagyon aranyos. Barátságos mese állatokkal a barátságról.
Szegény nyuszkón olyan jót nevettem. :)

gab001>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Mintha egy Alma Magdi történet lenne. Hasonlóan színvonalas, kívül-belül egyaránt. A történet is olyan aranyos, akárcsak a rajzok. Középpontjában a barátság áll, mely fontosabb minden játéknál. Könnyű azonosulni Emil alakjával, s vele együtt levonni a tanulságokat. Szeretnivaló könyvecske.

Niphrendil IP>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Ez nagyon cuki mese volt, csodaszép képekkel. A 2 évesemet teljesen lekötötte, de a 4 évesnek is tetszett. A mesében felvázolt probléma és érzések nagyon szépen, befogadhatóan vannak tálalva. Könnyen átérezték a gyerekek az egészet.

Annemary>!

Aranyos történet.
Szegény nyuszi rájön, hogy mégiscsak a barátokkal lenni a legjobb!
A rajzok is nagyon tetszettek.

dianna76 P>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Első érzés: cuki! Kedves történet, kedves rajzokkal. Emil, a nyúl nincs megelégedve külsejével, mert túl feltűnő a bújócskázásban. Végül mégis sikerül „láthatatlanná” válnia. Azonban kiderül, hogy nem jó megváltoztatni magunkat, hiszen a barátaink olyannak szeretnek, amilyenek vagyunk. Amúgy akad egy játék, amiben Emil a nyerő!
Szeretem, hogy a mesékben összeboronálják a különféle állatokat barátokká.
Kedves kis mesekönyv, tényleg.

Eule P>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Aranyos kis történet, bár kicsit összecsapottnak érzem a végét. spoiler Viszont a rajzok nagyon tetszettek!

Nikkincs>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Megint a mesekönyvek felé kellett vennem az irányt pár pöttöm emberke miatt, és olyan szerencsés voltam, hogy szerintem nagyon tuti könyvet sikerült választanom a célszemélynek. Bűbájos, mind a történet, mind a kis szereplői, mind pedig az illusztrációk. Lehet, hogy meg kéne tartanom magamnak? :)

Papp_Edina>!
Milena Baisch: A legjobb barátok

Aranyos kis mese, de nekem valami hiányzik belőle…valahogy nem érzem kereknek, vagy csak a vége túl összecsapott, nem tudom. Néha előveszem felolvasni, de nem lett a kedvence a 3 éves kisfiamnak.