Beszterce ​ostroma 20 csillagozás

Mikszáth Kálmán – Korcsmáros Pál: Beszterce ostroma Mikszáth Kálmán – Korcsmáros Pál: Beszterce ostroma

A Korcsmáros Pál által eredetileg rajzolt fekete-fehér képregény digitálisan felújított változata. A hóbortos, majd elboruló elméjű Pongrácz gróf pénzen vásárolt, majd megszöktett várúrnőjét visszaköveteli Beszterce városától, ám az elrabolt Esztella helyett a kegyelemkenyéren tengődő világszép Apollkát kínálják fel…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az irodalom klasszikusai képregényben Képes

Képes, Budapest, 2018
44 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639833517 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál
Képes, Budapest, 2013
60 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639833517 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál
Képes, 2005
46 oldal · ISBN: 9632181913 · Illusztrálta: Korcsmáros Pál

Gáborr_Nagy>!
Mikszáth Kálmán – Korcsmáros Pál: Beszterce ostroma

Sikerült elolvasnom Korcsmáros Pál rajzaival Az irodalom klasszikusai képregényben című sorozat 7 kötetét. A fő cselekményt mindegyik korrektül követi a műfaj korlátain belül, de az igazi érték Korcsmáros rajza. Különösen a mellékalakok, a háttér megformálása kiemelkedő, némelyik nagyon vicces. A főszereplők általában hagyományos képregényfigurák, de a humoros szereplőknél van a rajzoló igazán elemében, és előjönnek a Rejtő-sorozatokban megszeretett dudaorrú, gúnárnyakú, csuszaleső alakok eszement nyakatekert testtartásokkal. Az olvasottak közül a Beszterce ostroma volt a leginkább működőképes, itt jött elő a legtöbb csodabogár alak, és talán ennek a legegyszerűbb a cselekménye. A Kőszívű ember fiai ment leginkább mellé, itt a könyvet sem követte kellőképpen, és nehezen sikerült visszaadni a mű izgalmát és emelkedettségét. Tetszett, hogy a rajzok nem hasonlítottak a filmek szereplőire.

GoneTom>!
Mikszáth Kálmán – Korcsmáros Pál: Beszterce ostroma

A könyvet még nem olvastam, csak ezt a belőle készült képregényt. Ez tetszett, érdekes történet, néhol egészen vicces. Korcsmáros karakterábrázolása igazodik a történet humorosságához és itt egyes szereplők kifejezetten karikatúra jellegűek. Nekem tetszett, remélem az eredeti könyv is hasonlóan jó lesz.

Aurora_Michaelis P>!
Mikszáth Kálmán – Korcsmáros Pál: Beszterce ostroma

Ez egészen jópofa volt. Micsoda bonyodalom! Micsoda bolodság! Ha nagyon belemélyedek, azt mondom, jó kis korabeli társadalomkritika is. De amúgy igazi mese egy igazo mesélő tollából. A regényhez is kedvet kaptam. Meg a filmhez. Korcsmáros rajzai pedig továbbra is nagyon tetszenek, színesben is szívesen látnám őket.