Az ​én jeles mondatom 7 csillagozás

Mikszáth Kálmán füveskönyve
Mikszáth Kálmán: Az én jeles mondatom Mikszáth Kálmán: Az én jeles mondatom Mikszáth Kálmán: Az én jeles mondatom

Ez az aforizmakönyv nem helyettesíti az elolvasandó mikszáthi életművét, és a legbölcsebb Mikszáth mondás sem tehet sikeressé egy tehetségtelen politikust. Ez már majdnem aforizma, s a végén megint elkezdem Jókait utánozni. Nem, nem, maradjon mindenki a kaptafánál. Mikszáth írja a bölcsességeit, Jókai a regényeit, a szerkesztő az utószavait. Az olvasó pedig olvassa Mikszáthot és élvezze a tehetség és az írói bölcsesség végeláthatatlan derűjét és szépségét. (Praznovszky Mihály)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Füveskönyvek

Lazi, Szeged, 2005
Mikszáth, Salgótarján, 1992
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637208348

Színek
Mikszáth Kálmán: Az én jeles mondatom

Mikszáth Kálmán: Az én jeles mondatom Mikszáth Kálmán füveskönyve

Nagyon szeretem Mikszáth Kálmán írásait, igy boldogan lecsaptam füveskönyvére.
Mikszáthban nem lehet csalódni! Csodálója vagyok nemes egyszerűségének, találó humorának és nagy bölcseletének. Szívesen ide írnék 10-20 számomra igen kedves jeles mondatát, de inkább azt ajánlom kedves olvasó társaim, hogy vegyétek kezetekbe ezt a 120-oldalas könyvecskét. Merüljetek el a mai napokig érvényes igazságokban, derüljetek a mosolyt fakasztó megfigyeléseken.
„ Az elmésség sokszor vág, sért, de a humor sohasem, az csak mosolyt csal az ajkakra, vagy könnyet a szembe, és édes melegt áraszt a szív körül, mert a humor nedve az író szívén átszivárogva csöppen el, s újra a szívekbe iparkodik.”

Moranzs

…Magyarországon minden ember előszeretettel fog olyanhoz, amihez nem ért. Nemzeti szokás ez már.

Moranzs

Mikor a magyar ember világra jön, akkor is isznak, mikor a világból kimegy, akkor is isznak; hát miért legyen ő aztán közbül józan?

Moranzs

A nép mindig azon a párton van, amely a legtávolabb van a kormánytól.

Moranzs

…egy szép regény, amelyet egykor gyönyörrel olvastunk, megér annyit legalább, mint egy szép emlék.

Moranzs

A fájdalom színe fekete. S a fekete színnek nincsenek fokozatai.

Moranzs

A fölösleges ész és a fölösleges háj nem visz jóra.

Moranzs

Két nyergen ülni, mindenütt tetszeni sok bajjal jár.

Moranzs

…aki gyalog van, az ne válogasson a hintókban, hanem üljön fel mindjárt az első kínálkozó járműre.

Moranzs

Az isten bölcsen rendezte be a világot – nem ok nélkül teremtette az ostoba embereket. Ezek a leghasznosabbak.

Moranzs

Fiatal lányokkal azonban sok olyan történik, ami akkor válik igazán érthetetlenné, amikor már meg van magyarázva.