Egy ​kislány szemével a világ (Zorka-mesék 1.) 5 csillagozás

Mikola Péter: Egy kislány szemével a világ

Van az égben telefon? Vajon tényleg hatni fog a gyógyító puszi? Meghívhatom a fodrász nénit a szülinapi zsúromra? Milyen titkomat cserélhetném el? Az ötéves Zorka számára az élet csupa kérdés, csupa kaland. A világ tele van felfedezésre, megismerésre váró részletekkel, még szerencse, hogy mindig számíthat az örökké dalos kedvű anyukájára, a folyton tréfára kész apukájára és az őt mindenben utánzó öccsére, Bercire. Bájos és hiteles gyermekhangja az óvodás korosztály mindennapi tapasztalatait jeleníti meg, és mindnyájunk számára oly ismerős élethelyzeteket ábrázol finom humorral fűszerezve. Kisgyermekes szülőkként pedig mosolyogva ismerhetünk magunkra a felnőtt szereplőkben.

Világszépítés címmel is megjelent.

Alexandra, Pécs, 2014
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633571774 · Illusztrálta: Steiner Lídia

B_Bri>!
Mikola Péter: Egy kislány szemével a világ

Alapjában véve nagyon kedves kis mesekönyv, bár egy kiscsoportosnak túl tömör, hosszú, de az is igaz, hogy az ajánlott kort nem néztem meg.
A rajzok is nagyon szépek, a történetek is jók, 5-8 éves gyerekeknek ajánlanám.

Millázs>!
Mikola Péter: Egy kislány szemével a világ

Van lehetőség ebben a mesekönyvben, történeteiben, a rajzokban, csak valahol keresni kell… nehezen mesélhető kisebbeknek, mert egy cseppett dagályos, túlbonyolított.
Pedig a hétköznapokról szól, ezeket minden gyerkőc átéli.
A kiemelt apaszerep, a kreatív, talpraesett, mindig kész mesevilággal felszerelkezett Zorka apukája elbűvölő, hanem már túl tökéletes, de egyedi, az már biztos.
A lufis játékot kipróbáltuk. Mondom, hogy ötletes… :)

Bencuska>!
Mikola Péter: Egy kislány szemével a világ

Egy-egy jó történeten kívül hétköznapi eseményekről mesél.Kicsit többre számítottam.

Zorka-mesék sorozat · Összehasonlítás