Miklya Zsolt (szerk.)

A ​Nap háza 2 csillagozás

Kortárs versek és mesék
Miklya Zsolt (szerk.): A Nap háza

„Visszük a telet messze-messze, a világ végi házba” – mondta az öt lehunyt szemű madár. A Nap épp akkor húzta el felhőfüggönyét, hogy háza ablakán kikönyököljön, és tündökölve nézzen a világra. „Elengedtem a telet” – gondolta. S hozzátette: „Jó a hír, jó a hír, Isten hozott, gólyahír!”
Ha be szeretnél kukkantani a Nap házába, és ha a világ végi házhoz sem sajnálod az utat, lapozgasd ezt a könyvet. Versekkel, mesékkel, képekkel találkozhatsz, és vándorokkal, akik útba igazítanak: „Odanézz, a Nap gólt lőtt az ablak jobbfelső sarkába!”

A kötetben Békés Márta, Csukás István, Géczi János, Kiss Judit Ágnes, Kiss Lehel, Kollár Árpád, Marék Veronika, Mészöly Ágnes, Miklya Zsolt, Mosonyi Aliz, Sarkady Sándor, Tóth Bálint és Zelk Zoltán versei, valamint Bertóti Johanna, Lázár Ervin és Miklya Luzsányi Mónika meséi olvashatóak.

A művek szerzői: Miklya Luzsányi Mónika, Kiss Lehel, Kollár Árpád, Lázár Ervin, Tóth Bálint, Békés Márta, Zelk Zoltán, Bertóti Johanna, Géczi János, Sarkady Sándor, Mosonyi Aliz, Kiss Judit Ágnes, Csukás István, Mészöly Ágnes, Marék Veronika, Miklya Zsolt

Kálvin, Budapest, 2021
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635584642 · Illusztrálta: Bertóthy Ágnes, Czuder Tamás, Fazekas Edina, Vincze Dóra

Molymacska P>!

Miklya Zsolt (szerk.): A Nap háza Kortárs versek és mesék

Nehéz mit írnom erről a könyvről, mert antológia, így nagyon változó a különféle alkotások minősége is a könyvben.
Ami érdekes, és nekem kicsit furcsa volt, hogy az antológiában kétféle történet kapott helyet: a mindennapi, aranyos történetek az életről, természetről és egyeblről, illetve a vallás felé kikacsintó mesék. Ezt nyilván gondolhattam volna a kiadó miatt, de valahogy elkerülte a figyelmemet, és így nagy meglepetés ért a Jézussal kapcsolatos mesében.
Mesék és versek minősége szerintem jó volt, bár nagyon változatos minden szinten, de egy bizonyos szint alá nem megy. Néhány vers nekem fura volt (legtöbbször befejezetlennek éreztem), ettől függetlenül mindegyik volt annyira korrekt, hogy azt felolvasnám gyerekeknek.
Érdekes gyűjtés, Nekem nem lett a kedvencem, de ettől még jó és érdekes munka.

Lovebooks>!

Miklya Zsolt (szerk.): A Nap háza Kortárs versek és mesék

Kedves versek, mesék kicsiknek gyermeknyelven kortárs szerzőktől.