Zűrös ​Zénó 19 csillagozás

Miklya Luzsányi Mónika: Zűrös Zénó

Zénó körül folyton pezseg az élet! Nem ismer határt, ha csínytevésről van szó. Kreativitása végtelen: apa Pikápjának feltuningolása, vagy egy kreatív farsangi jelmez kitalálása nem jelent kihívást számára. És akkor még a mutáns katicákról nem is beszéltünk…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634868880 · Illusztrálta: Bogdán Viktória

Nikolett0907 P>!
Miklya Luzsányi Mónika: Zűrös Zénó

Ennek a könyvnek a főhőse Zénó, egy izgága, kreatív és igazán okos kisfiú, aki a környezetét sokszor ledöbbenti egyedi ötleteivel és kíváncsi természetével. Különlegessége mellett, intelligens gondolkodása is kiemeli társaitól, ami némi ellenállást eredményez különösen a felnőttek szemében. De mi történik akkor, ha unalmas a matek óra és némi színt és egyediséget szeretnénk varázsolni? És miért dühös anya, amikor csak segítettünk apának megoldani egy régóta halogatott feladatot? Nos, megtudhatod, ha kézbe veszed a könyvet.

Ez a mesekönyv is remek olvasás gyakorlására és a kiemelt szavak szótagolására. Ráadásul a könyv végén található feladatokkal a kreatív oldalunkat is előcsalogathatjuk és hasonlóképpen, mint Zénó, megmutathatjuk mit tudunk.

Azt gondolom, hogy az egyediség ritka és nagyon szükséges, hiszen ezek a gyermekek lesznek a jövő kutatói, tudósai is.

Egy élmény volt az olvasása.

Móra, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634868880 · Illusztrálta: Bogdán Viktória
csgabi P>!
Miklya Luzsányi Mónika: Zűrös Zénó

Na, itt tetszett a rosszalkodó gyerek képe, nemúgy, mint Rosszcsont Maxi, a kutya kalandjai esetében a főhős kutya. Itt a rosszaság inkább csíny volt, de minden esetben igazi jószándék vezette Zénót, a történetei pedig viccesek és mosolyt csaltak az arcomra. Bogdán Viki pedig istenien eltalálta a szereplőket, emiatt sem lehetett nem szeretni Zénó alakját a könyvben. Szerintem a gyerekek itt is egy jól eltalált, őket megszólító mesét kaptak MIklya Luzyányi Mónikától. :-)

krlany I>!
Miklya Luzsányi Mónika: Zűrös Zénó

Én csípem a kreatív, problémamegoldó kölköket, övék a jövő ezekkel a 21. századi skillekkel. Az is szuper, hogy ha unatkoznak, találnak maguknak elfoglaltságot, és hát a szándék is, amiből fakadnak (segítés) nagyon rendben van, csak egy kicsit terelgetni kell őket. Az meg igazából nem az ő hibájuk, hogy pl. unatkoznak, mert a differenciált oktatás nem valósul meg, vagy hogy nem figyelnek rájuk, pláne, ha ugye tudják a szülők, hogy a gyerek hajlamos a kreatív problémamegoldásra, és nem adnak neki ehhez teret. Szóval nem Zénó a zűrös, hanem a környezet nem inklúzív.
Ami nem tetszett az a Pikáp így leírva. Lehetett volna ezt másképp is. Mondjuk az autó furgon.

Rózsabogár78>!
Miklya Luzsányi Mónika: Zűrös Zénó

Én kedveltem Zénót, mondjuk kevésbé az ordibálós igazgató bácsit, ötletes, kreatív kisfiú, akinek remek ötletei vannak. Jó a könyvben, hogy megmagyarázza a gyerekek számára ismeretlen szavakat, jó az idegméreg azért erős volt, de nekünk a pikáp sem képezte az alapszókincsünket. Önállóan is jól olvasható, 2-3. osztályosoknak szerintem, mert már vannak hosszabb mondatok, ismeretlen és hosszú szavak. De a történetek fordulatosak, viccesek, a pikáp feltuningolásán jókat nevettünk, szóval megéri elolvasni, vagy elolvastatni a kisiskolással.

Nikolett0907 P>!

Az igazgató bácsinak vöröslött a feje a dühtől.