Rozmaring ​és Tarack viselkedni tanul (Rozmaring és Tarack 1.) 8 csillagozás

Miklya Luzsányi Mónika: Rozmaring és Tarack viselkedni tanul

Az ​Ovis Okosító sorozat célja, hogy didaktikus eszközök nélkül, mesén keresztül, példák és megélt érzések segítségével nevelje a legkisebbeket, a szülők pedig ötletet kaphassanak egy-egy rázós helyzet kezeléséhez.
A mesék főszereplője egy vaddisznócsalád. A kissé öntörvényű Horka papa és a kifinomult Luána mama a legnagyobb szeretettel és odafigyeléssel neveli két vadmalackáját, Rozmaringot és Tarackot. Az ikerpár azonban, mint minden igazi óvodás, imád játszani és rosszalkodni….
A kötetek hétköznapi eseményeket dolgoznak fel, mint a testvérek közötti civakodás, a köszönés, a köszönöm és kérem típusú „varázsigék” használata, a jólnevelt viselkedés, vagy étkezés kérdése, a közlekedési szabályok, és a rokoni kapcsolatok hálója. A szórakozáson túl kiváló beszélgetésindítók lehetnek.
Az Ovis Okosító sorozat első részében a legalapvetőbb illemszabályokkal ismerkedhetünk meg: így például a köszönések fajtáival, a kérem és a köszönöm szavak varázserejével, illetve azt… (tovább)

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ovis Okosító

Móra, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634867869 · Illusztrálta: Tóth Andrej

meseanyu P>!
Miklya Luzsányi Mónika: Rozmaring és Tarack viselkedni tanul

Ez a rész is nagyon tetszett. Jó példákkal kaptunk ízelítőt az illedelmes viselkedés szabályairól, mindezt viccesen, érdekesen, gördülékenyen, és ami a fő, cseppet sem didaktikusan.

eeszter>!
Miklya Luzsányi Mónika: Rozmaring és Tarack viselkedni tanul

Nagyon ötletes történet, én is szerettem, és 6 éves kislányom is hamar a szívébe zárta. Mesélve tanít. Azt mondjuk kihagytam volna belőle, hogy a nagypapájuk egy vadászat áldozata lett :o

almosehes>!
Miklya Luzsányi Mónika: Rozmaring és Tarack viselkedni tanul

Igazán bájos, vicces kis könyv, a három éves kis óvodásomnak is nagyon tetszett, ő főleg evés közben hall tőlem hasonló intelmeket, mint itt Rozmaring és Tarack, a két kismalac.

Rozmaring és Tarack sorozat · Összehasonlítás