Savage 6 csillagozás

A nő bajjal jár…

Mike ​Smith: Savage – a nő bajjal jár

A stílusfüggetlennek tekinthető, de összességében leginkább bűnügyi jellegű történet főhőse Malcolm Savage, a negyvenöt éves, szabadszájú és nagypofájú magánnyomozó, aki arcán kétnapos borostával ül az irodájában, kezében egy pohár itallal.
A karaktere kissé talán abszurd, de ettől még szerethető a figura, aki magát rendkívül professzionálisnak tartja, habár kétségtelenül vannak hiányosságai.
A szerző által nemes egyszerűséggel terápiás írás eredményeképpen megszületett könyvben az olvasó a magánnyomozó utolsó ügyének történetét ismerheti meg.
A sztori egy hosszú nap eseményeit meséli el, melynek elején a mit sem sejtő Savage életébe betoppan egy nő, aki munkát kínál neki. Ezzel kezdetét veszi egy őrült rohanás abból a célból, hogy a Stella French nevű megbízó édesapját kiszabadítsák az emberrablók kezei közül.
Főhősünkben az a gyanú támad, hogy a nő talán is nem az, akinek mondja magát, ettől függetlenül… (tovább)

MyBook, Budapest, 2022

Mike Smith: Savage A nő bajjal jár…

Szeretem a jó humorú könyveket, Mike Smith pedig nem sajnálta a könyvből, egyik pillanatban röhögtem egy jópofa beszóláson, míg a következő mondatnál már lerágtam a körmöm! Ez igen, nagyon izgalmas volt! Volt benne akciójelenet, nagyon jó történeti levezetés, a karakterek éltek, és nem voltak egysíkúak! Nagyon tetszettek a külön zenei megjegyzések, sokszor én is elkezdtem dúdolni, vagy adott pillanatban meghallgattam a számot. Szabadszájúság mellett rengeteg értékes üzenet volt elrejtve a könyvben, amire nagyon érdemes odafigyelni!
A nő bajjal jár, igaz? Igaz hát, különben nem lenne történet! Ide a következő részt!!

Luciano>!

Mike Smith: Savage A nő bajjal jár…

Őszintén elismeréssel tartozom az írás könnyed és izgalmat fenntartó formájáért. Tiszta, de nem utánzott Sin City érzés! ♥️
Nagyon komoly, de rettenetesen hiteles ábrázolása a szerző lelkének egy nagyon szimpatikus és ösztönös részének.
Lassan haladok, mert minden zenei hivatkozást meg kell hallgatnom. Másként nem lehet tisztán átérezni az író küldetését. De egy már biztos, lehet az opera a legnagyobbnak tartott zenei kihívás, de Benned ugyanakkora zenész él, mint akik a zenekari árokban vagy a Sziget Fesztiválon sztár előadóként vannak jelen. Igazi zenei történelem van a könyvben a felszínen. Fantasztikus! ✌️♥️

NaVera>!

Mike Smith: Savage A nő bajjal jár…

Bár a könyvet – egy nagyon kedves dedikáció kíséretében – ajándékba kaptam az írótól, mégis próbálok elfogulatlan lenni. :)
Mike Smith első regénye ugyanis egy nagyon hazai körülmények között játszódó, de kimondottan szórakoztató akció-vígjáték. A regény főhőse, Mike Savage bár bevallása szerint szereti az élet nevű szerepjátékot, ennek ellentmondva mégis képes a saját testi épségét folyamatosan veszélyeztetni a legutóbbi ügyfele – vagyis amiatt a bizonyos Nő – miatt. A bűn felderítés útja meglehetősen rögös, ráadásul sorba keresztezik azt az izgalmas, de nagyon kontrasztos, néha már karikatúraszerű karakterek. Savage gondolatai (néha agymenései) mögül pedig nagyon sokszor az író is kikacsint az olvasókra.
A lezárásban ott a lehetőség a folytatásra, várjuk!

Garajszki_Rozika I>!

Mike Smith: Savage A nő bajjal jár…

A regény egy szabadszájú, szabadelvű zenét szerető nyomozó egy napjáról szól, de mégse érzed azt, hogy túl részletes lenne a több mint 400 oldal. A nyomozó humoros visszaemlékezései és a pillanat izgalmas történései jól váltogatják, kiegészítik egymást. Bár bűnügyi szál szerepel benne, de nagy mértékben ott van a romantika is. Mindenkinek ajánlom, aki szeret jókat mosolyogni, de ugyanakkor izgulni tud a szereplőkért, mert a balhés helyzetekből sem szenved hiányt, aki elolvassa.

H_Fajth_Evelin>!

– Tudjátok, ha átértékelem a helyzetet, akkor azt kell, hogy mondjam, a halál valójában nem is olyan szomorú. Sokkal szomorúbb az, hogy egy rakás ember egyáltalán nem él, mielőtt meghal. Mindenesetre, ha úgy alakul, hogy ma éjjel megdöglök, akkor arra kérlek benneteket, hogy a temetésemre művirágból hozzatok majd koszorút, mert az sokkal tovább tart. A dress code kapcsán csak annyi megjegyzésem lenne, hogy bár jobban örülnék, ha valami vidám és színes göncöt vennétek fel, de öltözzetek bátran feketébe, mert attól kisebbnek fog tűnni a seggetek!
– Rohad meg, Savage! – csattant fel a két nő szinte teljesen egyszerre.

H_Fajth_Evelin>!

Egyre kevesebb embert engedek közel magamhoz, egyre kevesebb emberben bízom meg, amihez kellett az is, hogy jó párszor megégessem magam. Ha most hirtelen össze kellene számolnom, hányszor csaptak be, vertek át, adtak el, akkor jó sokáig kellene matekoznom, annyi szent. Talán ez lehet a legfőbb oka annak, hogy nagyon megválogatom, kivel tartok közelebbi kapcsolatot, kit tartok valódi barátomnak. értük viszont ölök-halok, ha kell. És nincs az a késői időpont, amikor ne indulnék útnak azonnal, ha egy barátomnak a segítségemre van szüksége.