Marilyn ​Monroe utolsó éjszakája 31 csillagozás

A gyilkos: Bobby Kennedy
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Az izgalmas, leleplező leírások mellett olvashatunk Marilyn hányatott gyerekkoráról, zűrös családi hátteréről, miközben tisztán rajzolódik ki előttünk, hogyan vált a gyönyörű, szeretetéhes Norma Jane ünnepelt filmsztárrá és az 1950- és évek szexszimbólumává. Részletesen ismerteti Monroe viharos kapcsolatát az igazságügyi miniszterrel és annak fivérével, John Kennedy elnökkel.
A könyv hiteles korrajzkent is szolgál, hiszen bepillantást nyújt Hollywood és a bűnüldöző szervek kulisszái mögé, és felsorakozik előttünk a maffia és a könyörtelen politikai elit" színe-java".

Kossuth, Budapest, 2021
Kossuth, Budapest, 2021

Dóra_Viki P>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Húúú…nem is tudom hol kezdjem.
Nagyon akartam szeretni ezt a könyvet. Elterveztem, először elolvasom Charles Casillo: Marilyn Monroe című könyvet. (amit imádtam, nagyon jól megírt könyv, érdekes, letehetetlen) Majd ezt, hogy frissek legyenek az élmények. De többször abba kellett hagynom, mert untam. Jóval több információt kaptam a Los Angelesi rendőrség munkájáról, az alvilág működéséről, politikáról…mint szerettem volna. Viszont a sokat emlegetett naplóból alig. Értem én, hogy közvetve mindennek köze van Marilyn halálához.
Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Amikor Marilynről írt, érdekes volt, azok a részek tetszettek, de amikor másról, csak minél előbb túl akartam rajta jutni.

Bookswideopen P>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Sokkal több és összetettebb a könyv, mint azt a cím alapján gondoltam. Egy teljes korrajz, történelmi utazás, lenyomat a 50-es, 60-as évek Hollywoodjáról. És mindezek közepén szegény Marilyn, aki túl közel repült a naphoz, és elkerülhetetlen volt a zuhanása. És igen, ennek a könyvnek meg kellett íródnia, és ezt a sztorit el kellett mesélni, mert nem maradhat örökké titokban. Sok gengszterfilm készült ezen karakterek alapján, illetve Leonaro DiCaprio zseniális J. Hoover filmje is ebbe a korba röpít vissza minket. De utána kellene néznem Castronak is, meg a disznó öbölnek. Meg az atombomba, aminek ebben az időben volt az első kísérleti robbantása. (szóval ez egy intenzív történelemlecke). Lehet, újra kellene néznem ezeket, mert most már jobban érteném a hátterüket. Afelől nem volt kétségem, hogy a politika és a maffia már itt is összefonódott, és a Kennedyk sem a napi 8 órás munkából gazdagodtak meg. Sinatra, a Rat Pack, Jimmy Hoffa, mindenki itt van, aki „számít”. Szegény Marilyn, esélye sem volt. Csak szeretetre és törődésre vágyott, és azt hiszem tiszta pillanataiban nagyon is jól tudta, hogy ő csak egy eszköz a férfiak játszóterén. És akkor még anyai ágon a depressziót is hozza magával, aminek kezeléséhez aztán egyenes út vezetett a gyógyszerfüggőséghez. Igazi történelemkönyv, de egy idő után már annyi szereplő özönli el a lapokat, hogy zsongott a fejem. Nagyon tetszett a könyv, már ha lehet ilyen morbid véleményt írnom az Isteni Marilyn haláláról szóló könyvvel kapcsolatban. Mert ő egy legenda, akármi is történt, és elvenni az életét a legaljasabb, leggyávább tett volt Mr. Kennedy!!!!

Roxa>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Az első benyomásom az volt, hogy gagyi. Az eleje teljesen olyan, mint azok a minőségi, hiteles oldalak eltitkolthirek.akármi, mindenegybenésmégannálistöbb.hu és társai. Aztán kicsit később érdekes volt, hangnemet váltott és szinte már komolyan vehető volt. És ekkor megérkeztek az ismétlések. Ugyanaz az egy mondatos bejegyzés Marilyn naplójából vagy ötször, annak az estének a történései háromszor stb. Minimum 100 oldallal lehetne rövidebb, ha mindent csak egyszer mond el, további 50 oldalnyi spórolás a felesleges körmondatok kihúzása. De a legdühítőbb mégis, hogy a végére ellentmondásba kerül többször is saját magával.
Ne értsen félre senki, nem hiszek Marilyn öngyilkosságában, de ez a kötet helyenként vállalhatatlanul bóvli.
A naplóval kapcsolatban is várja az ember a nagy bummot, erre kap 12 tőmondatot. Hát köszi. A legnagyobb jóindulattal adtam azt a három csillagot.

Kevko P>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Vegyes érzelmeim vannak ezzel a könyvvel kapcsolatban. Az elején nagy elvárásokkal indultam, de olvasáskor rájöttem egy részben nem azt fogom kapni amit akartam. Ez egyben pozitív és negatív is volt számomra.
Kifejezetten gyorsan haladtam a könyvvel, mert igen érdekes volt, hogyan bukkant Mike egy ilyen „elvarratlan’’ halál esetre. Kaptam magyarázatokat, úgy érzem, hogy ez az egyetlen olyan könyv ami tényleg bizonyítékokkal tudja alátámasztani Marilyn halálát. A könyv felépítése is tetszett. Engem nagyon megfogott, hogy az adott fejezet elején az idézet elárulja mire számítsunk éppen. A naplóbejegyzések is tetszettek, de sokszor ismételték meg ezeket a mondatokat és sajnáltam, hogy a naplóból ilyen keveset kaptunk, mert szerintem az megmagyarázott volna mindent.
Néha nagyon eltértünk a témától. Számomra ezek a részek nyögvenyelős/unalmas részek voltak, de átküzdöttem magam rajtuk.
Senki ne számítson arra, hogy ez egy könnyű olvasmány lenne. Mert nem az, néha igen nehéz volt a tudat, hogy valakinek ilyen borzalmakat kellett átélnie.
Az emberi természet itt is megcsillogtatta tudását, hogy a hírnév többet ér, mint egy élet.

Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Ha Marilyn Monroe nevét eddig meghallottam, a Hétévi vágyakozás c. film emlékezetes jelenete, „amikor Marilyn egy metró szellőzőrácsa fölött áll, és a kiáramló levegő felfújja a Travilla által tervezett fehér ruháját” (a könyvben a 127.oldalon említik) ikonikus képe jelent meg előttem.
A rövid, igencsak zaklatottan megélt 36 évébe nyújt bepillantást a könyv. Születési neve: Norma Jeane Mortenson Baker. Skizofrén édesanyja egy fotón szereplő bajuszos férfit nevez meg vérszerinti apjának, hogy ki is lehetett a valódi apja, sajnos erre sosem derült fény. Édesanyja felerősödő betegsége miatt nevelőszülőkhöz, majd árvaházba kerül a kis Jeane. Gyermekmolesztálás, bántalmazások, korai házasságkötés, válás, viharos kapcsolatok, többszöri házasságkötések, válások, vetélések, depresszió, káros szenvedélyek, drogok, gyógyszerfüggőség…A szépség, a csillogás, a siker sajnos nem garantálja a felhőtlen boldogságot… Sajnáltam, hogy annyi ember körülvette, de önmagáért senki sem szerette.
Ami zavaró volt a könyvben:
Szervezett Bűnözés Elleni Főosztály- a könyvben kb 50-szer találkoztam vele, lehetett volna SZBEF rövidítve is említeni :)

Tóth_Danci>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Érdekes könyv volt. Ezt leszögezem. Nem azt kaptam amit vártam ez némiképp csalódottsággal töltött el, de a plusz amit adott kedvemre való volt.
Ha az a könyv cÍme, hogy: Az 1950-es 60-as évek Amerikája, minden amit tudni akarsz korrupcióról, politikáról és Marilyn Monroe haláláról, no meg a maffiáról, talán jobb értékeléseket ér el a molyon is. Kissé megtévesztő ez a cÍm amivel kiadták.
A könyv 30%-ban taglalja a szÍnésznő életét és halálát, illetve annak körülményeit, 60% politika, korrupció, maffia és más hÍres vagy kevésbé hÍres emberek élete és 10% ismétlés.
A Monroe halála körüli „tényeket” viszonylag gyorsan feltárja és el is fűzi a szálakat…Sok újdonságot, és feltehetően valós tényt olvashatunk amennyiben persze ezeket az információkat igaznak tekintjük. Én látok benne rációt, nem is keveset. Remélem egy napon valamilyen módon fény derül az igazságra. A valós igazságra!
A többi könyvben leÍrt dolgot mindig is érdekesnek találtam, ez volt az egyetlen oka, hogy nem hagytam abba az olvasást mert ezek a kesze-kusza ameriaki szálak mindig is felkeltették az kÍváncsiságomat. Igaznak vélem a leÍrakat és örülök, hogy elolvashattam ezeket a részleteket bár sok minden egyáltalán nem tett hozzá vagy vett el az MM sztorihoz/tól.
Nagy kár, hogy sok kézen átmentve sem volt sokkal jobban összeszedett a könyv, rettenetesen csapongott és itt ott a fonalat is elvesztette, lemaradt a ki mondta, ki mesélte, valamint nem volt egy szépen végig vitt kronológia.
Illetve többször sikerült Írni ugyan azokról az emberekről vagy ugyan azokat a történeteket elmondani. Ez felettébb zavaró volt, mert aki figyelve és értőn olvas bizony felfogta, hogy ezt 100 oldallal előbb ugyanÍgy olvastuk. Lehet, hogy szöveg kitöltés vagy nemtudom de sajnálatos az biztos.
Aki csak Marilyn Monroe miatt venné meg annak nem javasolnám, a 20 oldalnál megunja és nem fog eljutni oda, hogy megtudja mi a könyv igazsága. Az olvassa el aki többet akar megtudni egy kusza rendszerről, amiben nem ismernek lehetetlent…bár ez is csak EGY nézőpont. Mindenki döntse el maga! Az biztos, hogy van még mit felfedni az „alvilágból”.

Anita_Prossek>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Sajnos csalódtam a könyvben. A Szépség halálesete érdekes volt és sok információt kaptam róla . Viszont rengeteg rész, nem is róla szól . Marilyn Monroeról többet szerettem volna olvasni :(

monalisa>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Nagyon bulvárszagú könyv és nyílt lejárató kampány a Kennedy-testvérek ellen. Nyilván a politikában senki sem játszik tiszta lapokkal, de ez borzasztóan egyoldalú, és nem más csupán, mint rágalom. Marilynől sem tudtam meg semmi olyat, amit eddig ne tudtam volna – a Kennedy-testvérek jellemrajza pedig meglehetősen hiányos volt. Sokkal többre, sokkal jobbra és hihetőbbre számítottam.

Berty96>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

Nagyon vártam ezt a könyvet, már a megjelenéskor megrendeltem viszont csalódtam benne. A könyv feléig ha nem Marilynről volt szó, untam. Mikor a halálához ért a történet akkor érdekes lett, mondhatni izgalmas, majd ismét unalmas. Marilynről szerettem volna olvasni, de sajnos sok rész nem róla szólt. Hiába kapcsolódtak valamilyen szinten hozzá, nem érdekelt, főleg nem a Los Angeles-i rendőrség nem tudott érdekes lenni számomra. Arról nem is beszélve, hogy a Szervezett Bűnözés Elleni Főosztály láttán már a falra másztam… Nem értem miért nem rövidítették le, mert egy oldalon vagy háromszor elolvasni ezt a négy szót rettenetesen bosszantó volt nekem. Kár érte, pedig szeretem Marilyn Monroe-t és nagyon érdekelt volna a téma is.

sünmalac>!
Mike Rothmiller – Douglas Thompson: Marilyn Monroe utolsó éjszakája

[[Monroe minden szempontból érdekel. A homály és zavaros köd halála kapcsán eddig is nyilvánvaló volt. Ebben a könyvben viszont sok a – szerintem – lényegtelen kitérő. A korrajz, a fény és árnyék nekem döbbenetes és dühítő volt. A maffia világáról, titkos szolgálatokról és politikai lépésekről volt némi fogalmam, de az hogy a nők jövő – menő eszközök és darab-darab, életük egyesek számára nulla : o
Sajnálom hogy Marilynnek így kellett távoznia, gyermeki naivságát és szeretetéhségét kihasználók társaságának hajszolása lett a veszte…:( ]]

Bookswideopen P>!

Hollywood olyan hely, ahol ezer dollárt fizetnek egy csókért és ötven centet a lelkedért.

Marilyn Monroe

Oszimoni>!

Ezt az egyedülálló könyvet az különbözteti meg az összes többitől, hogy a forrásanyaga is egyedülálló. A Los Angeles-i Rendőrség titkos aktáira támaszkodik, és egy olyan, első kézből származó, korábban még nem ismert bizonyítékra, amely attól az embertől származik, aki jelen volt Marilyn Monroe élete végső óráiban.

Kapcsolódó szócikkek: Los Angeles-i Rendőrség (LAPD)
Oszimoni>!

„[…] mert ha a gazdag gazember rászorul a szegényre, a szegény olyan árat szab, amilyet akar."
– Shakespeare: Sok hűhó semmiért

Eszti_T>!

..úgy tűnt, mintha Marilyn folyamatosan a szerelmet keresné. Mintha képtelen lett volna rátalálni bármiféle fizikai vagy spirituális meghittségre, és ragaszkodni hozzá. Másokon keresztül élte meg az érzelmi életét, el akarta magát rejteni bennük – mint aki nem tud egymagában élni. „Gazdalényre” volt szüksége. Ha elutasították, két féle módon reagált: vigaszt keresett, vagy bosszút követelt.

178. oldal, Tizedik fejezet - A Nagy Testvér (Kossuth, 2021)

Judit_56 P>!

Az igazságot, mint anyni mást, ki lehet facsarni, meg lehet hajlítani, sarkítani, és olyan alakúra vágni, amilyenre csak kívánják, attól függően, hogy milyen következtetést kell levonni, miként kell a főcímeket megfogalmazni, milyen életeket és életpályákat kell megóvni, és melyek mellőzhetőek.

Judit_56 P>!

„ […] Hollywoodban a szexet a karrierépítés eszközének tartják, az izgalom és a móka egy fajtájának, halami mechanizmusnak, biológiai aktusnak. Nagyon ritkán társul szerelemhez, érzelmekhez vagy mély emberi kapcsolatokhoz.”

Judit_56 P>!

A Kennedy-klán tagjai esetében mindig nehéz megmondani, mi az igazság, és mi a ködösítés, hizsen olyan sok tükör vette őket körbe, vagy alkotott védófalat az életük körül.