Tanulj ​meg látni 2 csillagozás

Mike Rother – John Shook: Tanulj meg látni

Az ​általunk értékfolyamat-térképezésnek nevezett módszert a Toyotánál anyag- és információáramlás-térképezésnek hívják. Nem képzési módszerként használják, nem is a szemek felnyitására. A Toyota Termelési Rendszer (Toyota Production System, TPS) gyakorló szakemberei a lean rendszerek bevezetésének megvalósítási terveiben a jelen- és jövő-, vagy ideális állapot meghatározására használják. Noha a Toyotánál ritkán hallható az „értékfolyamat” kifejezés, korlátlan figyelmet szentelnek az áramlás kialakítására, a veszteségforrások megszüntetésére és az érték növelésére. A Toyotánál háromféle áramlást ismernek meg a termelésben: az anyagáramlást, az információáramlást és az emberek/folyamatok áramlását. Az itt ismertetett értékfolyamat-térképezés módszere az első két áramlást foglalja magába, és a Toyotánál használt anyag- és információáramlás-térképekre épül.

Mint az elmúlt években oly sokan, mi is azt próbáltuk megértetni a gyártókkal, hogy ne különálló termelési lépésekben,… (tovább)

102 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630835794 · Fordította: Király Zoltán

kissakos I>!
Mike Rother – John Shook: Tanulj meg látni

Mike Rother – John Shook: Tanulj meg látni Az értékfolyamat-térképezés szerepe az értékteremtésben és a veszteség kiküszöbölésében

A LEAN filozófia iránt érdeklődőknek egy nagyon ajánlott kötet ez: egyszerű, gyakorlatias példák, számos vizualizációt segítő ábrával fűszerezve.