Hellboy: ​Makoma (Hellboy: Rövid történetek 4.) 14 csillagozás

Mike Mignola: Hellboy: Makoma

1994-ben jelent meg Mike Mignola első Hellboy-története, A pusztítás magja, amelyben Hellboy szembesül állítólagos végzetével, miszerint az apokalipszis fenevadjaként ő hozza majd el a világvégét. Előtte ötven éven át harcolt szörnyekkel a Paranormális Kutató- és Védelmi Hivatal ügynökeként. A Rövid történetek című kötetek ezeket a korai kalandokat mutatják be.

A Rövid történetek negyedik kötete tartalmazza a Makoma című legendás afrikai kalandot, amelyben Hellboy lehetséges sorsába vethet egy pillantást, és más történeteket. A kötet különlegessége a Szívesség a fösvénynek című Budapesten játszódó történet, amelynek rajzolója László Márk, budapesti illusztrátor.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2020
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998766 · Illusztrálta: Mike Mignola, Kevin Nowlan, Jason Shawn Alexander, Richard Corben, László Márk

Kárpátok

MortuusEst>!
Mike Mignola: Hellboy: Makoma

Azt hiszem, hogy ezek a rövid történetek valahogy sokkal jobban csúsztak, mint az alapsztori. Lehet, hogy ezekben jobban érvényesül az eszencia? Valahogy az fő sztorivonalnál mindig azt éreztem, hogy mintha az író sem tudta volna, hogy hová tart. a hangulat és a rajzok ott is szuperek voltak, de itt a sztorik is megfognak.

Rozsomak69>!
Mike Mignola: Hellboy: Makoma

Ez a kötet hangulatában még inkább tetszett és a történeteket is jobban élveztem az előző kötetnél. Még a magyar vonatkozású Szívesség a fösvénynek is nagyon tetszett!

Fordulatok és csattanók terén itt is volt néha némi hiányérzetem, de összességében szórakoztató volt ez a kötet is és Hellboy rajongóknak kötelező. Illetve, aki szereti a misztikumot és a legendákat, annak is tetszeni fog.

A kötetből kissé kilógott a Buster Oakley kívánsága teljesül című történet. Az számomra a Hellboy világképébe is kevésbé illőnek tűnt, bár a humora megfogó volt.

Az Akik a hajókon a tengerre szállnak lett a legnagyobb kedvencem. Főleg a kalózokról dédelgetett romantikus ábrázolás és gondolatok tudatos arcon pöckölése miatt.

A címadó történet is nagyon tetszetős és érdekes volt afrikai legendákról olvasni benne. A zárás pedig különösen jó és megmosolyogtató volt.

MetalMurphy I>!
Mike Mignola: Hellboy: Makoma

A negyedik kötettel befejeződik Hellboy korai években megesett különös és furcsa kalandjainak bemutatása, melyben a Paranormális Kutató és Védelmi Hivatal ügynökeként a világ számos pontján felbukkan mindenféle természetfelettivel harcolva. A nyolc történetet tartalmazó kiadványban főszereplőnk Amerika, Anglia és Afrika mellett az öreg kontinensre is ellátogat. Ez utóbbi kapcsán László Márk a legújabb Hellboy Winter Special antológiában megjelent budapesti kalandját olvashatjátok.

Bővebben: http://www.cinegore.net/hu/2020/11/16/hellboy-rovid-tor…

pável>!

– Látja? Ez Zrínyi püspök ezüstgombja, amit a Kárpáti Kecske elleni küzdelemben viselt.*

(* Moldvai fejedelemség, Veresti, 1752.)

Moloch kápolnájában

Kapcsolódó szócikkek: Kárpátok · mágia