Hellboy ​2. (Hellboy gyűjtemény 2.) (Hellboy 3-4.) 17 csillagozás

Mike Mignola: Hellboy 2.

Mike Mignola díjnyertes képregényének gyűjteményes kiadása az amerikai omnibus collection sorozatot követve kronologikus sorrendben tárja az olvasók elé Hellboy teljes történetét. Ez a kötet a puha borítós változat harmadik és negyedik kötetének egybekötött, különleges dombornyomott vászonkötésű kiadása.

A második omnibus kötetben a magyarul eddig nem olvasható A végzet jobb keze, A gonosszal teli szelence, az Embernek lenni, a Győztes féreg, a Harmadik kívánság, A sziget és A csöndes óceán című történetek kaptak helyet.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2018
424 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Richard Corben, Gary Gianni, Dave Stewart

Hellboy / Pokolfajzat

Best_of_Comics>!
Mike Mignola: Hellboy 2.

A második omnibusnál kezd beérni Mike Mignola íróként, és a rajzstílusa ugyan nem változik, behoz néhány új rajzolót Hellboy-hoz. Nálam Mignola maradt a kedvenc, de itt-ott feldobja a cuccot, hogy nem nem mindig 3-4 színből és szögletes vonalakból építkeznek az oldalak.
A második kötet fő témái, hogy mit jelent embernek lenni, és hogy a világvége vajon egy végérvényes katasztrófa, vagy csak egy új kezdet, ami akár még kívánatos is lehet.
Egyértelmű válaszok nincsenek, de Mignola ügyesen terelgeti az olvasó gondolatait, és elég világos, hogy merre tendál a nézeteivel.
Teljes beszélgetés: https://youtu.be/UuMzqmDiSes

LoneWolf>!
Mike Mignola: Hellboy 2.

Az első kötet ugyan jobban tetszett, mégsem vagyok csalódott, mert ennek ellenére is egységes és élvezhető maradt végig. Ezúttal is remekül egyensúlyozott a lazább és borongósan sötét atmoszférával. Emellett örülök, hogy eddig többnyire összefügg az egész, mindig akadtak visszautalások egy-egy korábbi eseményre, ráadásul karakterek sem tűntek el nyomtalanul. Roger például nagy kedvencem lett, továbbá meglepett, hogy a 'Legnagyobb Showman" című film főhősének figurája, (Akit ugyebár egy valós személyről mintáztak, bár rengeteg változtatással.) P.T. Barnum is szerepet kapott az utolsó oldalakon.

zsof>!
Mike Mignola: Hellboy 2.

Az első kötet valahogy jobban tetszett, de ezzel se volt baj.

TribeBubu P>!

Szóval volt egy álmod, hogy meghalok, és az egész világ megsemmisül, te pedig azzal akarod ezt megelőzni… hogy megölsz?
Zseni vagy.

A harmadik kívánság – Különös helyek (2018, Vad Virágok Könyvműhely)

Kapcsolódó szócikkek: Hellboy / Pokolfajzat
TribeBubu P>!

Istenverte náci-Frankenstein majom!

Győztes féreg – Harmadik fejezet – A végzet jobb keze (2018, Vad Virágok Könyvműhely)

Kapcsolódó szócikkek: Hellboy / Pokolfajzat

Hellboy gyűjtemény sorozat · Összehasonlítás