Házinyuszi (Hangulatkeringő 1.) 69 csillagozás

Mike Menders: Házinyuszi

Milyen egy jó játékos? Bevállalós, merész, kalandvágyó, és cseppet sem szégyellős. Misty, a cég üdvöskéje pont nekem való. Kellően szemtelen, hogy bármikor elkapjam egy menetre. Vagy többre. Munkaidőben vagy azon kívül, és még a swingertől sem fél. Egy valódi házinyuszi.
A kapcsolatunk titkos, senki sem tud rólunk a cégnél. Pedig nekünk több kell: korlátok nélküli, féktelen szenvedély!
Hank vagyok. Ez az én történetem.

Nikolett0907 P>!
Mike Menders: Házinyuszi

Szeretem, amikor férfi karakter a főszereplő, tehát az ő gondolatain keresztül ismerhetem meg a történteket vele lélegzem stb. Kihívás a számomra, hiszen az ellenkező nemhez tartozom, ugyanakkor nem vagyok az a nagy romantika kedvelő sem. Azonban nyitott személyiség vagyok, ez pedig könnyebbé teszi az azonosulást egy bizonyos szinten.

A borító szerelmese lettem, mert ebben az esetben kellő erotikát kölcsönözve megadja az olvasás előhangulatát és tulajdonképpen ez a pozitív érzet majdnem végig meg is maradt bennem.

Maga a történet macska – egér játék egy férfi és nő között, melyet megfűszereznek a köztük lévő félreérthetetlen nézeteltérések. Elődlegesen gondolok itt a két személy viselkedése és cselekedeteinek összességére, bár ebben a mennyiségben néhol kicsit soknak éreztem.

Hank személye nehezen kezelhető, hiszen sokszor hullámvölgybe kerül. Az emocionális hullámzása néhol kicsapongó, máskor megfontoltabb, de mindenképpen szépen felvázolja mennyire nincs összhangban saját magával és ezáltal a környezetével sem.
A vágyait korlátlanul szeretné megélni, mely hol sikerül, hol pedig falakba ütközik, mégis lángra lobban a szenvedély és lassan mindent és mindenkit felemészt.

Két problémám van a történettel. Az egyik, hogy nem teljesen egyértelmű, hogy Misty illik-e egyáltalán Hank mellé. Az a nő vágyromboló, hisztis és egy futóbolond már elnézést. Ritkán utálok szereplőt intenzíven, de neki sikerült a kötet negyedénél elérnie, hogy a legszívesebben egy péklapáttal megcsapkodtam volna. Értelmes felnőtt NŐ kell emellé a férfi mellé, nem egy csipogó csirke, kitekert nyakkal, akarom írni gondolatokkal. Borzalmasan hangulatromboló volt.
A másik gondom meg a trágársággal van, mert én értem, hogy bizonyos szinten izgatóan hatna, de … egy kocsmában bizonyosan, de az intimitásban kiborító számomra.

Ami az író munkásságát illeti, érdekesnek találom az írástechnikáját és mindentől függetlenül jó lenne, ha több ilyen kötet is születne tőle a hazai erotikus zsáner kedvelőinek. Minden sora érzéki, libabőrt okozó és rendkívül élménydús.

Összességében úgy gondolom, hogy egy szórakoztató és vágykeltő regényt olvastam, némi humorral megfűszerezve.

Ajánlom az erotika szerelmeseinek és én is úgy döntöttem, hogy megveszem a második könyvét is a szerzőnek. Tetszett.

klara_matravolgyi>!
Mike Menders: Házinyuszi

Először is: hogy a fenébe lehet egy nap annyiszor…nos igen :D
Másodszor: ki kellett lépnem a komfortzónámból (no nem mintha prűd lennék), mert az explicit erotika nem az én műfajom, sokkal jobban hat rám a finom körülíró erotika. De A házinyuszi (és Misty) olyannyira egyedi volt a szemtelen stílusával, hogy faltam a sorokat. Bátran ajánlom azoknak, akik nem szeretik a műfajt, mert ez más, jobb. Meg azoknak is, akik szeretik. A Krisztin is itt virít már a polcomon, hamarosan jön ő is.

blueviolet>!
Mike Menders: Házinyuszi

Alapvetően nem (vagy nagyon ritkán) olvasok ilyen jellegű írásokat, de nem érezném fairnek, ha csupán a műfaj sajátosságai miatt húznám le a könyvet, ezért az ezzel kapcsolatos gondolataimról most nem is szeretnék beszélni.
Azt azért halkan megjegyezném, hogy nem hiszem el, hogy naponta ennyiszer élvezeti céllal látogatni a mosdót normális/egészséges vagy akár csak lehetséges dolog, de ez tényleg csak egy zárójeles megjegyzés volt, haladjunk is tovább.

Számomra a hitelesség egy fontos kérdés, és a nők által férfi szemszögből írt romantikus/erotikus történetek legtöbbször itt buknak el. Ugyanis sokszor azt mondatják szereplőikkel, amit szerintük kellene egy férfinak gondolni, vagy amit szeretnének, hogy gondoljon. Ebből a szempontból érdekesebb, reálisabb volt ez a könyv, hiszen egy férfi mindig is jobban fogja tudni, hogy mire gondol a férfi :)

A főszereplők közti macska-egér játék az elején még izgalmas volt, de egy idő után átlépett egy olyan határt, amit nem lett volna szabad. Más érzéseit kihasználni, feltenni a polcra, amikor nincs kedvem hozzá, levenni, amikor van – ez már nem játék. Szerintem.

Mindent összevetve nem bánom, hogy elolvastam, a folytatáson még gondolkodom.

Cukormalac P>!
Mike Menders: Házinyuszi

Lelkiismeretes olvasónak tartom magamat, és mint ilyen, hajlamos vagyok egy szimpla szöveges értékelés(nek ígérkező pszichoterápiás kibeszélő)ből is nagy ügyet, mélyen körbejárható kérdést csinálni. Aki valamennyire közelebbről ismer, annak már elmagyaráztam és mondom is folyamatosan, éppen ezért itt és most nem részletezném annyira. Lényeg a lényeg, hogy hááát… nem olyan pasi, aki csak úgy, magától elolvasna egy erotikus/BDSM címkés regényt, mivel meglehetősen távol áll tőle ez a világ, de ha van egy Kedvese, aki a legkomolyabb jó szándékkal és előszeretettel tágítja horizontjait, billenti ki verbálisan és virtuálisan a komfortzónájából, nehéz ellenállni, na. Tudja, hogy nem vagyok egy macsó, nem Teslával furikázok, nincsenek drogültetvényeim, nem állnak sorba lányok a lakásom előtt sorszámmal a kezükben és mindenféle haverok arra várva, hogy túlszámlázzak nekik a hónap végén, nem. Gátlásos, szerény, visszahúzódó (de annál odaadóbb és szenvedélyesebb, ragaszkodóbb) fiú vagyok, aki nem ront ajtóstól a házba, hűséges, lojális és elfogadó, ahhoz pedig eléggé nagy erők kellenek, hogy megnyíljon, kibillenjen. (Ez a Macsóbőrben kapcsán már sikerült is egyébként, de a lényeg nem ez. Ami fontos, hogy pontosan azért könnyű azonosulni MM főszereplőivel – legalábbis nekem –, mert ők sem azok a kifejezett macsó-típusok és nekik is kell valami olyan plusz, ami el-, meg-, beindítja őket, szimpatikus igekötő bátran kiválasztható.)

Amit elöljáróban tudtam, vagy legalábbis sejteni véltem a regényről, az a súlyozott mértékű erotikus tartalom volt. Nem is igazán tudom, hogy fogalmazzam meg, ami a fejemben jár, mert nem azt mondom, hogy taszítana a szexualitás, erről szó sincs. Egyszerűen az a fajta érzékletesség és részletekbe belemenés, amit az ilyen és hasonló jellegű regények szerzői bevetnek, az engem nem tud kikapcsolni, ellazítani, szórakoztatni. Nekem a hosszú, barokkos körmondatok, úgymond köldöknézegetős magasirodalmi művek jönnek be, ezeken nevelkedtem, viszonylag gyorsan váltottam a kalandos ifjúsági regényekről Esterházy Péterre meg Szabó Magdára, Máraira és az ő szövegeikben tudom magam jól érezni. A célzottan erotikus, sokak által ponyvának csúfolt művek ha nem is taszítanak, nekem teljes mértékben a perifériára esnek, viszont Mike Menders nyújtott annyira meggyőző teljesítményt az első macsós rövidben, valamint később emberként szavai és gesztusai által is, hogy egy fokkal bátrabban álljak neki a Nyuszinak.

A történet lehetne szögegyszerű, de tele van lelki és fizikai csavarokkal egyaránt, így aki egy jó kis érzelmi hullámvasútra szeretne jegyet váltani, regeljen be Wattpadra, keresse meg a szerző profilját és olvasson bele a köteteibe. Hank és Misty macska-egér játéka folyamatosan lázban tudja tartani az olvasót, itt viszont az erotika, a sok szexuális játék egyáltalán nem háttér. Nekem még mindig nem egyszerű azonosulni azzal, hogy mindig, mindenhol, mindent a hím tagja irányít, erre pedig adott hölgy(ek) beindul(nak), nem és kész. Előbb hinném el Fásy Ádámnak, hogy ő a Pavarotti, de ha ezt a réteget lehámozom, akkor előjön valami olyan téma, amitől legbelül marhára rettegek és pont ezért érdekes megismerni más zsánereket, kalandozni számomra eddig ismeretlen tájakon, az pedig az írás démona. Szoktam mondani, hogy a kibeszélés/kiírás remek terápia – de vajon miért csináljuk? Jómagam azért olvasok viszonylagos gyakorisággal horror és thriller könyveket, hogy a felgyülemlett belső feszültséget levezessem. Ha másként nem, hát mentálisan, ugyebár… Trash metalt is azért hallgatok, hogy belül kiüvölthessem magamat, nem akarom – viccesen szólva – a környezetemet károsítani erőteljes hangkieresztéssel. Tizenöt évesen belekezdtem egy regénybe, kellő inspirációval úgy éreztem, meglovagolom a Szürkeötven-hullámot és majd kreálok egy olyan paródiát, hogy attól koldul a nép – nem így lett. Amivel nem tudok együttműködni, azt kivetíteni, visszaadni sem sikerül, szerencsére egy más vonalon elindulva, a valóságból táplálkozva és minimális torzítással, színezéssel megszületett egy masszív anyag, amire büszke vagyok. BDSM csak álom-szinten van benne, és annyira, amennyire másfél percnyi filmtrailer következtetni engedett.

Végig az foglalkoztatott olvasás közben, hogy vajon mekkora mértékű és mennyire mélyről feltörő, komolyan elfojtott frusztráció dolgozik itt, mennyi megfigyelés, beszélgetés eredménye mindaz, ami papírra vettetett. Intenzív pszichológiai maratont lehetne ebből tartani, kérdéseket feltenni és megválaszolni egyaránt – lehet, hogy mindegyikünkben dolgozik egy-egy ilyen elfojtott Hank és/vagy Misty, akiket csak felszínre kell hozni? Mekkora erő kell ahhoz, hogy megmozduljanak, előre törjenek és bemutassák magukat? Vajon mennyi ideig tartó elfojtás az elég, vagy éppen a túl sok? Tényleg magunkban tarthatjuk az “állatot”? Ki lesz az, aki legbelső félelmeinket, vágyainkat a felszínre hozza?

Nos igen, már megint szólt inkább rólam és a kis bogaraimról ez a szöveg, mint a könyvről, de hát ismertek… Már aki és már amennyire, de na. Nekem ilyenkor tényleg nehéz szóhoz jutnom, mert akármennyire is szerettem írni a saját történeteimet, a főszereplőmet legszívesebben lepofoztam volna egyfolytában azért, amilyen. Aztán eszembe jut, hogy ugye én nem? Neeem, az nem lehet. De nem is akarok ilyen lenni. Akkor hadd mutassam meg, nekem mi nem tetszik, engem mi taszít, jól van. Aztán elolvasok egy ilyen könyvet: végig feszes, fordulatos történet, aminek megint egyből a közepébe vágunk szó szerint is. Jól meg van írva? Igen. Bele tudnék kötni abba, ahogy a mondatok megfogalmazásra kerülnek? Nem. Sodort magával a cselekmény? Igen. Kilökött magából az, ami az egészet mozgatja? Sajnos igen. Viszont a szerző alkotóképessége, tehetsége és nem utolsó sorban bizalma az, ami igazán motivált, bár a legjobban kétségtelenül a ráhatás dolgozott. Hogy valaki mindent segít elviselhetővé tenni, és ezzel a cselekménnyel is csak erősít belül, mert folyamatosan azon dolgozom, hogy neki jó, sőt a legjobb lehessek. Ha azok az állatságok nem is, amik Hank barátunkból előjöttek, belőlem nem fognak, lélekben erősödhetek, ha nem fojtogatom tovább a régóta bezárt démonokat. Őszinte lélekember vagyok, mást nehezen is tudnék csinálni…

Mike Menders: Házinyuszi

A Házinyuszi a Hangulatkeringő sorozat első része, mely számos perzselően erotikus és epekedéssel teli pillanatot és alkalmat tár fel előttünk. Ez a történet egy reális világba kalauzol el bennünket, ahol megismerkedhetünk a szenvedéllyel, az érzékiséggel.
Rengeteg erotikus történetet olvastam már, ám a Házinyuszi különleges volt. Volt benne valami, ami a lapok elé szögezett és nem engedte, hogy elszakadjak a mi vadóc párunk életéből.

Úgy vélem, hogy ez egy olyan regény, ami bizony tele van felnőtt tartalommal a szó szoros értelmében, sőt.. swinger, BDSM. Azoknak a könyvmolyoknak kötelező, akik szeretik az erotikát és egy igazán vad, nyers, de mégis felfokozottan érzelmes történetet szeretnének megismerni. Mike Menders nem finomkodik és olyan forró és tüzes pillanatokba sodor minket, hogy sokszor csak magunkba isszuk a szavakat és a történteket!

A teljes értékelésemet itt olvashatod el: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2019/02/18/mike_mende…

SzemreValó_könyvek>!
Mike Menders: Házinyuszi

Mike Menders – Házinyuszi című könyve egy nyereményjáték által került hozzám még a megjelenés évében. Nagyon örültem, hogy hozzám került, mert a borítója már megnyert magának, illetve a címe is.

Miután elolvastam sem okozott csalódást, mert másodszori olvasásra is ugyanolyan élvezhető, ugyanannyira izgalmas és erotikus, romantikus. Minden olvasáskor ad valami pluszt, ez a könyv, ahogy a többi írása is különleges. Nem a megszokott, nem a sablon romantikus mű, amit várna az ember, ez annál több. Nem lehet megunni. A szereplőket lehet szeretni és utálni is, ez személyfüggő. Egy az egyben imádtam az egészet, kíváncsian állok a folytatás elé. Tényleg csak ajánlani tudom, mert én pozitívan csalódtam Mike Menders Házinyuszijában.

Garbai_Ildikó P>!
Mike Menders: Házinyuszi

Ez tipikusan az a könyv amit csak akkor teszel le ha összefutnak a szemed előtt a betűk.. a melóhelyeden is ezen kattogsz és alig várod hogy folytatni tud. Izgalmas volt ahogy játszanak egymással minden értelemben.. Igencsak tele feszültséggel és erotikával.. Kicsit kevés volt nekem még olvastam volna… :) Szóval sok örömteli perceket okozott nekem.Alig várom,hogy a továbbiakban mi fog történni köztük.Gratulálok.

Beszterczei_Erika>!

Gyönyörű borító, vérpezsdítő írás! ♥
Harmadik könyvem volt az író úrtól, és most is mint eddig csak úgy kapkodtam a fejem és egyre jobban faltam a sorokat.
Nagyon tetszett ez a könyve is. Én személy szerint imádtam a két karaktert,Hanket és Mistyt is. Hisz közösen mentek bele a játékokba, itt pedig elkezdődött a cica harc. Giselle nagyon szimpatikus volt számomra.
A swinger részek voltak a kedvenceim.
Túlfűtött erotika és humor egy könyvben ♥
Fantasztikus volt, én azt hittem, hogy nálam a Macsó tarol mindent is, de most jelenleg Hank van az első helyen.
Ilyenkor nem bánom, hogy már a folytatást is be szereztem, mert különben megőrülnék xD
Köszönöm szépen @mikemenders

Eni91 P>!
Mike Menders: Házinyuszi

Számítottam többféle történetre, de bevallom őszintén ennyire erotika központú könyvre nem.
Igazából inkább nevezném pornónak néha párbeszéddel, mint bármi másnak.

A tökéletesen szemléltetett férfi nézőpont : Hank. Soha ennyire nem éreztem azt olvasás közben, hogy na, most tényleg egy férfi szemével látom a világot, mint ebben a könyvben. Lehet ahoz is köze, hogy férfiak nem igazán írnak romantikus/erotikus műfajban, de mint említettem ,nem is sorolnám ezt a könyvet a romantikus kategóriába.
A tökéletes példánya valahol a viszonzatlan szerelemnek, ahol a testiség kap főszerepet. A klasszikus példa arra, amelyet úgy gondolom sokan megtapasztaltunk már életünk során „nem akarok semmi komolyat, csak szórakozzunk, járjunk össze.” És természetesen az íratlan szabály, hogy ilyenkor az egyik fél többet kezd el érzeni a másik iránt, minden esetben!
Itt is ez történik.
Hank olyan szinten a szex rabszolgája, hogy mindig keresi- kutatja a lehetőséget egy kis nézelődésre és mit ad isten kolléganője olyan érzéki, buja teremtés, hogy imádja nőies vonalait kiemelni, flörtölni, szinte kéretnie magát, miközben, őt aztán nem nem kapja meg senki. A tökéletesen elhúzott mézesmadzag Hank előtt. És eddig tetszett a történet. Ugyanis hiába a szexfüggő Hank, aki tudja és szereti használni kreativitását és férfiasságát, irritálóan tutyimutyi az én szememben. Bosszantott. Nagyon. Úgy rángatta Misty a f@..nál fogva, hogy sokszor fájt olvasni.
A Giselle – Hank párosításban sokkal több lehetőséget láttam a cselekmény számára, de az itt nem volt kivitelezve.
A másik olvasási élmény, hogy annyira túlfűtött szinte minimális cselekménnyel, hogy sokáig nem is lehet olvasni. Minden 3. oldalon felhúzzák egymást, majd kielégülnek érzékletesen leírva, de még olvasni is „fárasztó”: nem , hogy ezt tényleg ennyiszer kívánják emberek.

Hank sajnos a végére egy ösztönlénnyé alacsonyodott le a szememben. A végén meg se lepődtem.

Unicooorn P>!
Mike Menders: Házinyuszi

Nemnemnemnemnemnemnemnemnem és neeeeemmmmm.Ezt így nem lehet befejezni.
Na szóval hát hol is kezdjem….
Kijelenthetem hogy „szétcsúsztam” ettől a történettől.
Ezer gondolat kavarog a fejemben.
Kőkemény erotika ami elkalauzol a BDSM és a swinger világába,de mégsem trágár módon.
Hank-et imádtam.
Egy átlagos pasinak mutatja magát,de semmi átlagos nincs benne,egy spoiler egyszerűen belopta magát a szívembe.
Bár néha jól megráztam volna hogy hagyja már Mistyt a pics@ba.
Misty az első oldalakon szimpatikus volt,egy határozott, magabiztos,irányításmániás spoiler csinos nő aki bárkit megkaphatna.
Aztán ahogy haladt a történet egyre jobban nem kedveltem.
A végére pedig kifejezetten megutáltam.
Annyit játszadozott Hank-el,utáltam amit vele csinált.Kíváncsi vagyok rejteget e valamit Misty vagy pedig csak spotán egy hülye pics@.
Giselle már az elején szimpatikus volt.
Annyira összhangban voltak Hank-el,bár a spoilerannyira akartam hogy egy pár legyenek.
De hát kitudja mi lesz a folytatás.
Furcsa volt férfi szemszögből egy ilyen könyv de azt kell mondjam imádtam.☺☺☺
Misty miatt kap csak 4,5 csillagot a történet.
Tűkön ülve várom a folytatást.
Egy különleges élmény volt.❤

Anarchia_Könyvblog>!

A pezsgő ünneplésre való, a bor romantikához, a vodka sírni, a whiskey feledni, a sör pedig merengeni, baráti beszélgetésekhez.

Mike_Menders I>!

Hirtelen egy illatfelhő puffant le mellém. Kisandítottam: formás combokat pillantottam meg, melyek csizmában és harisnyában végződtek. Ahogy egyre feljebb nyílt a szemhéjam, egy virágos ruha bontakozott ki előttem, rajta fehér kabát vagy zakó. A tekintetem még feljebb kalandozott, hogy megtudjam, ki lehet ez a bűbáj, ez a főnyeremény ebben a dögös szerelésben.

Kovács_Ági_3>!

A francba! Most mi legyen? Nálam a bugyija, ő meg hazament anélkül. Holnap tutira kivégez. Ez olyan biztos, ahogy a föld gömbölyű. Vagy mégsem? Hiszen hallottam a laposföld hívőkről, akik szerint…Áh,hagyjuk! Nekem annyi.

Anarchia_Könyvblog>!

És hidd el – fogta meg a kezem –, hogy te olyan vagy, mint az ajándék: csak ki kell bontani. Kívülről semmi extra nem látszik, a legtöbb nő szerencsére észre sem vesz, de a szakavatott kezek alatt megnyílsz, és a kíváncsiskodót egy csodás meglepetés várja legbelül.

Anarchia_Könyvblog>!

Biztosan azt gondolja, hogy hisztizek. Ha pedig hallgatok, és lenyelem a hülyeségét, akkor lúzernek néz. Ebből nem mászok ki jól, a francba! Vagy mégis?

Unicooorn P>!

Kovács_Ági_3>!

A realitásom, és a máskor megszokott higgadtságom a sarokba hajítottam.

Kovács_Ági_3>!

Jól van, csak azért sem fogom megkeresni! Jöjjön és kérje vissza, ha kell! Ő is gyerekesen viselkedett, nem csak én. De ez már elvi kérdés! A tangája lett az a zálog, amit akkor kap vissza, ha kibékülünk.

Kovács_Ági_3>!

A francba! Ez nagyon aljas húzás volt! Hát van szíve ennek a nőnek? Ezt tenni egy szegény kollégával!

Kovács_Ági_3>!

Hogyan beszéljem meg vele a tegnapikat? Mi van, ha mégis elmondja valakinek, hogy miről beszéltünk, vagy szimplán kiderül, mert egy lapátfülű hallgatózott mellettünk nagyothalló készülékkel? A francba!

Hangulatkeringő sorozat · Összehasonlítás