Tudomány ​30 másodpercben 2 csillagozás

30 korszakalkotó elmélet ifjú zsenik számára mindössze fél percben
Mike Goldsmith: Tudomány 30 másodpercben

30 áttörő tudományos elmélet mindazoknak, akik szomjaznak a tudásra!
Mindez érdekesen és frappánsan megfogalmazva, hogy az olvasók könnyen megértsék és meg is jegyezzék! Az ókori görögök elméleteitől a gravitáción, a DNS-en át száguldozunk a témák közt olyan modern fogalmakig, mint az antitestek. Minden egyes fogalomról egy tömör, 30 másodperces, világos magyarázatot olvashatunk, amit egy 3 másodperc alatt áttekinthető összefoglaló erősít meg. A trendi, színes illusztrációk is hozzásegítenek a fogalmak megértéséhez.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudás 30 másodpercben

Tessloff és Babilon, Budapest, 2014
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632942742 · Illusztrálta: Melvyn Evans, Marta Munoz

Oláh_Zita P>!
Mike Goldsmith: Tudomány 30 másodpercben

Mike Goldsmith: Tudomány 30 másodpercben 30 korszakalkotó elmélet ifjú zsenik számára mindössze fél percben

Többféle téma érthetően és röviden, izgalmas kísérletekkel vegyítve. Szerintem szuper.

Nienna001 P>!
Mike Goldsmith: Tudomány 30 másodpercben

@Szürke_Medve kicsit tartott tőle, hogy csak a fizikával fog foglalkozni ez a könyv. Ez nem igazodott be, mert elég sokrétűek voltak ezek a 30 másodperces blokkok. Volt fizika, de kémia, geológia, biológia, matematika ugyanúgy. Inkább csak felkeltette az érdeklődést, röviden és érthetően megfogalmazva még a húrelméletet is. Eddig még csak hallottam róla, de most egy icipici fogalmam már lett, hogy mi is ez. Azért nem mernék még belefogni egy húrelméletes szakkönyvbe (annyira nem is érdekel).

Az olvassunk természettudományos könyveket projektem keretében vágtam neki. Eddig az érdeklődési körömön kivül volt a kémia, fizika, matematika, geológia, de földrajzból is inkább a társadalomföldrajz érdekelt. Ezen próbálok változtatni. Egyelőre fiataloknak szóló könyvekkel.