Cukoragykúra 5 csillagozás

Mike Dow: Cukoragykúra

Mitől ​függ agyunk egészsége? A válasz egyszerűbb, mint gondolná!

Elsősorban a cukorfüggőség a felelős a rossz egészségi állapotért és az olyan olyan krónikus betegségekért, mint a szívbetegség, a stroke, a rák vagy az elhízás. Dr. Mike Dow forradalmian új könyve ötvözi a tudomány élvonalába tartozó kutatásokat és a könnyen megvalósítható életvezetési stratégiákat.

Alaposan megvizsgálja, hogyan befolyásolja a cukor az agy kémiáját. A cukor az agyban felszabadítja a szerotonint, egy „jó érzést” kiváltó vegyületet, amely arra késztet bennünket, hogy még többet együnk. A legújabb tanulmányok azonban kimutatták, hogy a cukor ténylegesen zsugorítja az agyat, ez pedig a hippokampusz méretének csökkenéséhez és egy sor más problémához vezet: többek között memóriaproblémákhoz, depresszióhoz és súlygyarapodáshoz. Idővel cukorfüggővé válunk, és máris benne is vagyunk egy ördögi körben.

Dr. Dow a legújabb kutatások alapján rengeteg adatot gyűjtött össze arról, hogyan… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2022
Kossuth, Budapest, 2022
268 oldal · ISBN: 9789635447978 · Fordította: Varga Zsuzsanna

bogarancs>!
Mike Dow: Cukoragykúra

Nagyon érdekes olvasmány volt. Saját magam miatt kezdtem el olvasni,mert az elmúlt években kicsit megváltozott a testem és nem igazán tudtam a súlyommal kapcsolatban a kezemben tartanai az irányítást.
Nagyon tanulságos volt,mert sokmindenre rádöbbentett és sok hasznos információt, ötletet olvastam belőle.
Végül nem emelett az étkezési rendszer mellett döntöttem,de nagyban hozzájárult ahhoz,hogy akarjak egy kicsit változtatni és ez fejben dől el.
Sokat segített,mert a nehezebb napokon gyakran eszembe jutott néhány olyan információ amit olvastam.