44 ​kommunikációs modell 8 csillagozás

A hatékony önkifejezés és eredményes együttműködés könyve
Mikael Krogerus – Roman Tschäppeler: 44 kommunikációs modell

Hogyan fejezzük ki magunkat úgy, hogy megértsenek? Miért értelmezzük különbözőképpen ugyanazokat az üzeneteket? Hogyan adjunk visszajelzést a másiknak?

A közös munka és jóllétünk alapja, hogy ne csak arra figyeljünk oda, amit mondunk, hanem arra is, hogyan közöljük gondolatainkat. A nemzetközileg elismert szerzőpáros ezért bemutatja a legfontosabb kommunikációs elméleteteket, és a bonyolultabb modelleket is szórakoztató, a mindennapi helyzetekben jól használható ábrákkal szemlélteti. Segítségükkel nemcsak az önkifejezésben, de mások és a világ megértésében is fejlődhetünk.

HVG Könyvek, Budapest, 2020
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633049723 · Fordította: Kenyeres Anna

Marcel Proust

Relentless>!
Mikael Krogerus – Roman Tschäppeler: 44 kommunikációs modell

Mikael Krogerus – Roman Tschäppeler: 44 kommunikációs modell A hatékony önkifejezés és eredményes együttműködés könyve

Számomra sok újat nem mondott.

Bat_è_un_pipistrello>!

„Csak akkor lehetek biztos benne, hogy értelmes lesz a társalgás, ha magammal beszélgetek.”
Edmund Blackadder a Fekete Vipera

Amapola P>!

A tizenkilencedik században a könnyed társalgás vagy csevegés kulcsfontosságú volt egy társasági esemény sikeréhez. Nem az számított kifinomult társalkodónak, aki különösebb gondolkodás nélkül megtalálta a megfelelő szavakat, vagy szellemes megjegyzéseivel megnevettette beszélgetőtársát. Azt tartották ideális vacsoravendégnek, aki mestere volt a kérdésfeltevés művészetének. … De mivel nagyon nehéz a megfelelő kérdésekkel előrukkolni a megfelelő pillanatban, hamarosan egy kis jegyzet járt kézről kézre az európai szalonokban. Ártatlannak tűnő kérdések voltak rajta, amelyek azonban felfedik, mi lakik az ember lelkében. Például: „Ki lenne legszívesebben?", „Hogyan szeretne meghalni?", vagy „Milyen tulajdonságokat tart legtöbbre egy férfiban?". A jegyzet szerzője máig ismeretlen. 1885-ben az akkor mindössze tizenhárom éves Marcel Proust válaszolta meg a kérdéseket pajtása, Antoinette Faure születésnapi zsúrján. Faure fia 1924-ben publikálta Proust válaszait, azóta Proust-kérdőív néven ismerik a kérdéssort. Maga a tény, hogy a kérdőívet egyik megválaszolójáról nevezték el, tovább erősíti a fent megfogalmazott szabályt.

Kapcsolódó szócikkek: Marcel Proust
Amapola P>!

A legtöbben már hallottuk ezt az alaptételt: a korreláció nem feltétlenül jelent ok-okozati összefüggést. Attól, hogy két változó között statisztikai kapcsolat áll fenn, még nem lesz az egyiküknek szerepe a másik alakulásában. Például a fagylaltértékesités mennyisége és az erdőtüzek száma korrelál, hiszen nyáron mindkettő növekszik. De nincs ok-okozati összefüggés: ha veszünk egy doboz Häagen-Dazs fagyit, attól még nem gyullad ki egy erdősáv Montanában.