A ​magyar privatizáció enciklopédiája 0 csillagozás

Mihályi Péter: A magyar privatizáció enciklopédiája

A ​könyv a privatizációt a posztszocialista rendszerváltás kontextusában tárgyalja. A szerző által kidolgozott új modell a szocialista vállalatok tulajdonosi-irányítási rendszerét, illetve ezen vállalatok privatizációját három szereplővel írja le. Az első szereplő az országot irányító pártállam vezére, a totalitárius vezető, illetve 1990 után a kancellári hatalommal rendelkező pártelnök-miniszterelnök. A második szereplő a (párt)állami bürokrácia, a harmadik a vállalati menedzsment.
A privatizációs tranzakciók végrehajtásában, illetve a folyamatok utólagos elemzésében a nehézségek nem a bonyolultságból, hanem az összefüggések szerteágazó voltából adódnak. A bőséges terjedelemnek ez a legfőbb oka. Mivel a gazdaság alapvető termelőeszközeiről van szó, minden esetben sokféle érdek, szabályrendszer és szervezet érintettsége merül fel. Ezeket is meg kell érteni, ha értékelni akarjuk, hogy mi miért történt, és történhetett-e volna lényegesen másképpen.
Három évtized munkája… (tovább)

Pannon Egyetemi, Veszprém, 2010
1656 oldal

Sz. A. Tokarev (szerk.): Mitológiai enciklopédia I-II.
Ann Kramer (szerk.) – Chris Cooper – John Farndon – Neil Ardley – Simon Adams: Képes gyermekenciklopédia
Tara Benson (szerk.): Kisgyermekek nagy világenciklopédiája
Arnold Schwarzenegger: A testépítés nagy enciklopédiája
Balázs Éva – Geoffrey Nowell-Smith – Török Zsuzsa (szerk.): Új Oxford filmenciklopédia
Ben Schott: Schott-féle sokmindentudó
Mácsik Gábor: A skandináv mitológia
Viviane Koenig – Martine Sassier – Daniel Sassier (szerk.): Nagy Larousse kicsiknek – Képes enciklopédia gyerekeknek
Antonia Cunningham – Kamini Khanduri – Anna Claybourne: Az állatok nagy enciklopédiája
Charles Phillips: Aztékok és maják képes enciklopédiája