Egbert ​egér rendet rak (Egbert egér kalandjai 3.) 7 csillagozás

Mihályi Antal: Egbert egér rendet rak

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Regun Press, Üllő, 2006

Kyrana P>!
Mihályi Antal: Egbert egér rendet rak

Ez a könyvecske sem engem, sem az 5 éves kisfiamat nem kötötte le igazán, sőt, többször fennakadt a szemem a döbbenettől. Az alapötlet aranyos, barátkozzanak csak a macskák, kutyák, egerek, de a kaszinóba járó, részeg, félrelépő állatokat kicsit meredek megközelítésnek tartom. :D Ráadásul nagyon sokszor unalmas is volt, néhány izgalmasabb rész volt csak benne. Összességében csalódtam. :(

pasztornenagyeva >!
Mihályi Antal: Egbert egér rendet rak

Ez nem igazán tetszett. Ez a mese nem gyerekeknek íródott, hanem felnőtteknek. Kutya-macska barátság,nem igazán van. Együtt csinálták a fesztivált. Volt itt verseny is, na az még jó is volt. Eltűntek a hangszerek. Na ekkor van segítség Egbert magánnyomozói segítségére. Szerencsére van tehetsége ehhez a munkához, és megtalálja a tetteseket.

Dia20646 P>!
Mihályi Antal: Egbert egér rendet rak

Egy aranyos, egyszerű kutya-macska- egér történet. Egbert egy kis fondorlattal, ésszel, logikus gondolkodással töb vitás helyzetet frappánsan megold. Tetszett amikor a kutya-macska zenekar énekelt, vicces volt.
Gyerekeknek érdekes történet, jók az illusztrációk. Felnőttként nekem viszont kevés volt, egyszer olvasós kötet.

Baraby P>!

[…] egy játékkaszinóban igazában csak egy nyertes lehet, maga a kaszinó.

Baraby P>!

– Szívesen megennélek, de nem tehetem.
– Miért nem? – kíváncsiskodott Egbert, de sietve hozzátette: – Nem mintha kifogásolnám.
– Fogyókúrázom – válaszolta szomorúan a macska.

Baraby P>!

A macskagyűlölő kutyáknak, össze kell fogni a kutyagyűlölő macskákkal, azok ellen a kutyák és macskák ellen, akik nem gyűlölik egymást

Baraby P>!

– Megmondaná, hol a kultúrpalota?
– Aj dont andersztend – válaszolt a macska, majd megismételte franciául is: – zsö nö kompran pá – mondta szégyenkezve, majd mosolyogva hozzátette: – Én nem érteni! – azzal bólintott és tovább illegette magát.
– Ugye tudtad, hogy ez is külföldi – mondta szemrehányóan a piros¬szalagos cica. – Miért kellett leszólítanod? Talán meg akartál vele ismerkedni?
– Miért, féltékeny vagy? – nevetett Csucsu. – Csak nem hiszed, hogy tetszett nekem? Hiszen alig volt rajta szőr!
– Persze, mert ez egy egyiptomi macska volt – mondta Egbert.

Baraby P>!

– Az a jó, ami meglepi a közönséget. Azt akarom, a kutyák nyávogjanak, a macskák cincogjanak és az egerek ugassanak!
– Csak egy egér fog szerepelni és az én vagyok – mondta Egbert.
– Akkor maga fog ugatni! – mondta ellentmondást nem tűrő hangon a róka. – Nem baj, ha nem ért hozzá. Ma már a televíziókban főleg olyanok szere¬pelnek, akik nem értenek ahhoz, amit csinálnak. Ez tetszik a nézőknek. Akiknek pedig nem tetszik, azok nem mernek szólni, nehogy azt higgyék, hogy el vannak maradva.

Baraby P>!

– Tájékoztatás? Micsoda ostobaság! Nem tájékoztatni kell a közönséget, hanem híreket kell velük közölni. Nem hírekről kell beszámolni, hanem híreket kell gyártani. Érdekes híreket, amelyek nem untatják őket. Nem az a fontos, hogy igaz legyen, ha sokszor mondják, úgyis elhiszik.

Baraby P>!

Mikor rájössz, hogy nagy baj van
És te nyakig ülsz a bajban:
Ha nagy lett a villanyszámla,
Hogy nem mehetsz szabadságra.
Ha kedvesed mással látod,
Hogyha átvert a barátod,
Elromlott a mosógéped,
Kiesett a fogtömésed,
Ha nem jött meg a szerelő,
Ha beázott az új cipő,
Ha az autódat feltörték,
Kiégtek a villanykörték,
Ha odaégett az ebéd,
Hogyha begörcsölt az epéd:
Nincs segítség? Nem megy semmi?
Nem kell mindjárt megijedni!
Nagyobb baj is akad máshol!
Biztosan te is kimászol.
Sose add fel, ne légy csacska,
Egérből is lehet macska!