Tücsök ​Tóbiás naplója 18 csillagozás

Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

Mihail Pljackovszkij kedves története egy kis tücsök: Tücsök Tóbiás vidám naplóját nyújtja át az olvasónak, melyben a kis bogár beszámol mulatságos bonyodalmairól. Ezekből a bonyodalmakból Tóbiás mindenkor szerencsésen kikeveredik, de addig sok izgalmas esemény történik vele. A könyvet Solt Lajos magával ragadóan szellemes fordításában és a népszerű Szutyejev kitűnő rajzaival díszítve olvashatjuk.

Eredeti cím: Дневник Кузнечика Кузи

Eredeti megjelenés éve: 1979

Móra, Budapest, 1983
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631135799 · Fordította: Solt Lajos · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev

Judyt IP>!
Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

Cuki rajzok, cuki történet. Tücsök Tóbiás egy igazi kis kalandor. :-)
Tanulságnak levontam, hogy bár a hihetetlen kalandoknak és a véletlen messzire jutásnak pozitív vége is lehet, azért csak vigyázzunk, hova lép a kis lábunk. :-) ;-)

Móra, Budapest, 1983
Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

Kedves és vicces könyvecske egy tücsök tollából, aki bejárta véletlenül a világ egy részét. A rajzok is aranyosak voltak, bár a tücsök a képeken inkább sáskára vagy szöcskére hasonlít.

Morn>!
Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

Szutyejev rajzai miatt szereztem be. Aranyos kis mese volt a kis tücsökről, de még mindig nem az igazi (egy másik tücsköset vadászok).

Nicole_Kinney I>!
Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

Tündéri! Egyszerű, de bájos, Szutyejev szívemnek kedves, gyerekkoromat idéző illusztrációival. Kedvenc állatnevem: Nevempityu, ami egy papagájhoz tartozik :) Nem tudom, mennyit kreatívkodott a fordító az eredeti szöveghez képest, de a végeredmény nagyon tetszik.

Levenzia>!
Mihail Pljackovszkij: Tücsök Tóbiás naplója

A Vidám mesék könyvet rongyosra olvastuk, ezzel a könyvvel viszont még nem találkoztam. Vagy nem volt a pillanat olvasásra alkalmas, vagy maga a könyv nem annyira jó. Nem tudom . Nálam most csak három csillagig jutott.

deardurr>!

Nemrégiben a pitypangfalvi vasútállomás mellett elterülő, száz színben pompázó réten sétálgattam.

deardurr>!

– Helyes – szólt a Második Számú Frakkos Egyén –, de nehogy elfeledd odaírni a levél végére, hogy: „Forró üdvözlet a hideg Sarkvidék pingvinjeitől”.

24. oldal, 4. számú kaland

deardurr>!

Nagy lakomát csaptunk: a mama finom lóherelevest főzött meg kamillakását. Amikor már mindenki jól belakott, mesélni kezdtem csodálatos vándorlásom történetét.

25. oldal, 5. számú kaland