Agykontroll ​és Buddhizmus 1 csillagozás

Migray Emőd: Agykontroll és Buddhizmus

A keresztény és a buddhista etika között az az alapvető különbség, hogy a keresztény etika az isteni törvények betartására törekszik, és az előírásainak súlyos megsértőit az örök pokol várja, a buddhista etika pedig nem az isteni törvényeken, hanem az ok és okozat törvényszerűségein alapszik, betartása a szenvedésekkel teli újjászületések végtelen láncolatának a megszakítását helyezi kilátásba. A keresztényeknél, ha valaki nem tartja be az isteni előírásokat, az örök szenvedés honába jut, a buddhistáknál, ha valaki nem veszi figyelembe a tanításokat, az örök szenvedés honában marad. (a könyv korábban Bevezetés a buddhista etikába címmel jelent meg)

Farkas Lőrinc Imre, Budapest, 2004

László_Gajai>!
Migray Emőd: Agykontroll és Buddhizmus

A könyv első fele egy elég erőteljes leírása annak, hogy mi is lehet a Buddhista etika. A könyv második felében a szerző körbejárja az agykontrollos technikák egy részét abból a szempontból, hogy azokat végezhetik-e etikusan és hasznosak-e akár Buddhista gyakorlók számára akik a szamszára centrifugájából akarnak kiszállni?
A rövid válasz, hogy igen haszns lehet az agykontroll akár Buddhisták számára is ha betartanak alapvető értékeket.