A ​Jó, a Rossz és a Csavaros 5 csillagozás

Mickey Long: A Jó, a Rossz és a Csavaros

Mit tehet az ember, ha valamelyik madárcsicsergős reggel arra ébred, hogy párbajoznia kell egy Heckler & Kosch gyártmányú gőzbanditával? Ráadásul az elmúlt hét teljesen kiesett az emlékezetéből? Ki az a feketére festett screwboy, a hatalmas El’ Enfield puskával? Mit keres egy szépséges hulla a szekrényben, miért vadásznak rá Veszett Cid emberei és az ismeretlen kalandor? Az biztos csak, mindenki a 24 karátos aranyból készült, megvadult csavarosra, a legendás Johnny-ra vadászik.
Steve Markman felveszi a kesztyűt és az elmaradhatatlan Stetson kalapját, majd kezdetét veszi a fogócska. A gőznyugaton alacsonyan szállnak a hatlövetűk, magasan a zápfogak, és a tekintetekben nem zsiványság, hanem kettős tömegű lendkerekek csillognak.
Egy csavaros világban senki sincs biztonságban.

Underground, Budapest, 2020

Greta · Steve Markman

Mickey Long: A Jó, a Rossz és a Csavaros

Steve Markman, az igazi férfi cowboy szemszögéből ismerhetjük meg gőznyugat egyik legendájának, 24k Johnnynak történetét.
Steve mindazt szereti, amit az igazi férfiak szoktak: verekedni, inni és lövöldözni.
Johnny felkutatása során társakat is kap, ezekből rengeteg vicces helyzet születik. Szeretem ezt a fajta, kicsit idétlen humort.
Steve, mint igazi férfi, nem túl okos, ellenben tele van életbölcsességekkel, tölténnyel és jó szíve gyakran kellemetlen helyzetekbe sodorja.
Igazi kalandos történet ez, a stempunk Vadnyugaton. A borítója kicsit csúnyácska, de az igazi férfiakat off csak a beltartalom foglalkoztatja.

Underground, Budapest, 2020
Gábor_Szabó_2>!
Mickey Long: A Jó, a Rossz és a Csavaros

Mickey Long hozta szokott formáját, repkedtek a zápfogak, pofonok és poénok. A vége fordulatos és meglepő. Egy pillanatig azt hittem azonban, a befejezés rózsaszín leányregénybe csap át, de az író kiválóan mentette a helyzetet. Maximális elismerésem. :)
Összességében, ha valaki egy formabontó, modern westernre vágyik, ami izgalmas, pörgős, megmosolyogtató, csak ajánlani tudom. :)

Popovicsp87 P>!

Egy megbántott, dühös hölgytől nincs rosszabb, ezt higgyék el nekem. Ha valaha is olyan helyzetbe kerülnek, hogy választani kell az éppen fúriává változó nő és a területét védő barnamedve közt, habozás nélkül válasszák a mackót. Az sem gond, hogy a málnakedvelő óriási termetét meghazudtolva, úgy fut, mint a nyúl.

– Szép időnk van, ugye?
– Ötven fok árnyékban, ez magának szép?
Csendben haladtunk néhány percig.
– Sok itt a homok.
– Ez egy sivatag! Mi baja van magának?

Kapcsolódó szócikkek: Greta · sivatag · Steve Markman