The ​Physics of the Future 4 csillagozás

How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100
Michio Kaku: The Physics of the Future Michio Kaku: The Physics of the Future

Space elevators. Internet-enabled contact lenses. Cars that fly by floating on magnetic fields. This is the stuff of science fiction—it’s also daily life in the year 2100.

Renowned theoretical physicist Michio Kaku details the developments in computer technology, artificial intelligence, medicine, space travel, and more, that are poised to happen over the next hundred years. He also considers how these inventions will affect the world economy, addressing the key questions: Who will have jobs? Which nations will prosper? Kaku interviews three hundred of the world’s top scientists—working in their labs on astonishing prototypes. He also takes into account the rigorous scientific principles that regulate how quickly, how safely, and how far technologies can advance. In Physics of the Future, Kaku forecasts a century of earthshaking advances in technology that could make even the last centuries’ leaps and bounds seem insignificant.

Eredeti megjelenés éve: 2011

>!
Penguin, London, 2012
390 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780141044248
>!
Doubleday, New York City, USA, 2011
390 oldal
>!
Penguin, New York, 2011
390 oldal · ISBN: 0141044241

Most olvassa 1

Várólistára tette 2


Kiemelt értékelések

metahari P>!
Michio Kaku: The Physics of the Future

Michio Kaku: The Physics of the Future How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100

Egy élmény volt olvasni. Szép okos fizikus fejtegetések a jövőről, hogy mit lehet és mit nem, és azokat hogyan.
Tudományos ismeretterjesztő stílusban íródott, semmi komoly egyenlethalmaz, mégis súlyos elméletekről társalog az író a nyájas olvasóval. Aki – azt hiszem, bárki – kellő áttekintést kaphat a fizika és a technológia mai állásáról.

ekphrasis>!
Michio Kaku: The Physics of the Future

Michio Kaku: The Physics of the Future How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100

Van benne munka, elegge szerteagazo, de alapjaban veve tudomany-fokuszalt(?) (a humantudomanyok nem „tudomanyok”, nem 'hard science'). Nekem ismet volt egy erzetem, hogy „tul sokat tudtam meg a ballisztikus raketakrol” (ld. Churchill), de alapvetoen tenyleg megprobal nagyivu lenni. Ebbol is ered a felszinessege, tortenelemrol, szociologiarol, politikatudomanyrol kb. zero ismerete van, de annal magabiztosabban tesz hajmereszto kijelenteseket (minthogy a haborukat rohejes hatarvonaltologatas miatt vivjak, etc.). Ha mar itt tartunk, kiscsillagom hajmeresztően-buldozerkent szexista (hat istenem, fizikus, Feynman sem egy finom feminista), a nok nincsenek hard science-szel kapcsolatba hozva, max web designereknek es anyaknak jok a jovoben is, szaz ev mulva is csak oprendszer hangok lesznek, a robotdoktor meg hat persze, hogy himnemu (es atyaskodo), es a komoly, civilizacioteremto/mento mernoki / fejlesztoi munkat a komoly ferfiak fogjak vegezni 2100-ban is ('gentlemen'). Nekem ehhez mar nincs turelmem.
Mindazonaltal osszegereblyezve egy jo munka (marmint nem iras tekinteteben), mert egy helyen szedi ossze, ami most csirazik/szokken szarba. Mondott ujakat (pedig 2009-es konyv). Es tenyleg nagyon izgalmas idoknek nezunk elebe (ha nem hiszed, keress ra Jennifer Doudna-ra es a CRISPR technologiara – Kaku nem tudhatta (mert tavaly jelentették be), de mikor azt irja, hogy mi leszunk a sajat isteneink, ujrakrealva a genetikankat (kisse durvan fogalmazva), akkor nem jart messze az igazsagtol, bar lehet, nem gondolta, hogy ez ilyen hamar kerul kartavolsagra.
Szoval Jovore fel!
(Btw, teljesen olvashato, ugorj neki nyugodtan angolul is – ez barmikor kerdes egyaltalan?)

1 hozzászólás
Video>!
Michio Kaku: The Physics of the Future

Michio Kaku: The Physics of the Future How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100

Nagyon sok érdekességet tartalmazott. A közeljövőre előrejelzett dolgok közt rendszeresen olyanokat találtam, amiket a könyv megírása óta a Google karolt fel és fejleszt. A kicsit távoli jövő nagyon hívogatónak hangzik, és kicsit elszomorító is, hogy nem egy-két generációval később születtem. A könyv a címével ellentétben nem igazán a fizika jövőjéről, inkább az alcímnek megfelelően a társadalom jövőjéről szól. Néha volt olyan érzésem, hogy a szerző túl messzire merészkedett a szakterületétől (például amikor egyes birodalmak bukását kb. úgy magyarázta, hogy "megunták, hogy már nincs mit meghódítani"), de alapvetően értelmes és hihető dolgokat állított. A könyv a vége felé kicsit szentimentális lett, és sokat ismételte magát valamint Kaku más könyvében írottakat, de összességében nagyon jó volt, ajánlott olvasnivaló.

3 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

Leonard Susskind – George Hrabovsky: The Theoretical Minimum
Stephen Hawking – Leonard Mlodinow: A Briefer History of Time
Nassim Nicholas Taleb: The Black Swan
Caitlin Doughty: Will My Cat Eat My Eyeballs?
Bill Bryson: A Short History of Nearly Everything
Jared Diamond: Collapse
Randall Munroe: What If?
Neil deGrasse Tyson: Death by Black Hole
Jorge Cham – Daniel Whiteson: Frequently Asked Questions About the Universe
Stephen Hawking: A Brief History of Time