Szellemvándor (Ősidők krónikái 2.) 7 csillagozás

Michelle Paver: Szellemvándor

A Farkastestvérben megismert Torak kalandjai messze nem értek még véget: most különös, alattomos és halálos betegség fenyegeti a Hollók törzsét. Elterjed a hír, hogy a Fóka törzs birtokában van az ellenszer, így Torak magányos útra kel, hogy megtalálja őket. A Fókák szigetén olyan világ tárul fel a szeme előtt, amely a legkevésbé sem hasonlít az övére: az élet itt a tenger ritmusához igazodik, a Fókák bálnacsontokból építenek maguknak kunyhókat, és gyönyörű kajakokban szántanak át a hullámokon.

Torakot kedves fogadtatásban részesíti a Fókák varázslója, Tenris, és néhány fiú a törzsből. De a látszat néha csal – Toraknak résen kell lennie, hogy képes legyen megítélni, kit tekinthet a barátjának, és kitől kell tartania.

A Szellemvándor a nagy sikert aratott Ősidők krónikái sorozat második kötete.

Ciceró, Budapest, 2013
332 oldal · ISBN: 9789635398270 · Fordította: Báldi Éva

Sünike>!
Michelle Paver: Szellemvándor

Élveztem Torak kalandjait a fókák szigetén. A második kötetben, melynek nekem a német nyelvű példánya van meg, még mindig zavart egy kicsit az erősen misztikus vonal.

Chris >!
Michelle Paver: Szellemvándor

Sokkal összeszedettebb és logikusabban felépített történet, mint az első köteté. Kezd körvonalazódni a sorozat lényege, jó pár kérdést nyitva hagy a szerző, remélem, ezekre mi, magyarok is hamarosan választ kapunk.